IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Probleme cu bila (fierea), Simptome, tratamente
divi2007
post Apr 22 2007, 08:23 PM
Post #11





Musafir






liv52 a luat, a luat si esentiale nu a ajutat

bilichol nu a incercat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scumpic
post Nov 27 2007, 03:15 PM
Post #12


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 997
Joined: 17-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,663



Foarte buna pentru ficat este Silimarina.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emmy
post Feb 17 2008, 11:32 PM
Post #13


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 5
Joined: 6-February 08
Member No.: 3,239



buna...Eu am 20 ani si la 17 m-am operat d fiere cu laser pt ca aveam pietre ...doctorii s-au mirat d varsta mea frageda si nu au stiut c raspunsuri sa-mi dea la aceasta afectiune...spun ei o fiere lenesa
Dar nu este dloc d glumit tine-ti regim si nu faceti excese...in legatura cu medicamentele si eu luam bilichol si metrocloplamid pt greturi,,,aveam niste simptome foarte greu de suportat nu puteam sa dorm toata noaptea d durere daca mancam maioneza d exemplu
Vreau sa va spun ca operatia nu este deloc grea mai greu este sa t refac dar merita...Curaj pt cine are nevoie si capul sus
Scapati d o problema care va deranjeaza mai mereu
Eu acum sunt foarte bine manac orice fara prea mari excese si nu mai am nici un fel d problema
Sanatate multa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andreea88
post Feb 19 2008, 08:26 AM
Post #14


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 19-February 08
Member No.: 3,326



La ultima ecografie pe care am facut-o mi s-a spus ca am 2polipi pe vezica biliara,unul de 3mm si altul de 7mm.Ce as putea sa fac in cazul asta?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rosca anca
post Sep 8 2009, 06:50 PM
Post #15


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 8-September 09
Member No.: 7,128



buna

buna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 8 2009, 07:29 PM
Post #16


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Bine ai venit, Anca. Am sa te rog sa raspunzi apasind butonul (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_images/1/t_reply.gif) ca sa nu citezi inutil antevorbitorul, daca ai ceva de spus pe subiect. Daca nu, te asteptam la bar. Ti-am unit cele 4 posturi intr-unul si ti-am scos citarile cu repetitie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prajiturapufoasa...
post Nov 14 2012, 04:37 PM
Post #17


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 82
Joined: 13-November 12
From: Bucuresti
Member No.: 11,509



si mie mi-a zis la ecografie de fiere lenesa. in general beau ceai de salvie (mai ales pt ca e si f bun pt dispozitie (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ), dar il mai si combin cu alte ceaiuri, ca beau multe. deocamdata nu am colici biliare, poate doar rareori (si, daca ma jeneaza mai rau, iau no-spa si fiobilin). tin minte ca aveam greturi din cauza fierei, dar de ceva vreme nu le mai am.
sufar si de migrene (ori de la sinuzita, ori de la fiere, ori de la ambele) si am facut o descoperire utila pentru a inlocui nurofenul sau algocalminul (de care am cam abuzat la viata mea): ceai de salvie, coada-soricelului si rozmarin (am gasit undeva pe net recomandare pt combinatia asta). (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) nu functioneaza chiar tot timpul, dar de cele mai multe ori da.

This post has been edited by prajiturapufoasacumandarine: Nov 14 2012, 04:39 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 14 2012, 05:04 PM
Post #18


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Prajiturico, la mine migrenele au aparut dupa ce am facut 30 de ani si sint legate de perioada pre si post menstruala. Ia sa urmaresti daca si la tine apar tot pe-atunci.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prajiturapufoasa...
post Nov 14 2012, 05:11 PM
Post #19


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 82
Joined: 13-November 12
From: Bucuresti
Member No.: 11,509



le am de cand eram copil, in zona nervului trigemen (migrena de tample). cica am sinuzita cronica ce se mai activeaza cand racesc rau si, in orice caz, o sensibilitate exagerata la frig si curent.
daca in ecuatia asta mai intra si fierea, nu stiu. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
probabil ca m-o fi durut uneori capul si din cauza sindromului premenstrual, dar am confundat asta cu durerile deja obisnuite de cap. cand eram copil erau rele de tot, acuma macar sunt suportabile; doar daca sunt sacaitoare si persistente iau ceva pastila. altfel beau ceaiuri, ca sa nu exagerez cu pastilele

This post has been edited by prajiturapufoasacumandarine: Nov 14 2012, 05:14 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 02:54 PM