IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sex (m)oral
blondina
post Dec 10 2005, 10:12 PM
Post #1


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



se spune ca exista 2 feluri de persoane : cei care au facut sex oral,si cei care nu recunosc ca au facut-o.  
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 10 2005, 10:46 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Mai exista o categorie.
Categoria oamenilor discreti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Dec 10 2005, 10:53 PM
Post #3


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Sexul oral este o rutina a actului sexual - de ce ar fi subiect de ascuns? Sau de disecat?
Cand e vorba despre sex, este permis tot ceea ce face placere celor implicati. Unii oameni recunosc, altii nu, altii nu discuta asa ceva decat cu partenerul de asternut.
O doamna nu discuta niciodata asa ceva cu terti (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/wink.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 10 2005, 11:07 PM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Insa nu pe un forum public.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nicolle_21
post Aug 31 2009, 01:44 PM
Post #5


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 28-August 09
Member No.: 7,068



Buna! ma confrunt de ceva timp cu o mica "prblema" ca sa spun asa. Acum 2 luni m-am culcat pt prima oara cu iubitul meu( Precizez ca nu e primul meu prieten, am mai avut o relatie de 2 ani).Pana aici toate bune si frumoase... doar ca imi da de inteles intr-un mod subtil ca ar dori sa-i fac sex oral.... Eu ma simt destul de inhibata de acest lucru(nu am facut niciodata chestia asta... va rog sa nu radeti de mine!). I-am sugerat ca inca nu sunt pregatita sa fac asta... dar imi este teama ca nu voi reusi sa trec peste aceasta inhibitie... pur si simplu pt mine asta e ceva... nou si ... tabu!! Cum as putea sa-i spun acest lucru astfel incat sa nu se simta jignit.... nu as dori sa ne despartim doar din cauza acestui aspect(suntem impeuna de 5 luni, ne iubim fff mult, ne intelegem bine dpdv sexual... mai putin partea cu sexul oral). Mersi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 31 2009, 02:03 PM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nicolle, in sex trebuie sa existe doi. Si nu numai fizic... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Aug 31 2009, 02:05 PM
Post #7


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Sexul oral (ca si cel anal) este pentru multa lume un subiect tabu. Revistele la moda sunt pline de sfaturi gen " daca va iubiti cu adevarat, nu exista tabu". Mai greu este cu practica. Eu te intreb atat : nu esti dispusa nici macar sa incerci? S-ar putea sa-ti placa.
Cat despre temerea ta ca v-ati putea desparti pentru ca tu nu vrei sex oral... Inseamna ca relatia voastra nu este foarte stabila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dya
post Oct 15 2009, 12:53 PM
Post #8


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 29-July 09
Member No.: 6,898



Din proprie experienta pot sa spun ca este esential sa intalnesti persoana potrivita cu adevarat....Iar cand se va intampla asta vei simti singura ca doresti mai mult, vei simti ca este foarte normal si natural sa dai frau liber fanteziilor si dorintelor tale cele mai ascunse...FARA SA-TI FIE TEAMA.
Aceasta perosna potrivita trebuie sa fie persoana de care nu-ti e rusine, poti sa discuti deschis orice subiect... nu-ti fie frica, incearca sa faci asta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 15 2009, 07:45 PM
Post #9


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Bine ai venit, Dya.
Corect ce ai spus la partea cu persoana potrivita, insa cu indemnatul la sex oral denota prea multe reviste sclipicioase citite., de-alea cu titluri gen Cosmo (Invata cum sa ii pupi penisul si daca nu iti place inchide-n pana mea ochii!). Reviste de-acelea in care se scriu multe timpenii si de fapt... nimic cu adevarat folositor. Nici macar la capitolul sex. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Parca-s facute pentru fatucile nesigure pe ele doar ca sa le spele binisor creierele si, fie vorba-ntre noi, chiar reusesc cu succes de multe ori. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)

Si-acum vine intrebarea incuietore: De unde naiba sa stim ca aceea si nu alta este persoana potrivita? The one and lonely man care merita ...si sexul oral? De supus la teste inainte nu poate fi vorba, pentru ca ar suna cam asa:


Dragule, inca nu sint decisa daca tu meriti sa iti...aaaa, stii tu, chestia aia cu... aaaaaa..... gura... aaaa .... pe ....aaaa, fir-ar, intelegi tu!!!
Vrei sa fii asa dragut sa dai un test IQ sa vedem daca meriti efortul?!


....sau:

"Iubitule, inainte sa iti prestez un sex oral mai ceva decit o desfundatoare de chiuveta trebuie sa imi demonstrezi ca tu esti barbatul vietii mele, de-aia te rog, du-te cu mama la proba pentru costumul ei de cununie civila ca tocmai se recasatoreste cu vecinu` de la etajul patru, schimba-mi nepoata de 1 an de scutecul murdar, du-mi hainele la curatatorie si dupa aia vino si te baga sub plapuma cu mine sa vedem ce iese...

Sincer, ce face sau nu face fiecare dintre noi sub cearsaful (non)conjugal e o chstie intima si a da sfaturi vis-a-vis de a o face sau nu o face nu e tocmai ca o recomandare de coafor, crema sau reteta pe care o faci unei prietene.
Pentru ca ceea ce e cu adevarat sigur e ca nu toata lumea prefera exact aceleasi lucruri.
Indiferent de ce spun revistele sclipicioase, prietenele minore la virsta sau la capatina, adolescentii imberbi care ar face sex si cu-o scorbura de-ar putea sau barbatii maturi in care tropaie hormonii de zici ca joaca sirba.
Iar daca e sa discutam de tehnici, intram in alta ograda. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Oct 15 2009, 10:11 PM
Post #10


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Foarte bine spuse, Diana. Si eu sunt de parere ca limitele le stabilesc cei doi, ce vor, ce nu vor. In fond si la urma urmei partenerul care cere vrea ceva. Partenerul decide daca-i da sau nu. Nu e de condamnat nici ala care cere si nici ala care nu da. Dar oricum, daca nu incerci nu te poti pronunta. Fiecare partener e diferit si nu se pot compara (din puntul meu de vedere) intre ei. Daca ajunge sa insiste la nesfasit cu o anumita dorinta pe care tu clar n-o vrei ori are ceva la cap ori tu stai prost la capitolul: "explica-i domnului ca tu nu vrei si de ce nu vrei". Toti avem dorinte si sustin cu tarie faptul ca trebuiesc exprimate, discutate si asa mai departe si nu doar refuzate fara explicatii. Eu una m-as supara sa ma refuze cineva fara sa-mi explice de ce o face.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 04:35 PM