IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

22 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Topic de prezentare a montignacelor noi . Bine-ai venit in Clubul Montignac!
Nimphetamin
post Dec 15 2007, 07:09 PM
Post #31


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Bine ai venit!
La sectiunea Gastronomie gasesti tot felul de retete. E adevarat, cele mai multe nu sunt de post, dar te descurci tu (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dana saramet
post Jan 6 2008, 05:22 PM
Post #32


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 4-January 08
Member No.: 2,939



buna, fetelor....
Sincer va apreciez foarte mult pe cele care ati hotarat sa dati jos kg in plus, si va felicit pe cele pe care au reusit.Am intentia sa inep dietaMM dar am o groaza de nelamuriri si de termeni pe care trebuie sa mi-i pun la punct.
Nu am gasit nicaieri o carte sa imi cumpar pentru a ma informa , si pentru a nu pierde timp cu apucatul de mancat sanatos , v-as ruga frumos sa imi dati si mie de exemplu cam ce mancati voi intr-o zi din faza I.
Intentionez sa ma alatur grupului vostru , al celor care au ales sa manance sanatos, deci sa ma prezint:
am 42 de ani , sunt profesor , am o familie de peste 20 de ani , o fiica de dragul careia doresc sa incep sa traiesc sanatos (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) si am muuuulte kg in plus (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) . Am incercat din luna mai sa dau jos ceva kg - am plecat de la 125 am ajuns in septembrie la 98 .....si de atunci ma lupt cu morile de vant (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) , deci singura solutie e sa incerc o dieta in care sa mananc numai ce e sanatos .
Multumesc anticipat celor ce imi vor trimite idei de a manca in asa fel incat sa fie bine si sa nu incalc regulile.Va pup (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
am scris mult ....defect profesional! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dana saramet
post Jan 7 2008, 02:52 PM
Post #33


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 4-January 08
Member No.: 2,939



sigur ca sunt gurmanda, si imi place sa gatesc, ca altfel...nu puneam atatea kg pe mine , multumesc de indrumare.
chiar trebuie mancat dimineata?
si cafea? nu am voie?
(IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jan 7 2008, 03:01 PM
Post #34


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Micul dejul este esential in orice fel de alimentatie... Nu doar in dieta MM. De preferat este cel glucidic:

- paine conforma +gem fara zahar si ceai
- iaurt cu o,1% grasimi + cereale
- (preferata me) salata de fructe

La cafea ar fi bine sa renunti. daca nu poti, opteaza pentru cea fara cofeina si indulcita cu un strop de fructoza. Parerea mea este ca si un ceai verde te-ar revigora dimineatasau dupa-amiaza la fel de bine ca o cafea. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


Daca intri pe topicul postat de Kalua o sa-ti fie mai usor sa te orientezi inspre alimentatia recomandata de Monti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
patrunjika2000
post Jan 30 2008, 10:23 AM
Post #35


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 28-January 08
Member No.: 3,147



Buna fetelor!

Sunt patrunjika, am 35 de ani am o broasca testoasa, un caine si un barbat (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Nu am tinut in viata mea nicio cura si sper sa nu fie nevoie sa tin. Am 1,65 m si 50 de kg. barbatul meu s-a hotarat sa slabeasca, iar eu i-am oferit sprijinul si ajutorul meu. Asa ca m-am apucat de studiu si v-am descoperit (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) Sunteti minunate si ma bucur ca v-am descoperit!!!

Am citit cartea lui nenea Monti, am citit si pe forum, evident ca am o gramada de intrebari dar toate la randul lor.

Va pup!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 30 2008, 01:32 PM
Post #36


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Si noi pe tine, esti tare simpatica! (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif)

(IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Clea
post Feb 10 2008, 12:25 AM
Post #37


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 12
Joined: 9-February 08
Member No.: 3,259



buna, eu sunt Clea. am citit cateva zile (timp in care tineam dieta de 13 zile si nu-mi venea sa cred ca reusesc s-o tin exact) mare parte din discutiile despre MM de pe forumul vostru. mi s-a parut teribil de interesant si, mai ales, foarte constructiv. eu am 24 de ani, 173 cm si 64 (cred) kg. inainte de dieta de 13 zile aveam 68, si am slabit mult, asa ca atat cred ca am acum. ar fi stupid sa spun ca sunt grasa, mai ales ca am facut o gramada de timp baschet de performanta si am o gramada de muschi. doar ca mi-ar placea mult sa fiu ceva mai supla. si sa scap de grasimicile de pe brate (acolo am eu depozit serios). m-ar ajuta tare mult sa stiu ca am cui sa cer din cand in cand sfaturi. cartea (nu stiu care varianta exact) am citit-o, si mi s-a parut in general destul de clar, doar ca mi-ar fi mult mai usor (si MUUUULT mai placut) sa nu incep treaba asta singura. nu vreau sa slabesc foarte mult, daca as ajunge la 59 de kg as fi mai mult decat multumita, dar sunt constienta ca e un regim de viata super sanatos si tare as vrea sa-l urmez.
va pup mult si trebuie sa spun ca tare va mai admir! (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Clea
post Feb 10 2008, 12:45 AM
Post #38


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 12
Joined: 9-February 08
Member No.: 3,259



multumesc mult, roxanica! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) nu credeam ca-mi va raspunde cineva atat de repede. pai ma tot uit la topicul ala de cateva zile. azi termin dieta de 13 zile si tare ma bucur ca am slabit si eram stressata sa nu ma ingras pe urma,. de asta am inceput sa ma uit pe forumul asta, si, ce sa spun, m-a prins! (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

am doar o intrebare la care nu am reusit sa ma lamuresc. batoanele de slabit sunt ok? adica sunt conforme? ca eu chiar nu-mi dau seama. au fibre si indulcitori, deci teoretic ar fi, nu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
irinica
post Feb 10 2008, 09:02 AM
Post #39


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 416
Joined: 12-July 07
From: iasi, romania
Member No.: 1,930



Bine ai venit Clea!

Sa stii ca aici mereu vei gasi pe cineva sa-ti raspunda imediat! Fetele cunosc foarte bine tainele lui nenea Monti, asa ca nu ezita sa pui intrebari.

Vei slabi usor si fara sa te chinui deloc.

(IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Clea
post Feb 10 2008, 11:56 AM
Post #40


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 12
Joined: 9-February 08
Member No.: 3,259



multumesc mult ca m-ati primit! sunteti tare dragute! azi am mi-am postat meniul la ce mancam monti. sper ca e ok.
va pup!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

22 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 12:06 PM