IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Destinatie interzisa - unde am fost o data si nu ne-am mai duce
northstar
post Mar 8 2006, 04:40 PM
Post #11


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 346
Joined: 6-February 06
Member No.: 190



vreau in Spania!unde sa ma duc??????un mic flamenco,muzica,lene ,soare,mare,noptzi cu mancare buna si vin roshu si curatenie,binenteles!

meg,scumpete,dezvolta putzin subiectul! (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/kiss.gif) fac escala la Escala??????
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laryysa
post Mar 20 2006, 05:35 PM
Post #12


niciodata sa nu spui niciodata
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,545
Joined: 12-December 05
From: Romania
Member No.: 93



ella uite : (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/kiss.gif) asta cica e tastatura dupa concediu ....

(IMG:http://i48.photobucket.com/albums/f239/laryysam/dupaconcediu.jpg)

sau:

(IMG:http://i48.photobucket.com/albums/f239/laryysam/tastatura.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anaconda
post Mar 2 2007, 03:47 PM
Post #13





Musafir






grecia la munte-arahova
obosita de la servici m-am gandit sa ma duc la munte.(inceputul lui februarie)am cautat cele mai renumite statiuni care sunt arahova,carpenisi si zagorohoria.
fiecare cu specificul ei,eu vroiam ceva high class semineu in camera,jacuzzi si spa combinata cu cluburi si restaurante bune asa ca am ales arahova,statiune care se dau in vant toata high class din grecia.
arahova e la circa o ora jumate de patra.
ajunsa in statiune observ ca ningea si mare mi-a fost bucuria.mai ales ca nu am vazut vre-o masina numai jeepuri si m-am gandit ca trebuie sa fie un loc deosebit de se aduna bogatasii si cheltuie o groaza pentru cateva zile in arahova.
camera era 80 de euro pe seara si cand am intrat am ramas stana de piatra.semineu avea dar era o camera mica,nici vedere nu avea si la baie un perete foarte subtire despartea camera mea de langa,asa ca se auzea totul.nu stiu ce lemne mi-au dat pentru foc dar nu ardeau de nici o culoare,asa ca s-a dus si seara in fata semineului.am zis ca de dimineata daca ies afara si vad frumusetea locului poate ma mai linistesc.
teroare........m-au apucat crizele cand am vazut....ce sa vad un munte(adica un deal) numai de piatra,care se dau in vant toti dupa statiunea asta.nici pic de zapada,mare mi-a fost mirarea.bineinteles ca daca mergeau ei in carpatii nostrii ramaneau cu gura cascata.nu poti sa numesti 2 dealuri de piatra statiune.am zis ok hai sa fac altceva,m-am dus la spa.nu zic frumos a fost dar centrul era foarte mic.preturile la mancare l-au foc 40 de euro la o masa.aveau un patinoar care era vai de mama lui.
am cheltuit vreo 500 de euro in 3 zile.asa ca data viitoare daca mai vreau munte,ca la noi acasa nicaieri...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 7 2008, 03:03 PM
Post #14





Musafir






Cairo (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) , bine c-am fost, am vazut, si nu mai trebuie sa ma duc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Feb 11 2008, 04:46 PM
Post #15





Musafir






Italia, pe langa San Remo. Stiu ca-i tare apreciata si contine capitala modei, insa nu-mi place sa evadez din zgomot si tipete tot in .. zgomot. Sunt atat de galagiosi cand stau la terase incat iti vine sa o iei la goana si sa nu te mai intorci. Nu generalizez, insa, pentru ca Venetia este faina, plajele sunt dragute foc pe la San Remo, insa oamenii, nu prea.
Aaa, si inca ceva: pe autostrazile pe care am mers eu nu era urma de loc pentru oprire, popas, bancute, buda, nimic. Am mers zeci de km si a trebuit sa oprim intr-o parcare de tiruri si sa fac pipi intre usile masinii. No more Italia for me, cel putin in zonele respective!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Feb 11 2008, 07:47 PM
Post #16


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



italiaaaaaa, lxn?
cat de frumos mi s-a parut drumul prin munti! mi-a placut drumul in italia. nu imi mai amintesc insa de popasuri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Feb 11 2008, 09:05 PM
Post #17





Musafir






si mie mi-au placut autostrazile de pe un munte pe altu (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)

lxn,normal sa fie rare popasurile!pe autostrada nu ai voie sa opresti,doar nu erau sa puna benzinarii la fiecare 10 km.
eu in Ungaria m-am dus la buda in padurice (IMG:style_emoticons/default/ametit.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Feb 11 2008, 09:29 PM
Post #18


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



(IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)
pai in ungaria sunt kijarat-uri dese!
pe mine m-a pocnit deodata pe autostrada noastra.. "autostrada", intelegeti voi. si vedem.. spatiu servicii 3000 m. 2000 m.. 500 m.. ... 100 m.. cand sa intram, intrarea era inchisa (IMG:style_emoticons/default/sleep.gif)
pai si la ce au mai pus indicator? a tras si el aproape aproape de intrarea aia, repde repede treaba (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) si valea.
apropo, ati vazut ce autostrada Jalnica avem? si ce tzarani circula liberi pe ea? (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Feb 11 2008, 09:33 PM
Post #19





Musafir






asta s-a intamplat la prima oprire in Ungaria.M-am dus repejor la usa cu semnul de toaleta,era inchis.apoi a venit un tip vazandu-ma ca ma foiesc disperata pe acolo...ii zic eu in english ca vreau sa-i folosesc toaleta,si el imi zice f frumos(nu in english) sa folosesc toaleta autocarului (pe care nu o puteam folosi).ce era sa fac? (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Feb 11 2008, 10:57 PM
Post #20





Musafir






La polul opus este situatia de pe autostrazile din State. Gaseai des 'rest area' sau benzinarii oricand dotate cu o toaleta curata. Intr-un singur loc arata toaleta cam horror, dar am considerat-o exceptie.
N-am apucat inca sa vizitez Italia, dar imi doresc (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Si ca sa fiu on topic, nu m-as mai intoarce in Tenerife....a fost frumos o data si atat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:00 AM