IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mirese la dieta
carina25
post Apr 15 2008, 11:39 AM
Post #1





Musafir






BUNA!
Abia m-am inscris pe acest forum si sper sa mi se alature cat mai multe mirese in aceasta competitie. La mine, marele eveniment va avea loc pe 16 august 2008 si am la dispozitie 4 luni sa slabesc 10-15 kg. Am 1.73 si 72 kg. Ce parere aveti? Poate asa ne vom incuraja unele pe altele.
Eu optez pt o dieta mai personalizata si cu sport (tae-bo singurica acasa cu calc in fata si bicicleta) si sa nu mai mananc dupa ora 18.00.

Imi cer scuze pentru ca postasem acest subiect la alta categorie.

Va astept!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 15 2008, 11:41 AM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Carina/1982, de ce ti-ai facut doi useri? Unul nu e de-ajuns?
Te rog nu mai deschide topicuri peste topicuri,fix cu acelasi continut, fa si tu un efort si citeste ce s-a scris.
Deja esti la limita banului pentru clona si topicuri multiple.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carina25
post Apr 15 2008, 12:18 PM
Post #3





Musafir






Imi cer scuze! Nu stiu de ce sunt 2 subiecte. Nu se poate sterge unul dintre ele? Merge cam rau si netul la mine (se intrerupe destul de des)

As fi vrut sa am si un ticker pentru a-mi urmari greutatea sau nu pot gasi asa ceva pe aici?

Nu mai vrea nimeni sa slabeasca? Sau toate miresele acestui an sunt suple? In cazul acesta sunteti foarte norocoase. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Apr 15 2008, 12:26 PM
Post #4


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



buna, carina.

eu vreau sa slabesc putin pana la nunta...vreo 2 kg. dar sunt f neserioasa cu dietele (IMG:style_emoticons/default/rusinosul.gif) .

ticker nu poti pune aici.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 15 2008, 12:34 PM
Post #5


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu trebuie musai sa fii viitoare mireasa ca sa tii o cura de slabire.
La urma urmei, starea de "mireasa" nu tine o vesnicie, e doar o perioada foarte scurta din viata noastra, pe cind starea noastra de sanatate fizica si frumusetea unui trup suplu (nu slab!) ar trebui sa ne preocupe intreaga viata.
Din acest motiv titlul topicului si tematica lui nu mi se pare relevante, ci chiar sint inutile.
Vei gasi in aceasta comunitate foarte multe fete dragute si prietenoase care sint "la regim" din diferite motive.
Nu motivul in sine (vreau sa ma placa X-ulescu, o sa fiu mireasa, nasa, vreau sa arat ca Halle Berry, vreau sa ma incapa fusta de anul trecut, etc) este relevant, ci dorinta de a fi sanatos si de a arata bine si actiunile intreprinse cu efort de vointa si efort fizic sint importante.
Fa si tu un efort (te rog a doua oara!) si citeste topicurile de aici si ai sa intelegi exact ce vreau sa spun.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Apr 15 2008, 12:55 PM
Post #6


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



maat, ce dojenitoare esti azi (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 15 2008, 01:02 PM
Post #7


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Dupa ce a trebuit sa fiu "cu matura "si sa fac curatenie , sa mut topicuri identice, sa editez titluri, sa mai sterg si useri clona, zau ca nu am cum sa fiu altfel; are si rabdarea mea limite si nu am nici o obligatie sa am nervi de fier...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carina25
post Apr 15 2008, 01:32 PM
Post #8





Musafir






In primul rand vreau sa-ti spun ca-mi pare rau ca am gresit si a gresi e omeneste. Mai ales cu o asemenea primire nici nu prea stiu daca se mai merita sa raman pe acest forum (in conditiile in care unii mai mult vor sa jigneasca). Mi-am cerut si scuze si mai ales ca era prima oara cand foloseam acest forum si ca netul meu mergea in "suturi" speram sa gasesc inteleger.

In al doilea rand nu am scris ca pt mine doar faptul ca o sa fiu mireasa m-a determinat sa tin dieta. Eu si anul trecut si in alti ani am mai tinut diete (si tin sa mentionez ca nu am fost mireasa in fiecare an in care am tinut dieta) si a "mers" de fiecare data la mine cu dieta (fara infometare) si sport. Eu nu vreau neaparat 15kg sa slabesc dar pana la 63kg (avand in vedere ca am 1.73m) tot vreau sa ajung. Si eu sunt de aceeasi parere cu tine (si cred ca si multe alte fete) in ceea ce priveste motivul pentru care ar trebui sa slabim. Si eu am mai tinut si o sa mai tin dieta si dupa casatorie si cand o sa mai fie nevoie. Am deschis acest subiect mai mult pentru miresici deoarece am presupus ca avem chiar si mai multe subiecte comune legate de nunta si ne-am putea ajuta reciproc. Din acest motiv am si intrat prima oara la acea categorie pentru mirese (si slabitul reprezinta pentru o mireasa o preocupare destul de importanta).


This post has been edited by carina25: Apr 15 2008, 01:34 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 15 2008, 01:46 PM
Post #9


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Cine te-a jignit, Carina?

JIGNÍ, jignesc, vb. IV. Tranz. 1. A atinge pe cineva în onoarea sau în demnitatea sa; a ofensa, a insulta. 2. (Înv.) A aduce un prejudiciu. [Var.: jicní vb. IV] – Din scr. žignuti.
Ti-am atras atentia pentru ca ai incalcat repetat regulamentul forumului. In mod normal trebuia sa dau ban si atit. Lucru care se va intimpla de acum inainte indiferent de motivatie.
Bun, netul merge prost. Acest lucru nu te-a impidicat insa sa iti faci inca un cont desi cel creat precedent era perfect functional si ai si postat cu el.
Te rog sa citesti cu atentie regulamentul forumului.
Daca esti de parere ca nu-l poti respecta, asta e!
Sed lex, dura lex. Insa regulile sint facute pentru a fi respectate, nu pentru a fi ignorate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Apr 15 2008, 02:09 PM
Post #10


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



carina, nici mie nu mi s-a parut nicaieri ca ai fi fost jignita. Poate n-ai experienta in forumuri dar sa stii ca normal este sa-l frunzaresti un pic inainte sa deschizi topicuri. Ai vazut ca exista categorii si pentru mirese si pentru slabit, sunt sigura ca te incadrai undeva fara sa deschizi 3 topicuri cu acelasi text dat cu copy-paste. Si regulamentul este indicat sa-l citesti daca vrei sa eviti astfel de situatii.
Si nici textul colorat nu te ajuta, sa stii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:12 PM