IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

36 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Pensulele pentru machiaj, cele mai bune pensule
Diana.
post Feb 13 2008, 10:44 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Orice trusa trebuie sa contina minim cateva pensule indispensabile unui machiaj perfect:
- pensula pentru pudra (pentru aplicarea pudrei pulbere sau compacte)
- pensula pentru fard de obraz
- pensula pentru aplicarea fardului de pleoape (pentru aplicarea fardului compact sau pulbere pe pleoapa)
Citeste: Pensulele pentru machiaj
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Feb 15 2008, 06:48 PM
Post #2





Musafir






Pink, eu imi curatam pana acum bureteii si pensulele cu sapun obisnuit (Protex, de pilda). N-am stiut ca trebuie sa folosesc un detergent special sau sampon pentru bebelusi. Recunosc, ca buretelul de fdt il curat mai rar decat ar trebui, dar ma gandesc ca decat eu il folosesc. Deci nu prea am ce pati.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Feb 15 2008, 08:46 PM
Post #3





Musafir






Fondul de ten din burete tinde sa fermenteze, deci un risc exista, depinde cat de sensibil ti-e tenul.
Nu uscati pensulele de par natural in palma sau presand pe ele in contra perilor sa se usuce mai repede, se strica.
Pensonul din par artificial este recomandat in pofida celui din par natural la aplicarea rujului pe buze si cateodata a corectorului, intinde mai omogen si mai uniform. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Feb 15 2008, 09:05 PM
Post #4


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Acum atat de tare s-au perfectionat pensulele artificiale incat nici macar nu prea mai vezi o diferenta. Tehnica evolueaza... Am vazut si pensule de pudra artificiale si erau super moi si intindeau uniform pudra pe ten. Deci, naturalul nu e intotdeauna cel mai bun.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 15 2008, 10:14 PM
Post #5


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Reluam si aici subiectul, in topic specializat. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Eu imi spal pensula pentru pudra (singura pana acum (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) cu gelul de fata. Banuiesc ca este ok, nu? Recunosc ca mai folosesc cateodata putin uscatorul, care imi cam zburleste cateodata firele..cum ar fi recent, ieri, sper sa isi revina.. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Feb 15 2008, 10:28 PM
Post #6


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Sweet, daca uscatorul strica parul tau care mai e hranit cat de cat de scalp, sampon, balsam, etc., da pai pensula? N-o mai usca asa ca se strica si asa ramane! (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 16 2008, 11:37 AM
Post #7


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Sa mai spun ca voiam sa o usuc cu treapta 3 de viteza si treapta 3 de caldura? comoda de mine..(IMG:style_emoticons/default/doh.gif) (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Feb 16 2008, 06:44 PM
Post #8


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



QUOTE(sweet_girl @ Feb 16 2008, 11:37 AM) *
Sa mai spun ca voiam sa o usuc cu treapta 3 de viteza si treapta 3 de caldura? comoda de mine..(IMG:style_emoticons/default/doh.gif) (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


Lasa ca si eu am stricat nu stiu cate. Cand te grabesti si tre' sa fie trusa luna pentru urmatorul machiaj, apelezi si la asa ceva... O data, de doua ori nu se strica... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 16 2008, 08:35 PM
Post #9


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(Pink Lemonade @ Feb 16 2008, 08:44 PM) *
Lasa ca si eu am stricat nu stiu cate. Cand te grabesti si tre' sa fie trusa luna pentru urmatorul machiaj, apelezi si la asa ceva... O data, de doua ori nu se strica... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


E foarte de apreciat ca ai apelat si la asta! Stiu sigur ca sunt destule care folosesc aceeasi pensula, fara sa o curete, pe mai multe persoane! (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Feb 16 2008, 08:43 PM
Post #10





Musafir






Pai e suficient sa-i apare vreuneia dintre cliente vreo iritatie, ca sa raspandeasca vestea.
E bine ca esti f atenta cu curatarea pensulelor Pink.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

36 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 05:36 PM