IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Nunta cu DJ sau lautari?
gabisor78
post Feb 20 2006, 01:53 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 5
Joined: 17-February 06
Member No.: 229



Anul acesta pe 2 iulie ma casatoresc!!!!
Sunt tare fericita si abia astept!!!!!
Dar am o dilema: eu imi doresc ca muzica si ambianta sa fie asigurate de un dj dar stiti ce se zice ca nunta fara lautari nu are nici un farmec.
Voi ce parere aveti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
northstar
post Feb 20 2006, 02:39 PM
Post #2


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 346
Joined: 6-February 06
Member No.: 190



casa de piatra,mey!sa fie intr-un ceas bun! :hainoroc:
eu,optez,pentru dj,are ala pe comp,tot ce vrei!
lautarii la un moment dat obosesc ,ii apuca foamea,incep sa lalaie!
acu fiecare cu placerea  lui!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anona
post Feb 20 2006, 02:47 PM
Post #3


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 13
Joined: 11-February 06
Member No.: 207



Felicitari draga mea - eu m-am casatorit in septembrie 2005 si stiu ce emotii ai si cit de mult iti doresti sa fie perfect  .

La mine la nunta a fost 2 in 1- persoana care cinta era si cinducatorul nuntii/ concursuri, traditii /+ inca doua persoane, au cintat de toate si muzica populara inclusiv, nu prea imi imaginez o nunta fara asa ceva, poate pentru cineva ffffoarte modern.

Inainte de nunta am mers ambele familii si am facut un mic scenariu, adica sa stabilim cind se dau colacii, cind se iau colacii :P , nu s-au respectat chiar toate traditiile, am vorbit si despre muzica, si valsul miresei si de toate, concursurile au fost surpriza :) , chiar nu-mi imaginez nunta cu dj.

Totul depinde de stilul nuntii, de nr. invitatilor, de multe nuante.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 20 2006, 02:49 PM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Casa de piatra !
Grea intrebare... ca sa fie multumiti toti ar trebui sa ai si de-aia si de-aia...
Oricum, important e ca toata lumea sa se simta bine si voi sa fiti fericiti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ciciep
post Feb 20 2006, 03:52 PM
Post #5


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 17
Joined: 11-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 206



Casa de piatra!!! Eu ma marit cu 1 zi inaintea ta, pe 1 iulie!!!!!
Eu am ales DJ, in primul ran fiindca noua nu prea ne plac "traditiile" (inafara de 2-3 care sunt mai dragute si pe care o sa le tinem) si nici nu credem in ele...apoi, mie nu-mi plac DELOC lautariii...nu in ultimul rand, inchipuie-ti de exemplu "You can leave your hat on" cantat de cine stie ce lautar obosit...bleaxx
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexa
post Feb 20 2006, 04:17 PM
Post #6


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 190
Joined: 18-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 115



Felicitari Gabisor si Casa de Piatra! Daca alegerea ambientei muzicale tine numai de voi, opteaza pentru un Dj insa atentie la citeva aspecte. Nuntile in general se fac pentru invitati si daca acestia nu sint multumiti, mai taie din banii de la pliculet. Nu ar strica sa vorbesti si cu parintii tai si ai viitorului sot si sa va uitati un pic pe lista cu invitati si in functie de media de virsta dominanta, puneti muzica cit mai diversa si pentru toate gusturile, ca sa impaci pe toata lumea. Iti spun din proprie experienta. Vezi ca se mai poarta si orhestre de cafe-concert-pentru persoanele mai stilate, unde se mai cinta o romanta, etc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Feb 21 2006, 02:43 AM
Post #7


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



hai sa-ti povestesc cum a fost la noi .... si eu si sotul meu aveam par lung pe vremea aia .... rebeli adica (la sot ma refer eu cuminte foc  ;) ) si din cauza rudelor am platit lautari.... ori noi aveam invitati in mare majoritate tineri ca si noi si carora le placea rock-ul ... nu ala greoi dar oricum nu muzica de nunta ... si lautarii cantau de mama focul si noi ne uitam unii la altii din ce in ce mai ingroziti ... pana la urma sotul meu a trimis pe cineva acasa si a adus statia cu boxele si .... atunci sa te tii ce bine ne-am distrat ... lautarii au stat fain frumos la masa au mancat au baut i-am mai si platit iar atmosfera a facut-o statia care ne-ar fi costat nimic .... asa ca sfatul meu faceti ce va place VOUA ca e nunta VOASTRA .... oricum DJ-ul are de unde sa aleaga ca doar casete sunt cu orice fel de muzica pe cand lautarii nu-i obligatoriu sa cante tot ce-ati vrea voi sa auzi.

casa de piatra si sa fie intr-un ceas bun!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabisor78
post Feb 21 2006, 08:42 AM
Post #8


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 5
Joined: 17-February 06
Member No.: 229



Va multumesc tuturor pt sfaturi!!!
Aveti drepatate: in fond este nunta noastra, dar trebuie sa ne gandim si la invitati.Din fericire majoritatea sunt tineri , prieteni si colegi de serviciu , asa ca nu cred ca vor avea ceva impotriva dj-ului.Acesta e un prieten vechi de-al sotului meu, un adevarat profesionist, si ne lasa sa intocmim noi lista cu melodiile pe care le dorim.
Daca tot am deschis acest topic, legat de nunta, stiti cumva un fotograf bun?( nu cameraman pt ca deja am gasit)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Feb 28 2006, 11:27 AM
Post #9





Musafir






eu as opta pt DJ. iar in play list sa fie muzica de toate genurile ca sa placa la toata lumea (de la bunica de la tzara pana la unchiu' din america).
pe langa ca te costa destul lautarii, mai risti sa si gasesti cine stie ce "artist" in devenire sau care incepe sa faca fitze...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Katy
post Mar 20 2007, 02:44 PM
Post #10


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 45
Joined: 20-March 07
Member No.: 1,370



Buna!
Stii eu am dj.si vreau un lautar doar stii traditia pana la nasi,biserica si restaurant (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) incolo nik.la restaurant dj.se va ocupa.Nunta mea este pe 7iulie 2007 (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:09 PM