IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cresterea in inaltime, Mai este posibil dupa o anumita varsta?
Master of Norule...
post Jul 25 2007, 03:53 PM
Post #11


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Eu am 1.73 si in generala eram printre cele mai mici din clasa.
La 18 ani am crescut de la 1.68 la 1.73.Mie nu mi se pare asa big deal sa fii inalt plus ca daca esti prea inalta vorba simoneic salutare prieten.Am o prietena a plecat in Canada 1.80 apai cat a fost in Romania toti ii spuneau esti OK ca si persoana doar ca esti prea inalta si greu isi gasea prietena asta a mea un prieten.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Jul 25 2007, 04:08 PM
Post #12


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



va rog eu, nu va mai plangeti ca sunteti prea inalte, ca mor aici... plus ca mai era un topic unde ziceau fetele ca vor sa se ingrase (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
si eu n-am auzit pana acum vreun tip de zica despre o fata ca "e prea inalta"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Jul 25 2007, 04:42 PM
Post #13


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



A plecat fata de vre-o 7 ani in Canada si si-a gasit una bucata baiat de 2 m.Chiar asa a fost era putin complexata pe tema asta pana a ajuns in Canada si i-a trecut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FreyaVanilla
post Aug 24 2007, 10:27 AM
Post #14


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 178
Joined: 13-July 06
From: Pitesti
Member No.: 421



asgaard sa sti ca eu am auzit baieti care sa se planga ca o fata e prea inalta pentru ei mai ales. Si nu erau pitici. Eu am 1.70 si am 16 ani, ceea ce inseamna ca o sa mai cresc. Inainte sa-l intalnesc pe prietenul meu, nu am purtat tocuri pentru ca sunt inalta pe langa celelalte fete de varsta mea. Si acum port tocuri doar cand ies cu el pentru ca asa nu am impresia ca sunt Guliver in Tara Piticilor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Aug 24 2007, 10:34 AM
Post #15


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



Freya, poate cand sunt mici sa se complexeze un pic, fiindca fetele cresc mai repede, dar mai tarziu sa vezi ce mandri sunt ca au o prietena fotomodel (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sabrina
post Oct 21 2007, 05:51 PM
Post #16


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 21-October 07
Member No.: 2,460



buna am s eu o intrebare: am 16 ani jumate s 1.45, c pot s fak s mai kresk s eu cu ktiva centimetri???????pls help
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Oct 21 2007, 06:20 PM
Post #17





Musafir






sport si o alimenatie sanatoasa

a si fara tigari (asta in cazul in care esti fumatoare) (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Oct 21 2007, 06:29 PM
Post #18





Musafir






ma inscriu si eu la clubul 1.57 (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
ca sa cresti...nush...te apuci de sport...si eu tot intr-o criza de frustrare...m-am dus la endocrinolog....si mi-a dat ceva hormonal..si am crescut 1.5 cm intr-o luna..dar cred ca a fost doar autosugestia (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ca dupa aia nu s-a mai intamplat nic. oricum...nu mai sunt complexata(as vrea sa fiu mai inalta doar ca sa nu mai trebuiasca sa-mi scurtez panatalonii),am fost si cu baieti de 1.80 si de 1.65 (am o gama mai larga de optiuni (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) )...plus ca oamenii astea mai mici sunt considerati mai dragalasi si sunt mai cocolositi (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
irina.
post Nov 3 2007, 11:36 PM
Post #19


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 3-November 07
Member No.: 2,554



16 ani ,51 de kilograme si doar 1.63.
imi doresc mult sa ma mai inalt..cam 13 centimetri.
la basket/voley/handball nu ma pot duce decat ca ..minge de rezerva. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
am auzit de ceva injectii in coloana vertebrala pentru dezvoltare?!exista intr-adevar?
sau alte metode cunoasteti ?
am nevoie de ajutor. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Nov 4 2007, 10:56 AM
Post #20





Musafir






esti inca in crestere,cel mai bine ar fi sa nu apelezi la injectii sau pastile pe baza de hormoni,ca te cam dai peste cap!
vrei nu vrei,cea mai buna si sigura metoda e sportul,mai ales ca am vazut ca vrei sa si slabesti
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:17 PM