IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> vecini galagiosi
missu
post Feb 5 2006, 02:47 PM
Post #11





Musafir






hai ma mistaco, ca la cati draci aveam atunci ...am uitat de asta. data viitoare sigur fac asa.  :-* sper sa nu existe prea curand. :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Feb 5 2006, 02:59 PM
Post #12


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



ma simt cu musca pe caciula  :fluierat:

o data la 2-3 zile dau si eu muzica la maxim cam vreo 15 minute (ATAT! am cateva melodii preferate, se termina alea si gata). deci nu in fiecare zi, nu la ora 18, ci pana in aceasta ora. si a venit vecinu' de jos .. ca sa dau incet, ce  e discoteca sau ce? ca nu ii poate dormi femeia  ???

ce e de facut? ma gandesc ca vine si ziua mea si am de gand sa fac 'kermeza'.. pls help? :-*

faza e ca de ceva vreme s-au apucat unii sa dea gauri, sa zugraveasca, sa nu stiu ce, si eu nu am facut scandal. si se auzea naspa si era si la ore.. nepotrivite zic eu: 7 dimineata, 9 seara..  :-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Feb 5 2006, 07:51 PM
Post #13


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Sa va zic o mica povestioara despre niste vecini de-ai mei pe cand stateam in drumul taberei pe anul 3 :P
Mos si baba, fara aluzii :fluierat:
Aveam in comun cu ei peretele cu baia si bucataria, eh..daca la bucatarie nu era nici o problema la baie cu totul alta poveste :o
Daca dadeam drumul la apa la chiuveta, bateau in perete +injuraturi, daca trageam apa la WC la fel, daca faceam dus, nu mai vreau sa spun ce mi-au auzit urecgile :o
Baba era convinsa ca avem atelier auto ??? si ca spalam piese in baie ??? (call her crazy ??? ) si cain tot acest proces ii furam ei apa
Ne-a adus si politia odata, am dat declaratii, ca nu avem piese de masini pe care le spalam in cada/chiuveta/WC, toate in acompaniamentul doamnei care tocmai sustinea un monolog de injuraturi adresat noua si politiei romane
Intr-un final nefericit s-a oprit cand i-a murit sotul, care eu cred si acum ferm ca dormea in cada, deoarece si daca tragea cineva apa de mai sus, la orice ora din noapte batea fooooarte tare in perete.
Daca am fost prea offtopic ma scuzati  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Feb 5 2006, 09:20 PM
Post #14


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



pentru ca traiesc si eu Ro, si stiu cum sunt unii oameni, nu pot spune decat ca intr-o situatie in care de un an de zile o tii tot in injuraturi si polemici cu vecinul, ba cu reparatii, ba cu zgomote, pe cale legala nu ai ce le face, rpet, in RO, dar iti ramane tie o alternativa cam greu de dus la indeplinire: vinzi si cumperi in alta parte...eu, sincer, asa as face, pentru ca sun to fire extrm de sensibila, in cel mai adevarat sesn al cuvantului si nu suport zgomotul, tiganismele, maneaua de la altii, racnetele pe scari, trantit in dusmanie usile....din fericire la noi in bloc nu se intampla  asemenea lucuri.

cat despre bairamul cuiva de pe aici (scuze c anu am retinut cine), te poti duce  cu o zi inainte sa-ti anunti o parte din vecini (cei de  deasupra si cei de dedesubt si cei din scarile alaturate) si le psui frumos ca intre orele bla-bla, vei avea kef, ca e ziua ta, iti ceri scuze anticipate pentru deranjul produs si cu asta basta.....la noi asa se procedeaza, si nu-i bai....da' si daca nu ma anunta nimeni, POLITIA scrie pe ei, k tot am pile p'acolo, si adevaru-i ca ma stiu nebuna vecinii, k doar politia  a facut ceva drumuri pe la noi in scara, dar cu succe: de fiecare data s-a lasat cu amenda...dar asat numai ca cunoastem pe cineva mai sus, nu asa....hop-tzop sun la politie...nu misca aia nici un deget fara un telefon mai picant de sus....in cel mai bun caz se plimba pana la locul "faptei' si atat...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Feb 6 2006, 12:32 PM
Post #15


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



eu eram :)
politia daca vine, ce poate sa imi faca? ..cu astia de dedesubt nu cred ca e cale de impacare  :'(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carrie30
post Feb 6 2006, 12:37 PM
Post #16


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,328
Joined: 7-December 05
From: Constanta
Member No.: 2



Nu iti fac nimic Meg, eventual le oferi un suc, o cafea si le explici ca e ziua ta, ei te vor ruga sa dai muzica mai incet si o dai pana ies ei din scara, dupa show must go on  :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Feb 6 2006, 01:24 PM
Post #17


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



meg darling, relaxeaza-te, politia daca vine si vecinii nu au o pila pe la ei, in cel mai rau caz vor intra inauntru la o bere cu voi, si uite-asa se fac relatiile cu gaborii, si maine-poimaine poate-ti capsezi vreun vecin daca te supara, asa, hodoronc-tronc "bai, vrei sa te ard diseara cu o amneda, hai, spune repede sau dispari la tine in barlog"...bai frate, suntem o natie de tigani si oricat ai incerca sa fii mai de doamane ajuta, tot tzigani suntem , asa ca in unele cazuri, diplomatia si respectul sunt de prisos cand ai de-a face cu vecini/oameni "d'astia"....bai, nu-mi sariti in cap, ca nu am individualizat,da?

deci, in functie de cat de bine iti cunosti vecinii si cum vor reactiona si ei, vei vedea ce vei face tu, totul e sa ii anunti totusi dinainte (ca pana la urma asa-i frumos si-ti faci datoria de om civilizat).daca nus e poate, nu se poate, nu deskizi usa la nime' poa' sa fie el si lupu si scufita-rosie, tu n-aia uzit ca gaborii fara mandat nu pot intra la tine inca sa cu forta?

distractie placuta, nene, cu sau fara gabori....

aaaaaa...dac o tii tot intr-o veselie zi de zi la ore aiurea, atunci cam au dreptate vecinii, dar parca ziceai ca nu e asa....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Feb 6 2006, 01:47 PM
Post #18


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



Merci fetele  :D

Veselie zi de zi nu e, si chiar daca e, dureaza o melodie-doua la ore rezolnabile oricum.
ma gandeam si eu sa ma duc sa ii anuntz.. :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 12:13 AM