IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Probleme cu alunite
angeldust
post Jun 23 2008, 10:26 PM
Post #11





Musafir






Esti din TM?
Coincidenta si mama mea are miercuri programare la ea pt aceeasi problema. Cel mai bun in probleme din astea e Feier, dar eu nu am reusit sa ii fac lu mama programare la el asa de pe o zi pe alta cum vroia ea.
Mai ar fi Darie, la care am fost eu cu probleme asemanatoare, dar sincer nu ti-l recomand. Meserie stie dar e cel mai gretos om pe care l-am intalnit vreodata, pleci de la el bolnav de nervi. Eu una nu ii mai calc in cabinet cat traiesc (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marioana
post Jun 23 2008, 10:52 PM
Post #12


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 126
Joined: 17-January 08
From: Timisoara
Member No.: 3,059



Da din TM..de Feier am auzit si eu, dar dupa ce am facut programare la Petrescu...si mai zicea cineva de la lucru ca nu e convins ca mai e asa de bun, ca era odata, dar acum a cam "imbatranit"...dar poate sunt doar zvonuri...
Sper sa fie totul in ordine, ma gandesc ca nici Petrescu nu astepta 2 saptamani sa faca biopsia daca i se parea grav... ea a zis doar ca arata dubios..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jun 24 2008, 06:54 PM
Post #13





Musafir






Acu depinde si de stilu doctorului, altii prefera sa nu te alarmeze defel pana nu au ceva concret, altii (precum Darie) te baga in sperieti si nici nu iti explica nimic. :|
Si eu sunt f curioasa ce ii va zice Petreasca maine mamei mele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jun 24 2008, 07:00 PM
Post #14


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Va tin pumnii sa nu fie probleme in niciunul din cazuri. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
corny
post Aug 24 2008, 02:36 PM
Post #15


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 3-August 08
From: Iasi
Member No.: 4,399



Fetita mea de 5 ani are o alunita f mare cu par.M-am hotarat sa ma duc cu ea la un dermatolog,dar ma ia cu fiori pt ca e f intinsa si mi-e teama de ce imi va spune .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 24 2008, 02:37 PM
Post #16


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Si nu ti-e mai frica sa stai cu copilul asa?! (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lauraradulescu
post Sep 11 2008, 07:20 PM
Post #17


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 11-September 08
Member No.: 4,695



Buna, tuturor!

Am citit mesajele voastre in leg. cu problema alunitelor. Am si eu o problema asemanatoare: am cautat un dermatolog bun in Timisoara si l-am ales pe dr. Caius Solovan. La o prima consultatie mi-a spus ca vreo 4 alunite trebuie scoase si analizate (biopsie). Mi-am facut programare pt saptamana urmatoare-pentru interventie- si am fost neplacut surprinsa de faptul ca nu-si mai amintea absolut deloc de consultatia initiala. Era chiar mirat ca am venit in ziua respectiva pt interventie. Precizez ca e vorba de cabinetul lui particular, nu de spital. In fine, a trecut la treaba si mi-a excizat, clasic, 4 alunite, dupa care mi-a dat recipientul cu toate 4 (!!!) si m-a trimis la Bioclinica, la biopsie. Cei de la Bioclinica au fost f nemultumiti ca a trimis cele 4 tesuturi intr-un singur recipient. Le-am precizat ca vreau sa fie analizat fiecare tesut in parte, dar am fost taxata doar pt o biopsie (82 RON), spunandu-mi ca s-ar putea sa platesc ulterior o diferenta. Ma sperie faptul ca nu vor analiza fiecare tesut, vor face o treaba de mantuiala si eu voi ramane cu indoiala ca alunitele mele au fost maligne...

Ce-i de facut?

Voi ati auzit ceva de dr. Solovan?

Astept cu nerabdare raspunsurile voastre!

This post has been edited by lauraradulescu: Sep 11 2008, 07:22 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ana Maria
post Nov 17 2008, 11:32 PM
Post #18


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 28-October 08
Member No.: 5,219



Eu nu am auzit de acest doctor ca nu sunt din TM. Recomand tuturor sa se duca la un dermatolog sau la un chirurg pentru a vedea daca o alunita trebuie scoasa sau nu. De obicei vi se va spune ca nu, nici ei nu le scot asa, de dragul artei. Cel putin chirurgii, eu lucrez la un spital de kids, pe chirurgie. Daca un kid vine cu o alunita traumatizata, care sangereaza i se va scoate si i se va face biopsie doar daca chirurgul decide ca trebuie. La cele mici nu, dar daca este o alunita mai mare, cu siguranta da.
lauraradulescu: a trecut ceva timp de cand ai dus alunita la biopsie.. ai rezultatul? ce scrie ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
afobia
post Jan 20 2009, 06:14 PM
Post #19


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



Buna seara , fetelor.Am nevoie de ajutorul vostru.Sunt speriata.Foarte speriata.

De cateva luni mi-au tot aparut alunite , foarte multe alunite , nu mai pot de frica , am tot citit de-am rupt netul si tot nu am inteles multe lucruri , sunt stresata , mi-am facut programare la leventer , abia in martie ma primeste.

Mi-e frica sa nu am cancer si sa mor ... nu inteleg de ce mi-au aparut atatea alunite.
Am intrebat pe cineva si mi-a zis ca sunt tumori ce mi-a aparut mie si ca sa iau antioxidanti.
Mi-e frica.Mi-e foarte frica.Mi-a zis ca am sistemul imunitar la pamant.
Nici nu stiu de la ce au aparut , de la alimentatie , de la ce ?! sa tin o cura de detoxificare mi-a zis sa nu fac asta ca iarasi imi slabesc organismul , dar in acelasi timp cum sa mi curat organismul si sa fiu ok cu imunitatea
Mi-e rau nu mai pot.Am asa o frica in mine.Sunt plina de alunite.Nu mai sunt in stare de nimic.

Si la leventer cand ma voi duce daca imi zice ca trebuiesc scoase ? mi-e frica sa fie scoase ... biopsia aia dauneaza ? doamne nici nu stiu nu mai pot de frica ajutati-ma cu un sfat , ceva ca mor aici de suparare , nu mai pot , am si plans , sunt terminata de frica.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Jan 20 2009, 06:18 PM
Post #20





Musafir






Eu zic sa te relaxezi, nu toate alunitele sunt cancerigene. Cine doamne iarta-ma ti-a zis ca-s tumori? Un doctor sau ceva?
Cum arata alunitele? Sunt ca niste pete sau sunt reliefate? Unde au aparut? Si in ce perioada a anului? Ca daca au aparut pe timp de vara,pot fi de la bronzarea excesiva
Calmeaza-te!! nu o sa mori
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 08:17 AM