IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

21 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Medicamente pentru slabit, Pastile, tablete-minune care te ajuta sa slabesti rapid
roberta_grr
post Jun 18 2007, 10:24 AM
Post #21


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 30
Joined: 18-June 07
From: cipru
Member No.: 1,819



Nu stiu nimic despre niciunul din produsele despre care am citit mai sus insa stiu 2 produse care au dat rezultate vizibile intr-o perioada relativ scurta.

Primul se numeste "Xenical" si l-a folosit sotul meu acum 4 ani pentru o perioada de 1 an de zile. A pierdut gradual 8-9 kilograme si de atunci se mentine. I-a reglat si colesterolul. Se gaseste numai la farmacie.

Al 2-lea se numeste "Pearl White Slimming Capsules" si l-am folosit eu cand (acum 2 ani) dupa 2 operatii la coloana vertebrala si indopata de mama cu vitamine in perioada de refacere am luat 15 kg in greutate. Este un produs 100% natural. Cel putin asa scrie pe ambalaj. Eu le-am procurat de la prietenul unei prietene care calatorea regulat in Filipine. Nu stiu unde si daca se gaseste in Romania.

Am postat aici in speranta ca poate ajuta si pe altcineva dar, sfatul meu este sa intrebati mai intai medic/farmacist/dietolog sau chiar Google inainte de a trece la fapte.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aura_aura
post Jul 11 2007, 10:06 AM
Post #22


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 3
Joined: 10-July 07
Member No.: 1,920



AM SI EU O INTREBARE.
A FOLOSIT CINEVA ''HUMANOFORT''-A LUAT O PRIETENA DE-A MEA LA RECOMANDAREA MEDICULUI SI A SLABIRT IN 3 LUNI VREO 15 KG. AS INCERCA SI EU ''REDUCTIL'' DAR NU SUNT SIGURA CA E OK.
MAI ASTEPT PARERI DE LA CELE CARE L-AU FOLOSIT.
MULTUMEC!!! (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Jul 11 2007, 10:22 AM
Post #23


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



daca te uiti pe un prospect, te cam sperii. numai la noi medicii recomanda cu seninatate medicamente interzise in restul lumii, daca pacientul le cere
cate kg vrei sa slabesti ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
midnight
post Jul 11 2007, 10:25 AM
Post #24


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 216
Joined: 19-March 07
From: Timisoara
Member No.: 1,366



Si eu stau in casa cu Reductilul si cu toate ca i-am dat de cateva ori tarcoale, intotdeauna m-am impotmolit in prospect. L-am primit de la tatal meu, medic, in varsta de 50 de ani, fumator, supraponderal, cu infarct miocardic in antecedente, si care evident ar trebui sa si slabeasca si sa se si lase de fumat. Si el a refuzat sa ia Reductil, pentru aceleasi motive ca si mine (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Nu se indica atunci cand obezitatea e de cauza organica. Se prescrie doar la pacientii care nu au raspuns adecvat unui regim de scadere in greutate (<5 kg / 3 luni). Cu alte cuvinte, daca nu respecti un regim ca lumea si nu faci miscare, nu ai nici un motiv sa sari cu reductilul, abia cand ai incercat asta (cu regim prescris de nutritionist, nu cules din incredibila brosura cu incredibila ciorba de varza cu care au slabit vedetele de la hollywood) si nu a functionat, poti sa consideri posibilitatea de a urma tratament cu Reductil. De asemenea, daca dupa 3 luni de tratament nu ai dat jos 5% din greutate, tratamentul este intrerupt, la fel si in cazul in care dupa ce ai slabit, ai pus la loc 3 kg. Tratamentul se face sub supraveghere medicala.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Jul 11 2007, 10:31 AM
Post #25


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



midnight, m-am uitat si eu rapid pe net si am vazut ca Reductilul provoaca hipertensiune arteriala si e contraindicat persoanelor care au probleme cardiace (printre altele), tatal tau nu are o alta solutie pentru slabit ? ca pare destul de periculos, mai ales in situatia lui...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
midnight
post Jul 11 2007, 10:41 AM
Post #26


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 216
Joined: 19-March 07
From: Timisoara
Member No.: 1,366



Asgaard, el nu ia Reductil, si de-asta mi l-a dat mie.
In cazul lui [110 kg / 193 cm] cred ca dieta si sportul ar functiona dar din pacate duce o viata destul de stressanta si mai are momente cand ajunge acasa si nu mai e atent la ce mananca. Joaca tenis de cateva ori pe saptamana, dar cu regimul e mai greu pentru ca desi nu consuma grasimi, consuma cartofi, paste, orez si alte mascari pe care cred ca montignacele le-ar numi de faza a II-a (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Stie ca nu face bine fumand si mancand asa? Da.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aura_aura
post Jul 11 2007, 11:42 AM
Post #27


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 3
Joined: 10-July 07
Member No.: 1,920



EU AM 1.70 SI 65 KG, SUNT CAM OK, DAR AM DEPUS MULT PE BURTIKA IN ULTIMUL AN. PENTRU CA AM LUAT FOARTE MULT ''VITAMAX'' SI DE ATUNCI NU IMI MAI REVIN. CRED CA MI-A SCHIMBAT METABOLISMUL VITAMAXUL
INAINTE DE VITAMAX MANCAM ORICAT SI NU SE PUNEA PE MINE NIMIK. INNEBUNESC CAND VAD CA TIN REGIM SI NU POT SA DAU JOS NICI 500G. DE LA 48-54 KG AM AJUNS RAPID LA 65 SI VREAU MACAR 5 SAU 10 KG SA DAU JOS.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Jul 11 2007, 03:18 PM
Post #28


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



poate trebuie sa faci un pic de sport. eu am ajuns la concluzia ca fara sport n-o sa reusesc sa dau jos nici un gram. acum imi fac curaj (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aura_aura
post Jul 12 2007, 10:58 AM
Post #29


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 3
Joined: 10-July 07
Member No.: 1,920



AICI AI DREPTATE. NU AM TIMPDELOC SA FAC SPORT. CATEODATA MAI MERG CUI ROLELE, DAR PREA PUTZIN.
DEAIA VREAU UN MEDICAMENT MIRACULOS.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jul 12 2007, 11:03 AM
Post #30





Musafir






rugaminte- nu mai scrie cu majuscule.... e destul de greu de citit
Go to the top of the page
 
+Quote Post

21 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 04:47 PM