IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages V   1 2 3 > »   
Closed TopicStart new topic
> Unghii false
geoo
post Mar 15 2007, 04:54 PM
Post #1


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



(IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Ce parere aveti de unghiile false aplicate profesionist?! Am vazut de curand la o cunostinta care le are de un an si e foarte incantata, mi-a spart toate paradigmele cum ca ar cade sau s-ar rupe....ce mai, mi-am facut si eu programare (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Mar 15 2007, 04:57 PM
Post #2





Musafir






Parerea mea e ca sunt f faine, si chiar daca mi-am distrus unghiile mele, tot o sa mai imi pun (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

O singura nelamurire am..le are de un an??? adica nu le-a mai schimbat de un an? De asa ceva nu am mai auzit, pe mine ma tzin cam o luna (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

Parca mai era un topic aseamantor....hmmm...sa il mut acolo?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Mar 15 2007, 05:14 PM
Post #3


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



QUOTE(angeldust @ Mar 15 2007, 06:57 PM) *
Parerea mea e ca sunt f faine, si chiar daca mi-am distrus unghiile mele, tot o sa mai imi pun (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

O singura nelamurire am..le are de un an??? adica nu le-a mai schimbat de un an? De asa ceva nu am mai auzit, pe mine ma tzin cam o luna (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

Parca mai era un topic aseamantor....hmmm...sa il mut acolo?



(IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) la topicul manichiura....e pe alta tenta....am zis sa nu poluez treaba acolo!

Mey, si eu am ramas putin cu ochii cascati....faza e urmatoarea: manichiurista iti pune o capsula nu stiu sigur (e posibil sa stalcesc denumirile, maine vin sigur cu informatii clare ca ma duc sa mi le pun!) din ce material, capsula este plasata la marginea unghiei, iar restul este umplut cu alta solutie....apoi, dupa vreo 4 ore de slefuit apare o unghie de te juri ca-i naturala!!!
Tipa asta avea unghiile de un an puse, si nu se dusese sa le intretina de 3 saptamani, asta inseamna ca se facuse un gol cam de 3 mm (acolo unde creste unghia)! Ea trebuia sa se duc sa il umple si sa sfefuieasca iar suprafata!!!
E prea tare...si are varianta french!


(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) o sa postez o poza maine seara!
Acum am sa fac o poza "before"! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Mar 15 2007, 05:17 PM
Post #4





Musafir






Pai da mai...asa mi le pune si mie, doar ca eu stiu ca pot fi umplute de maxim 3 ori, adeca de te duci sa le intretii, o tura de unghii te tine cam 3 luni.

Tu nu vorbesti despre din alea cu gel de silicon?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Mar 15 2007, 05:26 PM
Post #5


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



QUOTE(angeldust @ Mar 15 2007, 07:17 PM) *
Tu nu vorbesti despre din alea cu gel de silicon?


Cum e cu cele cu gel de silicon? Nu sunt foarte informata, din cauza asta am cerut cateva pareri....eu le-am vazut, m-am hotarat in 2 zile....nu am avut timp de research! Tot ce stiu e ca tipa le are de 1 an, si la doua saptamani se duce pt reconditionare!....Mi-a mai spus ea de material si procedura....dar nu am prins prea multe informatii (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Mar 16 2007, 06:49 PM
Post #6


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



Deci, sunt lamurita!!! Azi am fost la programare, si acum sunt mandra posesoare a zece unghii superbe!!!
So, in prima faza mi-a lipit capsula, apoi a umplut toata unghia (practic mi-a construit-o) cu acryl, e un praf, care in combinatie cu un lichid se transforma in pasta groasa! Tipa mi-a spus ca trebuie sa ma duc cam in 3 sapt din nou la reumplere, dar dupa ce se duce capsula....le pot reumple la nesfarsit!!
Sunt super incantata....am ales o varianta uni...dar cam in 2 luni cred ca o sa-mi fac un french!

Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Mar 16 2007, 07:10 PM
Post #7





Musafir






Super geo (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Mai eu nu prea stiu daca vorbim de acelasi lucru. Mie pur si simplu imi lipeste niste tipsuri cam la jumatatea unghiei, apoi le scurteaza cat vreau, dupa care construieste unghia cu un gel (care eu stiu ca e gel de silicon sau ceva de genul) apoi le shlefuieste cu o pila din aia aspra, si tot asa. Si tot tre sa bag mana intr-un aparat cu UV ca sa se usuce.

Ale tale nu sunt asa nu?

Cat ai platit pt ele?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Mar 16 2007, 11:54 PM
Post #8


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



wow , super ! chiar sa le porti sanatoasa ! si ....ca sa repet intrebarea : cat te-a costat ? mai mult decat atat , cat costa la fiecare vizita pentru intretinere?! ma tenteaza (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
katy87
post Mar 17 2007, 11:20 AM
Post #9


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,086
Joined: 23-February 07
From: galati
Member No.: 1,242



si pe mn ma tenteaza,cat ai dat si unde ti le-ai facut?k sunt super. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Mar 17 2007, 04:33 PM
Post #10


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



ale mele sunt cu acryl, stiu ca cele cu gel intradevar nu rezista prea mult! Eu le pot tine pana cand vreau eu ....un an, chiar mai mult! Ideea e cala 3 sapt trebuie sa ma duc pt reumplere a spatiului care a ramas cand creste unghia, si daca vreu, sa mi le scurteze! Operatiunea m-a costat 110 lei. (nu mi se pare mult pt cat de FAINE sunt! sau cat de mult dureaza). Unghia mi-a facut-o putin mai grosuta ca sa nu se rupa....si arata si se simt extraordinar....nu ma mai satur sa ma uit la ele! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
O data la 3 sau 4 sapt (depinde cat de repd. imi cresc) trebuie sa ma duc pt reconditionare....treaba costa cam 50 lei!
Laryss.....multumesc mult, sa stii ca merita daca nu ai avut parte de unghii de supermodel....eu nu am reusit niciodata sa am manichiura pe care mi-o doream, se rupeau constant! Cel mult aveam 9 unghii din 10, relativ ok...dar nu mi se parea un deal bun!

katy, salonul nu e unul cu pretentii de la noi din oras, e cel care a fost in spate la modern....nu stiu exact cum se numeste....ceva nails lool....acum s-au multat undeva pe straduta de langa DENTAL (vizavi de banci)! Oricum, m-am dus la o recomandare (chiar si acolo, e super daca te duci la o anumita persoana...cealalta le pune subtiri si se rup la greu!) daca te intereseaza iti dau recomandarea....
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pages V   1 2 3 > » 
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 03:48 AM