IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Convertor de marimi pantofi/imbracaminte/lenjerie in alte state/zone., Care sunt masurile exacte la pantofi/imbracaminte/lenjerie
Bia
post Dec 13 2007, 03:21 AM
Post #1


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Mai fetelor, am o reala problema. Vreau sa-mi comand o pereche de cizme chiar doua... problema e ca toatge convertoarele de marimi EU -> US de pe net se pat cap in cap. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Eu port 37 dar dupa capul lor (al convertoarelor), imi iese ba 5.5, ba 6 (asta am intalnit-o si in tabelasul agendutei de la revista Glamour), am mai citit pe niste forumuri unde fetele ziceau ca pentru 37 corespunde 7. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) Eu innebunesc daca nu aflu corect care e. Intr-o saptamana de cand m-am hotarat si ma chinui sa gasesc numarul potrivit s-a si epuizat o anume nuanta si nr de pe site.. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)

La imbracaminte e usor. Ca ai intre atatia inci si atatia inci pe site. Transformi din cm in inci si gata. Acolo n-am avut never prtobleme... Dar ce te faci cu incaltamintea... Si in vara am vrut sa-mi iau sandalute dar tot asa... nu-mi stiu marimea. Si tooot la chilotei si sutiene am ramas (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 13 2007, 03:35 AM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Bebe Maria e in State. Cleo in Canada... cred ca ai pe cine sa intrebi. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Dec 13 2007, 03:54 AM
Post #3


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



QUOTE(Maàt @ Dec 13 2007, 03:35 AM) *
Bebe Maria e in State. Cleo in Canada... cred ca ai pe cine sa intrebi. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)


Stiam eu ca sunt cateva fete in state, dar nu mai stiam exact care. Astept raspunsurile lor...
Thanks Maat (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif) !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Dec 13 2007, 06:41 AM
Post #4


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Bia depinde de magazin/site. Eu am 38 in Romania iar aici mi-am gasit incaltaminte 7, 8 sau chiar 9 (IMG:style_emoticons/default/blink.gif) . Deci mergi pe site-ul de unde vrei sa cumperi si foloseste tabelul lor de marimi pt a-ti gasi echivalentul american.

E aceeasi chestie si la imbracaminte, in functie de magazinul de unde cumpar am de la XS pana la M ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Dec 13 2007, 12:55 PM
Post #5


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



QUOTE(bebe_maria @ Dec 13 2007, 06:41 AM) *
Bia depinde de magazin/site. Eu am 38 in Romania iar aici mi-am gasit incaltaminte 7, 8 sau chiar 9 (IMG:style_emoticons/default/blink.gif) . Deci mergi pe site-ul de unde vrei sa cumperi si foloseste tabelul lor de marimi pt a-ti gasi echivalentul american.

E aceeasi chestie si la imbracaminte, in functie de magazinul de unde cumpar am de la XS pana la M ...


(IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) Ti-ai luat ceva de la ei de pe site? Si-a luat cineva cunoscut? La pantofi/cizme/botine ma refer aici. La astea n-au tabele de masura.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Dec 13 2007, 05:02 PM
Post #6


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269





Nu, nu mi-am luat nimic de la ei deci nu te pot ajuta... comanda si tu 2 marimi si apoi ii vinzi pe cei care nu iti vin (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Sau scrie-le un email celor de la ei si intreaba-i echivalentele pentru Europa.. tot ce pot eu sa iti spun e ca de obicei 37=7 intr-adevar (asa cum 38 al meu = 8 de obicei) DAR sunt si exceptii.

p.s. daca ai rabdare pana maine sun o prietena care isi cumpara haine si incaltaminte de la ei si poate ma lamureste ea (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Dec 13 2007, 09:22 PM
Post #7


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819





Am rabdare, ca nu am de ales. Multumesc mult. Astept raspunsul. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) O sa trimit si un e-mail la ei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Dec 13 2007, 10:23 PM
Post #8





Musafir






pt cine are marimea 34 la bluza ce marime e la ? am citit la ei pe site ca marimile sunt mai mici initial si trebuie sa comanzi cu o marime mai mare, cum e ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Dec 13 2007, 11:16 PM
Post #9


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819





La haine iti pot raspunde, ca le stiu foarte bine. Marimile le deduci in functie de marimea pe care o ai la bust, talie si solduri, transformata in inci.

De exemplu:
Eu am 89 la bust si 66 in talie si 98 solduri (fund - de jur imprejurul zonei unde se bombeaza mai mult fundul)
1 inci = 2.54 cm.
Imparti masurile tale in cm la 2.54 si iti da numarul tau in inci.
La mine e 35 inci in bust si 26 inci in talie si 38.5 in solduri
Deci conform tabelului lor de marimi eu port 6 sau 8, numere care amandoua corespund marimii S.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Dec 13 2007, 11:22 PM
Post #10





Musafir






in sfarsit am inteles si eu cum e cu inchi astia
mersi mult bia
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 2nd June 2024 - 07:07 AM