IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

24 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> A fi sau a nu fi ... amanta ?!
Szimcsi
post May 24 2007, 08:09 PM
Post #11


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Eu sunt de acord cu Pokemon. Am fost in situatia asta o singura data, insa nu pentru provocare, lupta pentru suprematie si alte asemenea bulshituri. Pur si simplu il iubeam. Nici macar nu eram geloasa pe nevasta. Mi-era de ajuns sa stiu ca se gandeste la mine si ca atunci cand e cu mine e dragut, atent si imi ofera atat cat poate.

Nu va grabiti sa judecati amantele, pentru ca uneori inima o ia inaintea creierului si oricat ai sti ca nu e bine, moral, etc, nu te poti abtine.

Exclud din discutie femeile care stau cu barbati insurati din interese materiale (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post May 24 2007, 08:14 PM
Post #12


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



fanny da,ai perfecta dreptate.nu e intotdeauna vorba de dragoste.
eu totusi aflandu ma in situatia in care ma aflu,poate putin subiectiv,pot spune ca exista multe cupluri casatorite in care cei doi s au casatorit la varsta mici,crezand ca sunt "jumatati",sau au fost pusi in situatia de a casatori fara sa fie convinsi ca cea pe care au ales o e cea cu care vor sa ramana pentru toata viata.
pe de alta parte,se poate intampla ca prioritatile si dorintele celor doi sa se schimbe in timp.
si in acel moment se produce o fisura.depinde de la caz la caz cat de mare,dar se poate intampla ca unul dintre cei doi sa rupa relatia!iar aceasta va fi rupta cu siguranta daca va aparea altcineva.

cat despre cazurile astea celebre,prefer sa ma abtin.este viata fiecaruia si pana la urma urmei,indiferent ca sunt vedete sau oameni politici,au dreptul sa isi traiasca viata cum isi doresc.
in cazul asta,eu consider ca presa este vinovata de prea multa mediatizare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post May 24 2007, 08:18 PM
Post #13


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



QUOTE(Fanny @ May 24 2007, 08:06 PM) *
nu poate fi vorba in toate cazurile de dragoste, poke. mai degraba as zice atractie, fruct interzis, provocare.

oricum, cazurile vehiculate prin presa in ultima perioada... petre roman si madalin voicu mi se par jenante. ca sa nu mai vorbesc de speculatiile care se fac daca o paraseste cristi borcea de la dinamo pe nevasta pentru amanta sau ba.

Parerea mea e ca o femeie trebuie sa aiba putina decenta si sa nu se implice intr-o relatie cu un barbat insurat (binenteles,in cazul in care afla), iar un barbat sa aiba respect pentru ambele femei si sa nu se joace cu sentimentele lor.

pe buneeee? leonidas are amanta?? ... hihihihi nu stiam (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post May 24 2007, 08:36 PM
Post #14


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



daca prin "leonidas' intelegi... medelin, da.
mai multe detalii in presa de scandal... adica

PS: sper ca merge sa pun linkul asta... daca nu, da-mi peste degetele!

Pokemon, in general cand o relatie se reduce la..."obisnuita" ambii parteneri ar trebui sa fie suficient de maturi incat sa recunoasca ca s-a terminat.

This post has been edited by angeldust: May 24 2007, 09:06 PM
Reason for edit: fara linkuri catre site-uri romanesti, asa e regula :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sylvia_31
post May 24 2007, 09:38 PM
Post #15


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,405
Joined: 20-December 06
Member No.: 868



eu, par example, n-as putea sa fiu o viata intreaga amanta unui barbat, sotul alteia, a se vedea cazul amantei (de la un punct, partenera de viata) lui Dumitru Tinu...chiar m-am gandit mult la "spetza" lor....
La un moment dat, cand vine deadline-ul (setat de mine), ori ramane cu nevasta, si numai cu ea, ori ramane numai cu mine. De la un anumit punct (sa zicem numar de ani) nu as mai putea sa fac compromisuri , oricat de mult l-as iubi pe EL. Sa aleaga, daca e barbat cu adevarat, ori eu, ori EA.

Dar, trebuie sa recunosc, pana acum n-am trecut prin asa ceva, adica n-am fost "combinata" cu unul casatorit si nici nu m-ar tenta asa ceva, oricat ar fi el de Fat Frumos...Si nici nu suport sa fac rau cuiva, chiar daca ar fi vorba de o scorpie, si mai ales daca e si un copil implicat...Mai ales ca asta am patit eu (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) si stiu foarte bine cum este. Ma rog, la mine a fost mai complicat, distanta si timpul si-au spus cuvantul si inevitabil, la un moment dat ...a aparut o ea....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
splendora
post May 24 2007, 09:47 PM
Post #16


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 325
Joined: 2-May 07
Member No.: 1,565



aici fiecare isi ia partea. cele care au iubiti/soti si se gandesc la existenta unei posibile amante si cele care au fost si mai sunt amante. mi se pare normal sa nu judeci si sa gasesti motiv, daca umbli cu un barbat care e implicat in alta relatie. (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post May 24 2007, 10:41 PM
Post #17


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



QUOTE(Fanny @ May 24 2007, 08:36 PM) *
daca prin "leonidas' intelegi... medelin, da.
mai multe detalii in presa de scandal... adica

PS: sper ca merge sa pun linkul asta... daca nu, da-mi peste degetele!

Pokemon, in general cand o relatie se reduce la..."obisnuita" ambii parteneri ar trebui sa fie suficient de maturi incat sa recunoasca ca s-a terminat.

nu, nu.... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ma refeream la borcica, seful spartanilor aka leonidas din filmul 300 (IMG:style_emoticons/default/horse.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post May 24 2007, 10:56 PM
Post #18





Musafir






QUOTE(angeldust @ May 24 2007, 05:12 PM) *
Sa fie oare vorba despre tentatia fructului oprit? Inseamna ca ne multumim cu putin? Consideram ca tot e mai bun decat nimic? Sa fie vorba de principii si valori? Ce fel de atractie mistica exercita asupra noastra barbatul insurat?

Daca ati fost in situatia asta, sau cunoasteti cazuri sau pur si simplu aveti o parere, ajutati-ma sa inteleg.



Am sa vorbesc din punctul meu de vedere,pentru ca parerile sunt impartite si fiecare are dreptul sa spuna ce gandeste

Insurat sau nu,e barbatul de care te simti atrasa,cu care comunici,langa care iti doresti sa fii,te indragostesti,iubesti si abia apoi te gandesti ca te-ai implicat intr-o relatie in care nu sunteti doar doi...iubirea e cea care te face sa ramai langa el indiferent in ce postura te simti a fi amanta/iubita...nu,nu e pentru ca are misterul unui fruct interzis sau pentru ca ne multumim cu putin sau pentru ca "fie si asta daca altceva nu e"...e simplu iubire...dar e f greu sa rezisti psihic unei astfel de relatii atunci cand esti implicat sentimental...cand alegi cu inima,e greu sa tii cont pana si de o alta femeie...

Se poate in timp sa simti ca nu mai faci fata,sa crezi ca incepi sa regreti,sa doresti sa fie langa tine si el inca sa fie langa ea,sa te lupti cu propriul orgoliu si mandrie si principii si sa nu-ti mai fie deajuns ca la inceput doar clipa in care il ai langa tine...sa il iubesti dar sa vrei sa traiesti relatia voastra in doi si nu in trei...

Iubirea nu tine cont de niciun principiu sau mandrie si daca e impartasita merita sa lupti pentru ea indiferent de postura in care te simti a fi...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
splendora
post May 25 2007, 12:43 AM
Post #19


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 325
Joined: 2-May 07
Member No.: 1,565



QUOTE(kary_pink @ May 24 2007, 10:56 PM) *
Insurat sau nu,e barbatul de care te simti atrasa,cu care comunici,langa care iti doresti sa fii,te indragostesti,iubesti si abia apoi te gandesti ca te-ai implicat intr-o relatie in care nu sunteti doar doi...iubirea e cea care te face sa ramai langa el indiferent in ce postura te simti a fi amanta/iubita...
Iubirea nu tine cont de niciun principiu sau mandrie si daca e impartasita merita sa lupti pentru ea indiferent de postura in care te simti a fi...


Presupunand ca iubesti un barbat care e deja implicat intr-o relatie, nu astepti si din partea lui iubire? Daca motivul e iubirea in a fi amanta, tot e ceva murdar. Omul ala nu te iubeste cum meriti daca are 2 femei, indiferent care din ele esti. Eu una nu concep asa ceva. Si vrajeala cu o va lasa pe ea, pt tine, e iar fumata de mult. In plus, chiar daca iubesti un barbat care are deja o relatie, din respect pt acel cuplu, tu nu ai ce cauta in viata lui.

p.s. - persoana a2a singular e la general, nu pt cineva in mod deosebit
Go to the top of the page
 
+Quote Post
midnight
post May 25 2007, 01:11 AM
Post #20


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 216
Joined: 19-March 07
From: Timisoara
Member No.: 1,366



Nu mi s-a intamplat pana acum sa iubesc un barbat "luat" si nici nu cred ca mi s-ar intampla vreodata.. nu cred ca treaba asta cu iubirea se intampla din senin, la prima vedere, in prima zi etc, ci cred ca dragostea apare slowly over time abia cand ajungi sa cunosti persoana si vezi *ce* e de iubit acolo.

Ori, un barbat casatorit sau care are deja o relatie cu cineva si nu ascunde asta, este, asa cum au scris si fetele mai sus, ceva offlimits care nu imi trebuie. O alta femeie in viata lui este ceva ce din start pentru mine inseamna un mare turn off si ceva din care nu vreau sa fac parte, chiar daca recunosc ca da, e un tip misto, e destept, e de caracter si asa mai departe. E poate cea mai solida bariera care, daca e vizibila de la inceput, ma opreste sa mai incerc sa caut ceva in tipul respectiv -- o bariera poate mai puternica si chiar decat faptul ca *eu* am o relatie cu altcineva.

De altfel nu vorbesc din povesti, am avut de a face cu o asemenea persoana, he was great, he was awesome, he was married si atunci am avut grija sa deviez prietenia noastra intr-o directie in care nu avea nimeni de suferit, ma interesam de copilele lui, de sotie etc, facandu-l si pe el constient de existenta lor atunci cand interactiona cu mine.

Exista poate si cazuri cand nu stii de la inceput ca e al altei femei.. si te indragostesti.. dar atunci cand se da in fapt asta ar trebui sa fie un soc suficient de puternic incat sa te trezeasca din dulcea nestiinta: *de ce* a ascuns faptul ca e casatorit? Nici un motiv si nici o scuza nu sunt destul de bune. Ca nu am vrut sa te pierd si alte balarii din astea, cand tu de fapt din capul locului nu trebuia sa incerci sa ma castigi... asa cum s-a scris mai sus, ma dezgusta tipii care se dau la altele in timp ce acasa ii asteapta deja o femeie care il iubeste si care are la randul ei impresia ca este iubita de el. Pentru situatiile in care el holbeaza gatul ca lebada dupa alte femei in timp ce merge cu consoarta de mana nici macar nu am cuvinte.

Nu am ce face si nu vreau sa stiu de dragostea unui ipocrit care cand ajunge acasa face frumos cu nevasta-sa (cum a facut tatal meu atatia ani), iar daca eu la randul meu as ajunge sa ma indragostesc de un tip care are familie si copii cu alta, nu as considera ca *merit* (lol) sa fiu fericita no matter fucking what si indiferent cata drama pot produce altora cu dreptul meu la fericire. Sper ca m-as simti mizerabil.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

24 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:44 PM