IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

99 Pages V   1 2 3 > »   
Closed TopicStart new topic
> Ce mancam azi: Dieta Montignac, PARTEA A III-A:, Idei pentru meniuri Montignace
misu
post Feb 5 2009, 02:10 AM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 18
Joined: 13-January 09
Member No.: 5,657



Buna!Daca nu va suparati,ma bag si eu in vorba.De-o luna citesc tot ce ati postat si am inteles multe.Tot de-o luna tin dieta,dar nu slabesc nimic,E drept ca am diabet insulino-dependent,el a si determinat ingrasarea.Ce sa fac?
Azi am mancat:
MD:mar ras cu fulgi de ovaz si vreo 4 smochine taiate.
P:conopida fiarta,amestecata cu telemea de oi si putin unt
G:mere rase si 3 smochine
C:mancare de fasole verde cu costita afumata+rosii
G:cioco 85%
Problema e ca eu n-am cum renunta la gustari,ca fac vreo coma hipoglicemica.Am baut si 3 cani de cafea decofeinizata,iar cu apa nu-s prietena.E drept ca de cand am inceput dieta nu m-am mai ingrasat si mi-a scazut si glicemia de la 250-300 la 120-180.Vreau sa va mai spun ca mi-e tare drag de voi,va stiu necazurile,bolile,bucuriile.Va pup.
PS.Habar n-am cum am scris,n-am intrat niciodata pe un forum( sa scriu,adica).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Mar 22 2009, 12:00 AM
Post #2





Musafir






Gata!
Spor la treaba!
Mentionez ca eu n-am adaugat fructoza, deoarece am folosit mere golden suficient de dulci.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MarthaToma
post Mar 22 2009, 09:56 AM
Post #3


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 162
Joined: 25-January 09
From: Iasi
Member No.: 5,733



Neatza!
Ieri nu am mai reusit sa intru ca a fost zi de curatenie, ordine si disciplina (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Meniul de ieri:
MD: lapte dulce 1.5% + 2 felii de paine integrala facuta in casa + 1 lingurita dulceata de grapefruit fara zahar fara nimik
P: linte + ficatei la gratar + salata de varza
C: am gresit cu 2 felii de placinta cu mere asa ca nu am mai mincat nimic altceva
Azi:
MD: 2 oua fierte + branza degresata
P: linte + o pulpa de pui fiarta + salata
C: inca nu stiu, poate doar niste fructe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Mar 22 2009, 10:48 AM
Post #4





Musafir






Buna dimineata!
Astazi mi-e pofta de paste bolognese, asa ca o sa calc putin stramb, dar voi folosi paste integrale.
Meniul zilei (propunere de meniu):
d - 1 portocala, apoi 2 wasa cu b proaspata sarata, rosie si ardei kapia, 1 pahar cu lapte, 1 ness
p - pene rigate bolognese, 1 pahar de vin alb sec
s - placinta cu mere
Voi face o plimbare lunga inainte de masa de pranz, ca sa nu ma mustre constiinta.
Duminica placuta tuturor!
(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gentiana
post Mar 22 2009, 12:22 PM
Post #5


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 9
Joined: 16-March 09
Member No.: 6,099



Buna ziua,

Am ramas datoare cu meniul de ieri (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ...si daca nu scriu, uit maica (IMG:style_emoticons/default/slap.gif)
Sambata:
MD: 2 mere rase si calite cu fulgi;
P: ciorba de salata, falafel cu tabule, omleta (2 oua, 1 ciuperca, 1/2 ceapa, marar, 1/8 ardei)+ salata verde;
G: 1 mar;
C: salata (salata verde, ardei, castravete, putina branza maturata)

Azi:
MD: iaurt (450g) cu fulgi;
P: ciorba de salata, salau la cuptor cu ciuperci si salata;
C: probabil tot salata ca e buna rau (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) de tot.

Dr_wise, arata f bine placinta de mere. Ia sa ma duc sa caut si eu fainuri de soia sau naut. Cu mere Golden cred ca merge de minune (sunt cele mai dulci din cate se gasesc in piata).

Pupicei (IMG:style_emoticons/default/kiss_girl.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 22 2009, 12:27 PM
Post #6





Musafir






Gentiana, taboule-ul ala a fost facut cu bulgur integral? In cazul asta pranzul a fost de fazza a doua. Daca a fost facut cu bulgur normal, a fost neconform.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gentiana
post Mar 22 2009, 12:49 PM
Post #7


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 9
Joined: 16-March 09
Member No.: 6,099



Buna Kalua,

A fost ceva facut in casa: patrunjel, rosie, ceapa, lamaie si ulei de masline (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 22 2009, 01:21 PM
Post #8





Musafir






Pseudo-taboule, numai bun pentru noi atunci. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
duda
post Mar 22 2009, 02:18 PM
Post #9


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 57
Joined: 25-September 08
Member No.: 4,808



Ieri am fost pe langa gard, pe langa drum si pe langa...faza I cu mult ( un covrig, pop corn si orez cu lapte ) si mi-a fost rau! Na, a fost un avertisment din partea organismului meu, ca nu-i cazul sa ma las prada poftelor, cu atat mai mult, cu cat, timp de 2 luni am fost soldat Monti 100% devotat. Asa ca...inapoi in trupa cu lectia invatata!

Azi am inceput ziua cu un mic dejun lipido-proteic: omleta din 2 oua, telemea de oaie cu ceapa verde si ridichi.
Pranzul a fost si el de acelasi calibru: supa de pasare fara zarzavat si ostropel.
Pentru masa de seara am de gand sa prepar o salata de primavara din: leurda, untisor, loboda si stevie.

Va doresc cu drag, tuturor, spor la munca ( ca vad c-ati inceput curatenia de primavara ), la ganduri si fapte bune! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Light Blue
post Mar 22 2009, 04:27 PM
Post #10


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 218
Joined: 6-September 08
Member No.: 4,661



Acelasi lucru am patit si eu. Am mancat cateva prajiturele de casa neconforme cu dieta si am simtit ca explodez. Parca as fi mancat un elefant.
Azi am revenit:
D: un mar ras cu fulgi de ovaz, cafea;
Ceai verde si ceai de menta;
P: ciorba de pasare, omleta, ceapa verde si telemea;
Gustare; iaurt cu fructe de padure congelate de mi-a inghetat nasul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

99 Pages V   1 2 3 > » 
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:56 AM