IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Bar & Lounge XLV: Cafeneaua eLady
Diana.
post May 9 2016, 01:47 PM
Post #11


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Uite nu stiam asta cu malaiul, Dore! Si tot ploua. Ieri am ratat curcubeul la 5 minute. Mi-a parut rau...

Butterfly, atentie sa nu se indoape fata cu prea multe medicamente. Pentru ficat obosit, mai multe ore de somn si miere de albine amestecata cu zeama de lamiie proaspat stoarsa, ceai de rostopasca. Fac minuni. Ai un copil bun si muncitor, sa iti traiasca si sa fiti cu totii sanatosi!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
butterflyaway
post May 9 2016, 06:45 PM
Post #12


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 256
Joined: 5-February 12
Member No.: 10,960



Nici eu nu stiam de malai, bine de stiut si asa sa fie! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) Ca vremea e chiar urata.

Multumesc mult Di pt sfaturi! A luat locul 7 pe tara, mentiune, iti dai seama ce mandra mi-s (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Cu toate astea, ne-am certat rau din cauza pastilelor, pt ca asa ca tine, si eu zic ca trebuie sa am atentie referitor la pastile, asa ca i-am scos hormonalele si i-am zis ca oricum se va regla si de la sine, are 16 ani totusi!!!! E inca in formare, chisturile se vor absoarbe probabil, n-are rost sa o indop de pe acum cu pastile hormonale.

Eu in rest cu serviciu, m-am saturat...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 10 2016, 08:05 PM
Post #13


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu o sa se faca nici malai, nici faina, cerealele sunt compromise anul asta. Seceta, apoi ploi si apoi grndina... Sintem in plop si plopul in aer...
Foarte bine ca i-ai redus bulinele, e inca un copil. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Si e normal sa fii mindra cu asa o fata.
Cred ca toti ne-am saturat de serviciu. Muncim ca sa platim facturi si atit.
Azi am avut o zi aglomerata, la fel si ieri. Insa azi am reusit sa tund spre seara iarba si sa spal doua masini si sa le si intind, Sper doar sa nu ploua peste noapte...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 13 2016, 12:04 PM
Post #14


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



N-am mai scris nimeni aici de 3 luni...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 9 2018, 01:13 PM
Post #15


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ara a murit pe 18 decembrie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
butterflyaway
post Jan 16 2018, 04:04 PM
Post #16


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 256
Joined: 5-February 12
Member No.: 10,960



La multi ani, fetelor... (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif) Nimeni pe aici, vad ca bate vantul...
Di, imi pare nespus de rau pt Ara. Stiu ca doare... Si la noi a murit pisica pe care o aveam de 10 ani si cu care a copilarit copila mea inainte cu o luna ca aceasta s afaca 18 ani, adica in sept. Cumva ca o rememorare a faptului ca totul e trecator si ca, greu de inteles pt mine, copila mea e adolescenta si o viitoare femeie (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . Desi pt mine tot copilul meu va ramane mereu chiar daca e majora si in curand intra in jungla noastra...
La mine moartea pisicii a fost cumva mai usoara pt ca mai avem si alta pisica pe langa, altfel ar fi fost crunt, desi tot dureros a fost si am plans toti pt ea.
In rest, toate bune la voi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 17 2018, 11:10 PM
Post #17


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



La multi ani, Fluturas! Doar noi doua... o sa urmaresc zilnic de acum. Sper sa ne mai vedem pe aici... (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
butterflyaway
post Jan 18 2018, 03:33 PM
Post #18


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 256
Joined: 5-February 12
Member No.: 10,960



Cu siguranta ne vom mai vedea pe aici, intentionez sa intru mai des, desi tot am mai intrat si am mai citit.
Cum mai esti, Di? Cum ai petrecut sarbatorile? Celelalte fete, cum sunteit?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 19 2018, 01:39 PM
Post #19


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Cum sa fiu... a trecut exact o luna de la moartea Arei, trebuie sa ma mut iar, noroc cu Cristina Topescu, ne-am imprietenit acum doi ani si am petrevut si noi cum am putut Craciunul si Revelionul impreuna... trec printr-o depresie crunta si ce s-a intimplat cu Ara si iara cu mutatul nu ajuta deloc, dar trebuie sa fiu tare si nu imi iese.
Tu cum esti? Ce face fata?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
butterflyaway
post Jan 25 2018, 11:03 PM
Post #20


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 256
Joined: 5-February 12
Member No.: 10,960



Of Diana, imi pare rau sa aud asta, daca ai nevoie sa te asculte cineva, oricand sunt dispusa. Stiu din pacate ca luptele astea sufletesti, psihice, sint cele mai grele si mai dureroase. Dar eu sunt convinsa ca timpul vindeca si ca tu esti o femeie puternica, asa ca vei gasi solutii pt toate. Nici mie nu prea imi plac schimbarile, cel putin astea drastice, cum a fost si la tine cu mutatul, de moartea Arei nici nu mai zic, dar din pacate sunt frecvente si trebuie sa le luam ca atare, solutii se gasesc pt orice. Te imbratisez strans si ai grija de tine! Eu mereu spun si cred ca puterea de a trece peste, de a depasi obstacolele, sta in noi insine. Si crede-ma ca am trecut si eu prin destule, si pe langa consolari si umeri pe care am plans, puterea tot in mine a fost, si intelegerea la fel...
Cat despre mine, ma impart intre casa si serviciu, as vrea uneori sa am mai mult timp pt mai multe, in ultimul timp cel putin am stat pana tarziu la munca ca sa imi termin din treburi, simteam ca nu mai reusesc sa le duc pana la capat, ma simteam depasita. Dar cu statul peste program am reusit sa finalizez ce era mai important, si acum sunt cumva mai linistita. Asa e de obicei cand incepe anul, cand se sfarseste nici nu mai zic, asa stresant mi se pare... dar n-am incotro, castig o bucata de paine si tre sa cam lupt pt ea.
Fata... perioada dificila, in sensul ca pana acum (e intr a11a) a zis ca da la medicina. A inceput pregatirea la chimie din august, la biologie din sept. Si sapt trecuta s-a hotarat ca ea nu mai vrea. Am vorbit cu profesoarele, am tinut constant legatura cu ele si le-am intrebat daca se descurca, daca reuseste sa tina pasul cu materia, mai ales ca voia sa dea in Cluj si acolo concurenta e f mare si subiectele mult mai grele. Profele sunt bune, cele mai bune din oras chiar, am vorbit inca de anul trecut cu ele pt prega, ca ea dintr-a10a zice ca da la medicina, deci ma gandesc ca n-ar avea de ce sa ma minta si s-o tina la pregatire daca ar vedea-o incapabila. Problema e la ea, ca nu se regaseste, pe langa ca spune ca e f mare cantitatea de informatii, nu crede ca e ceea ce ii place. Pe deoparte sunt suparata, imi placea mult ca tintea sus, o vedeam dorindu-si asta, dar pe de alta ma bucur ca si-a dat acum seama si nu mai tarziu, cand poate ar fi fost deja pe bancile facultatii, sa simta ca nu se regaseste acolo si ca nu e facuta pt facultatea asta. Si-n locul medicinei spune ca ar vrea jurnalism (ti-am mai spus eu ca scrie, a fost in anii trecuti la olimpiada de romana si intr-a9a a ajuns la nationala) si ca asta ar face-o cu adevarat fericita. Si acum, pe langa ca sunt dezamagita cumva, cred ca mai mult conteaza ca ea sa fie fericita si impacata cu decizia facuta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 01:09 PM