IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Emisiuni TV proaste, Ce tampenii mai apar pe sticla
Diana.
post May 31 2008, 11:22 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Mi-a venit ideea topicului in seara asta cind am vazut o emisiune pe B1TV de mi-a venit sa-mpusc televizorul...


Daca aveti vreodata nervii si rabdarea, urmariti emisiunea "Placeri intepatoare: Mirodeniile", de pe B1TV. Atita prostie, incultura, agramatisme si lipsa de profesionalism nu s-a mai intilnit in spatiul media romanesc.
"lamiita se foloseste in salaturi", "bolile nu erau identificabile asa cum face medicina moderna", dezacorduri lipsa de concordanta in timpul verbelor... samd. Tot tacimul. Nimic nu lipseste din meniu...
Avind in vedere ca emisiunea consta in afisarea a citeva sute de poze de pe net ( neprelucrate, le dau asa, cu tot cu siglele siteurilor de pe care au fost luate, azi a fost ziua "importfood.com, btw (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ) care se schimba la interval de citeva secunde si citirea unui text - deci nu vorbim de o emisiune live, da, ci de una inregistrata- nu-mi vine decit sa spun: CINE NAIBA V-O FI FACUT PE VOI JURNALISTI, TONTILOR!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jun 1 2008, 09:06 AM
Post #2


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Jurnalistii ca jurnalistii, dar producatorii si editorii??? Trebuiau sa traga vocile pana ieseau bine, sa taie la montaj si sa faca in pana mea o emisiune ca lumea. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 1 2008, 11:26 AM
Post #3


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Vocea ca vocea, dar saraca voce la ce chinuiala de texte trebuia sa dea glas... (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jun 1 2008, 11:32 AM
Post #4


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Mai, voi v-ati uitat vreodata la OTV sau DDTV?
Caracteristica titlului se potriveste in totalitate ca o manusa celor 2 canale!! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)

De la B1 m-as fi asteptat totusi la mai mult... (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jun 1 2008, 11:48 AM
Post #5


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Atata timp cat Mamitica si Mam'mare vor ca dl Goe si/sau donsoara Goe sa lucreze la teveu, tot o sa avem parte de asemenea emisiuni. Mie-mi plac cateva emisiuni din strainatate si, cand am ocazia, ma uit cu placere la ele. Show-urile tv din Romania nu ma atrag, desi aparatul meu merge non-stop pe programele nationale.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jun 1 2008, 11:56 AM
Post #6


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Fanny, ai uitat sa mentionezi sponsorul principal! (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) (IMG:style_emoticons/default/sex.gif)

Desi nu putem sa generalizam, sunt si in Romania emisiuni bune si oameni capabili, la fel cum si in strainatate exista ascensiuni pe astfel de linii!
Exista clar si diferenta bugetului.

This post has been edited by sweet_girl: Jun 1 2008, 11:57 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jun 1 2008, 11:59 AM
Post #7


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Din punctul meu de vedere o emisiune e buna nu doar daca subiectul atrage ci si daca invitatii sunt pe masura subiectului. M-am speriat de ce s-a intamplat la TVR, joi, la dezbaterea electorala moderata de Liviu Mihaiu. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Jun 5 2008, 02:12 PM
Post #8


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Din ciclu' "romanii se uita la toate porcariile":
"Test de fidelitate"
"Adevarat sau fals"- aveam pretentii de la teo Trandafir (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
"Curat- murdar" (IMG:style_emoticons/default/thumbsdown.gif)
"Nora pentru mama"

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Jun 5 2008, 02:36 PM
Post #9


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



Aoleu Teo...cata dreptate ai!
Pe mina me enerveaza toate emisiunile lui Dan negru! (IMG:style_emoticons/default/frustaremare.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Jun 5 2008, 02:40 PM
Post #10


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Domnul acela o sa ramana fara voce in viitorul foarte apropiat! Ma enerveaza de inchid televizorul fara sa mai caut pe alte programe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:53 PM