IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> ProTV: Imagini cu o pisica omorata in bataie
Laura34215
post Sep 20 2007, 09:42 PM
Post #11


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 191
Joined: 15-August 07
From: Timisoara
Member No.: 2,044



Am plans cand am vazut cateva imagini. Nu am putut sa vad decat cateva secunde din filmulet. Mai mult n-am rezistat. Am fugit din birou (eram la servici. am vezut pe net.) si am inceput sa plang pe hol la o tigara. Si plangeam si de nervi si de mila pentru biata pisulina.
Nu pot sa cred ca existea asemenea animale bipede pe lumea asta ! Ca nu le pot numi oameni. Aia nu sunt oameni. N-au nici un pic de respect. Nici pentru alti oameni, nici pentru animale. Nu au nici educatie. Nu pot crede ca parintii lor i-au invatat asemenea comportamente. Animale bipede care ar trebui la drept vorbind tinute in lesa si cu botnita.
Am fost atat de furioasa pe huliganii aia, care inca se mai laudau si se mandreau cu minunata lor fapta. Daca as fi fost langa ei, si daca ajungeam eu la spital, pai tot dadeam in ei cum apucam si cu ce apucam.
Nu pot sa cred ca politicienii astia de la noi chiar nu fac nimic. Si cate cazuri dintr-astea mai trebuie sa fie ca sa faca si Romania asta ceva pentru bietele si amaratele de animalutze ??? Cate animale mai trebuie sa sufere si sa moara ca sa avem o lege corecta pentru protectia animalelor ?? (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Scria ca, doar DACA ii gasesc pe brutele alea, atunci scapa usor DOAR cu o amenda de 2000 lei. Nu pot sa concep asa ceva. Parca si vad ca o sa se "chinuie" de ochii lumii vreo 2 zile. Ar trebui vabuti la fel de tare cum au nenorocit si eu biata pisica. Sa vada cum e si data viitoare precis n-o sa mai faca la fel. Sa-i bata astfel incat sa-i intoarca in patul de spital cu cearceaful.
Imi cer scuze daca sunt prea dura, dar dupa ce am vazut nu ma pot abtine. Va rog sa ma scuzati de cuvintele prea aspre, dar badaranii aia merita unele si mai grele, care nu pot rostite aici. Ce-i drept, nervii mei si furia asta, nu ajuta cu nimic. (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Dragi iubitori de animale, supravegheati-va patrupedele non-stop. Si daca indraznesc unii sa-i loveasca pe strada sau vecinii "binevoitori" de la bloc, atunci ripostati. Nu va lasati umiliti.
Ma doare sufletul pentru bietele animalute chinuite si schingiuite. (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 20 2007, 09:57 PM
Post #12


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pai dragii nostri parlamentari si dragile noastre autoritati locale nu fac mare lucru nici pentru oameni, iar de animale ii doare fix in partile moi pe care stau ei in inaltele scaune pe care noi i-am pus!
Si stii a cui e vina? A noastra, ca noi ii votam si dupa aia nu ii intrebamn nimic de sanatate 4 ani!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Sep 20 2007, 10:54 PM
Post #13





Musafir






vaaai doamneee.si eu am vazut..la fel..2 sec..dupa care am mutat (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
cred ca astfel de oameni au maaari probleme psihice...sa omori un biet animal fara aparare
in alte tari s-ar fi luat masuri...chiar e o emisiune la animal planet....si unii oameni sunt dusi la tribunal pt mult mai putin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 21 2007, 12:05 AM
Post #14


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Tinerii care au omorāt o pisică īntr-o scară de bloc din Buzău au fost prinşi ieri seară! Poliţiştii i-au identificat după ce au studiat imaginile care au şocat o ţară īntreagă.

Luaţi la īntrebări, băieţii şi-au recunoscut cu seninătate faptele. Mai mult, unul dintre ei a spus că la īnceput părea distractiv.
Vor fi amendaţi cu cel mult două mii de lei pentru acte de cruzime. O pedeapsă prea mică, spun iubitorii de animale, care cer o lege mai dură pentru cei care comit astfel de fapte.

sursa: protv
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laura34215
post Sep 21 2007, 02:52 PM
Post #15


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 191
Joined: 15-August 07
From: Timisoara
Member No.: 2,044



Autoeducatia, educatia primita acasa, anturajul, prietenii, vecinii, familia, educatia primita la scoala ... toate astea isi spun cuvantul atunci cand asemenea animale bipede se comporta atat de barbar.
Daca legi nu se dau, macar educatie sa fie. Dar, din pacate, nici asta nu este. Sau este din ce in ce mai putin. (IMG:style_emoticons/default/frustaremare.gif) (IMG:style_emoticons/default/frustaremare.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Sep 21 2007, 04:55 PM
Post #16


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Doamne!! Tocmai am vazut si eu! Mai si recunoaste si comenteaza cu nonsalanta de parca ar fi ceva banal, la ordinea zilei!! Cred ca s-au simtit tare mandri de ei din moment ce au pus imaginile pe net!! (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Daca li s-ar fi aplicat si lor acelasi tratament, sunt curioasa daca li s-ar fi parut tot doar un act de terbilism!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laura34215
post Sep 22 2007, 05:26 PM
Post #17


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 191
Joined: 15-August 07
From: Timisoara
Member No.: 2,044



Pro Tv a lansat o Petitie pentru salvarea animalelor. Semnati petitia aici :

PETITIE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:31 PM