IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages V  « < 6 7 8 9 >  
Reply to this topicStart new topic
> Medici dermatologi ok, adrese si pareri
caitriona
post Oct 9 2008, 08:21 AM
Post #71


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 147
Joined: 2-December 07
Member No.: 2,761



salut,
medic dermatolog bun in iasi, dna dr. Laura Solovastru tel 0722 321377
cabinetul dansei se numeste Lauderma.
eu am urmat tratament la dansa ,dar fiind la 600 km distanta nu am putut coopera decat prin telefon.am fost multumita.
acum vreo 2 ani ma costa consultatia 50 ron si tratament cosmetic 120 ron.(tratament pentru acnee)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yo2000
post Oct 29 2008, 09:05 PM
Post #72


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 6
Joined: 28-October 08
Member No.: 5,220



QUOTE(Dee A @ Mar 11 2008, 06:25 PM) *
Am vazut ca ati scris ceva si despre dr. Petrescu din Timisoara.As vrea sa merg la ea si v-as ruga sa-mi spuneti daca este un dermatolog bun,sau sa apelez la altcineva?Chiar vreau rezultate:((



Eu am fost la Petrescu este fff buna dermatolog...Pentru cosuri iti da tratament acasa si face si sedinte acolo iti scoate cosurile pana nu mai iti iasa cosuri zice ca si asta e o metoda de a scapa de cosuri scotandule la fiecare sedinta 1 data pe luna.Ea face si peeling cu 200 lei eu zic ca e cel mai ieftin posibil .Mi-a zis ca face cu o pasta traditionala si o sa ai fata super rosie dar e f bun zic eu la bani astia.Ca un peeling ajunge si la 300 euro cel cu laserul si nu as vedea diferenta la rezultate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cricri
post May 12 2009, 12:34 PM
Post #73


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 11-May 09
Member No.: 6,455



Hello everybody!
1. Doctorita Corina Zigu mai este in "gratiile" voastre? In afara faptului ca te incurajeaza, isi face si treaba bine?
A mai fost cineva la ea in ultimul timp?
2. Dr. Nedelcu Ioan este de gasit? Se sta cu lunile la programare? Din cate am gasit, consultatia costa ceva, dar nu as vrea sa il pot gasi odata pe an. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Ati rcomanda alti dermatologi in Buc. ? Eu ma gandeam sa merg la prima. Alte sugestii?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
beca
post Jun 15 2009, 05:34 PM
Post #74


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 11-June 09
Member No.: 6,666



Uite ca va dau si eu o adresa a unei dermatoloage foarte bune:
dr. Natalia Dumitrescu, Str. Vasile Mironiuc nr.3 (Piata 1 Mai), cabinetul e in cadrul salonului "Cat Salon".
Tel. unde mi-am facut eu programarea e 0742267324. Are si un telefon fix dar eu nu mi l-am notat.
Am cunoscut-o intr-o garda la SpitalulColentina cand a avut grija de mama care facuse un edem kinke(sau cum s-o scrie, cel putin asa se pronunta).
Tipa are lasere de ultima generatie si face de toate:acnee, epilare, vase sparte(le coaguleaza cu laser), reintinerire, mesoterapie, riduri, botox, radiesse si nu stiu mai cate.
Preturile sunt ok , cam cu 15-20% sub pretul pietii, probabil de aia are si aglomerat permanent. Cu toate asta programarile mi le-a facut destul de rapid.
Ce e misto la doctorita aste e ca iti explica pas cu pas ce face, are grija sa nu iti provoace durere si iti explica de 10 ori ce sa nu gresesti dupa interventie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 15 2009, 07:44 PM
Post #75


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



quinque?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Jun 15 2009, 08:30 PM
Post #76


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



Edem quinque...sau quincke...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ruxi Lungu
post Sep 27 2009, 11:52 PM
Post #77


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 27-September 09
Member No.: 7,214



Hello! Ma numesc Ruxandra, am 19 ani si sunt din Bucuresti.

Acum 2 ani mi-au aparut primele mele probleme cu tenul. Mi-au aparut niste cosuri si am cam avut probleme jumatate de an. Mi-au disparut intre timp, mai apareau asa din cand in cand cateva, dar nu cine stie ce. Am inceput sa merg la doamna Chebac, de la Bioderm, strada Mihai Eminescu, la Piata Romana cam de un an. Insa, am impresia ca nu imi da tratamentul corespunzator, parca vrea sa isi incaseze banii mai mult, decat sa imi rezolve mie problema. Am fost plecata in strainatate in vacanta si la niste examene in Germania, si poate si din cauza stresului, mi-au aparut niste cosuri pe frunte, obraji si barba, cam de acum o luna jumatate.

Ma gandesc sa o schimb pe doamna Chebac, insa nu sunt sigura. A mai fost cineva la dansa si imi poate spune parerea sa?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pastelata
post Sep 28 2009, 03:48 PM
Post #78


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 255
Joined: 12-August 07
Member No.: 2,031



Ruxi(si nu numai...), dn ce-am citit pe ici pe colo, ca dermatolog Corina Zigu e foarte buna..(multe,multe pareri pro)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laur claudiu
post Feb 20 2010, 11:32 PM
Post #79


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 484
Joined: 17-February 10
From: Undeva in tara lui Dante...
Member No.: 8,005



Eu de loc sunt din Botosani iar in timpul facultatii pentru ca am dat dovada de o prostie rara,tratand acneea dupa ureche am ajuns sa am vulcani pe fata nu elefanti!E drept ca m-a sfatiut cineva avizat in domeniu si am mers la Centrul Medical Roderma din Iasi condus de Prof.Doc Zbranca Toporas Anca si in decurs de jumatate de an am scapat de acnee,ce e drept imi mai apare cate unul si acum dar ala e de frumusete,cel mai rau a fost la extractie,avand fata reactiva sangeram mai rau ca mielu la taiere dar profesionalismul si-a spus cuvantul,am putu sa vorbesc cu dematologul ca de la om la om si nu ca de la doctor la pacient,medicatia si cremele au fost pe masura..sper ca n-am facut publicitate si ii rog pe cei care au probleme sa nu mai trateze dupa ureche,fuguta la dermatolg!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adrianasuciu
post Aug 16 2010, 02:47 PM
Post #80





Musafir






Despre peeling, masti pentru frumusete, machiaj profesionist, creme de fatza, produse pentru baie se poate discuta la nesfarsit. La fel si despre sanatae, frumusete, hrana naturala, vitamine si minerale necesare organismului si despre multe alte subiecte extrem de interesante. A inceput o campanie internationala despre sanatate si frumusete, care prezinta produse de cea mai buna calitate, premiate cu medalie de aur la nenumarate competitii internationale. Pentru detalii aveti posibilitatea sa contactati: SPAM Va astept cu intrebari si comentarii.
Reason for edit: SPAM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pages V  « < 6 7 8 9 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 3rd May 2024 - 04:24 AM