IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce melodie va rascoleste?, Soundtrack-uri emotionante
claudia_electra
post Apr 24 2008, 01:21 PM
Post #1


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Sunt in cautarea unei melodii romantice super deosebite pe care sa o pun fundal sonor la (viitorul) videoclip al nuntii noastre, iar cameramanul mi-a recomandat sa ma orientez spre cantecele care au fost soundtrack la vreun film pentru ca au un ritm perfect pentru taieturile clipului. Deocamdata mie imi plac: Josh Groban- You raise me up (Di, am incercat sa pun clipul direct dar nu merge) Bryan Adams - Have you ever really loved a woman Enrique Iglesias - Alguien como tu Asa, ca preferinta, mi-ar placea mult sa fie in spaniola, dar nu e musai, important e sa scoale parul pe tine (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . Aveti ceva sugestii?

This post has been edited by Maàt: Apr 24 2008, 08:16 PM
Reason for edit: am pus eu clipurile
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Apr 24 2008, 01:45 PM
Post #2


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Melodia mea a fost Ochii tai - Hrusca care a rascolit si tinerii si batranii invitati (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)




Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Apr 24 2008, 01:54 PM
Post #3





Musafir






1) Alanis Morissette - Head over Feet

2) elvis - Can't help falling in love (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

3) sony & cher - I got you babe

4 )Sade - No Ordinary Love

daca mai vrei idei mai am (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) dar da-mi mai multe detalii sa imi fac o idee cam ce ti-ar placea si ce ai avea nevoie

In Spanish am vreo cateva acasa....tre sa ma uit

Una asa mai siropoasa care imi vine acu in minte Aguilera & Luis Fonsi - Si no te hubiera conocido, dar mie personal nu mi-o place (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Ah, mi-am amintit una care pe mine chiar ma rascoleste : Ana Belen y Chavela Vargas - Amaneci otra vez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post Apr 24 2008, 05:51 PM
Post #4


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



uite una in spaniola care imi face mie pielea de gaina. asta ca sa va arat de fapt ca sunt o sensibila (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Apr 24 2008, 06:15 PM
Post #5





Musafir






Misto chinte (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) Aduce asa putin cu Take my breath away sau mi se pare mie? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)

Mai bag si eu o melodie, care mi se pare deosebita pt versuri

Carlos Varela - Una Palabra

La naiba am aruncat un ochi pe lista mea de melodii rascolitoare in spanish si am o gramada beton, dar toate sunt de dor si inima albastra, niciuna potrivita pentru o nunta (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Apr 24 2008, 06:52 PM
Post #6





Musafir






Eres todo en mi

Let me be the one

A woman's heart

Amo

This post has been edited by kary_pink: Apr 24 2008, 06:55 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Apr 24 2008, 07:15 PM
Post #7


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Am venit acasa si sunt calare pe topic, abia am ascultat primele sugestii. Multumesc mult de raspunsuri (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif) . Deci, aia pusa de Chinte e aproape de ce vreau pt ca are o ritmicitate f buna. Trebuie musai si neaparat sa fie soundtrack, nu doar o melodie superba, ca pe motivul asta am renuntat si la preferatele mele: Am sa dezbat cu barbatul pe care din astea sa le punem pe post de "primul dans", asa ca sa nu dispara in neant (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . Dar pentru videoclip trebuie un soundtrack de asta ca merge frumos la editare. Ah, si nu vreau voci f grave sau melodii de inima albastra (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) , fiind nunta cred ca ceea ce trebuie sa exprime este legatura, magia dintre noi si mult optimism (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) . Oricum sigur o sa imi placa mai multe in final, asa ca voi da cameramanului vreo 3 optiuni in final si sa aleaga el in functie de cadrele pe care le-a tras. Ma intorc la ascultat ce ati mai pus pe aici (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) .
QUOTE(kary_pink @ Apr 24 2008, 05:52 PM) *
Wow kary, ultima e superba (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Apr 24 2008, 07:22 PM
Post #8


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Eu as pune ceva mai optimist, cum e Barry White - You're The First, The Last, My Everything!!!
Si a fost soundtrack singur, eu stiu ca in bridget jones si in Ally McBeal, dar sunt sigura ca si in altele
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Apr 24 2008, 07:26 PM
Post #9


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Foarte draguta melodia, imi aminteste de Ally (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) . Dar nu merge la cadre de alea cu priviri lungi si romantioase (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Apr 24 2008, 07:46 PM
Post #10





Musafir






Soundtrack Dirty Dancing 2 melodie in spaniola:
El beso del final



Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:01 PM