IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Lucrari de licenta
Fanny
post Aug 3 2009, 08:10 AM
Post #11


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Mai bine cu imaginea unui satuc sasesc (sau a unei regiuni), decat a unei agentii de turism. Daca tot aduni informatiile, n-are rost sa te chinui cu o lucrare paralela.

Un alt sfat, intreaba la biblioteca din Craiova daca nu-ti pot aduce carti de la alte biblioteci judetene, la cea Nationala sau la BCU. E o practica uzuala si din cate-mi amintesc nu te costa nimic sau suma e una modica. Asta binenteles, dupa ce identifici exact lucarile care te intereseaza. Vezi in cataloagele online de la BCU Bucuresti si Biblioteca Nationala. De pe internet poti sa iei informatii pe care sa le citezi, daca se justifica inserarealor in lucraresi daca esti 100% sigura ca sunt reale.

Valabil pentru orice lucrare, nu puneti in ea lucruri pe care nu le intelegeti, doar pentru ca vi se pare ca suna intr-un mare fel. Decat sa fiti nevoite sa dati explicatii balbaite, mai bine renuntati la acea fraza. Spun asta pentru ca exista profesori care intrerup discursul pentru a pune o intrebare din text, la intamplare!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Aug 3 2009, 09:35 AM
Post #12


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Da, ar fi o idee, doar ca profesorii de la Comunicare nu sunt prea deschisi, majoritatea au niste lucrari gata stabilite din care trebuie sa iti alegi. In plus nu prea ii gasesti ca sa discuti cu ei. (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Interesanta ideea cu biblioteca, o sa intreb.
La Geografie o sa fie o parte in care imi prezint lucrarea, si apoi o sa fie o sesiune de intrebari. Mai mult ca sigur o sa fiu intrebata de unde am luat anumite date, cum am facut anumite grafice, s.a.m.d. Nu exista nici o parte pe care sa nu o inteleg in lucrare deocamdata. Iar daca o sa existe, o sa ii cer profesoarei sa mi-o explice. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 3 2009, 03:56 PM
Post #13


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Nasol cu atitudinea profesorilor. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Cred ca e foarte greu sa faci 2 lucrari de licenta in paralel, ar fi bine sa reusesti sa le imbini cumva. Ai putea sa faci despre imaginea unei anumite regiuni in mentalul colectiv, promovarea ei (cauti toate campaniile realizate si le analizezi), imaginile folosite pentru promovarea turismului (banuiesc ca ati facut si voi imagologie, ai putea sa faci si o analiza imagologica pe baza lor), impactul tuturor campaniilor, eficienta prin statistici etc./evaluare cantitativa si calitativa, poate despre oportunitatea tarii sa isi dezvolte turismul mai mult si pe partea asta decat cele clasice.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Aug 3 2009, 05:15 PM
Post #14


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Mda, e interesant ce zici. Cand o sa ma apuc o sa caut o profesoara sa o intreb daca pot sa fac asa ceva... (IMG:style_emoticons/default/rusinosul.gif)
Nu cred ca o sa fie chiar asa greu sa le fac pe amandoua pentru ca mai sunt 6 luni si cea de la geografie este pe jumatate terminata, zic eu.
Mersi pentru sfaturi. (IMG:style_emoticons/default/pupaceala.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 4 2009, 01:51 PM
Post #15


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Cu placere, Book! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Daca mai ai intrebari pe Comunicare, poti sa ma intrebi. Nu e turismul punctul meu forte dar poate imi descopar noi valente. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Nov 14 2009, 11:38 AM
Post #16


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Am fost la biblioteca judeteana si cand am intrebat de schimburi interbibliotecare s-au uitat la mine ca la felul 14. (IMG:style_emoticons/default/dry.gif)
La biblioteca universitatii as putea sa fac asa ceva, dar sunt doar cateva carti pe care le gasesc si sunt si niste taxe...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 15 2009, 12:27 AM
Post #17


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Adica nu au nici carti si mai si platiti taxe ?!?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Nov 15 2009, 12:36 AM
Post #18


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Pai trebuie sa platesti taxa de returnare cred. In plus eu pentru ca am terminat anul trei trebuie sa ma inscriu din nou, si sa platesc inca o taxa. Cu toti banii astia mai bine cumpar cartile. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 15 2009, 12:58 AM
Post #19


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



N-am mai auzit, bre. Pe vremea mea le luai, le citeai, foloseai, le duceai inapoi, terminai si pa si la revedere. Fara parale. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Jan 6 2010, 05:44 PM
Post #20


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Fetelor, stiti daca este nevoie de note de subsol? (IMG:style_emoticons/default/huh.gif) Iar in ceea ce priveste pozele, trebuie sa am sursa lor?
La comunicare o sa fac lucrarea despre campanii de promovare a turismului romanesc (tot in cetatile sasesti (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) ). Asa ca mi-ar trebui niste teorie despre campanii de promovare si sa-mi spuna cineva cum naiba fac studiul de caz... adica o campanie de promovare a cetatilor sasesti din Transilvania. Poate cu ocazia asta invat si eu ceva, ca si-asa am trecut prin facultatea asta de parca n-ar fi fost! (IMG:style_emoticons/default/dry.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:03 AM