IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
> Cum te-ai simtit cand ti-ai luat bebele in brate prima oara?
Globetrotter
post Feb 12 2010, 09:33 PM
Post #41


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



E foarte frumoasa, are niste ochi frumosi de tot. (IMG:style_emoticons/default/bigwink1.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
magdi
post Mar 3 2010, 07:29 PM
Post #42


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 11
Joined: 4-August 07
Member No.: 1,984



QUOTE(vick2laura @ Jun 20 2007, 12:09 PM) *
As vrea sa va impartasesc din experienta mea, daca se poate. Lasand la o parte durerile cauzate de cezariana si emotiile care ma incercau datorita faptului ca eram acum o proaspata mamica, prima intalnire cu bebelusul meu a fost minunata. De fapt, eu am avut 2 "prime intalniri" cu baietelul meu. Mai intai a fost cea din sala de reanimare la 3 - 4 ore dupa cezariana, cand o asistenta draguta de la copii mi-a adus un bebelus dragalas si grasunel, pe care mi l-a pus pe piept pt 2 minute, apoi a urmat cea de-a doua "prima intalnire" cu baietelul meu, a doua zi, la salonul bebelusilor, unde mergeam la fiecare 3 ore sa-i alaptam. Atunci, ma indreptam spre patutul micutului pe care cu o zi inainte il tinusem in brate, cand o asistenta m-a intrebat numele meu si nr. de pe bratara, apoi mi-a adus cu totul si cu totul un alt bebelus! Stupoare! Nu am fost in stare nici macar sa mai respir! Cu o zi inainte mise adusese un baietel, iar in momentul acela mi se prezenta un altul ca fiind bebelusul meu! Imaginati-va raul de transpiratie care m-a trecut! Se incurcasera bebelusii! Noroc ca puiul pe care l-am adus acasa chiar seamana cu mine si sotul meu! Voi prin ce experiente ati trecut?


Felicitări.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alina Mamurescu
post Mar 7 2010, 04:17 PM
Post #43


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 46
Joined: 12-February 10
Member No.: 7,976



QUOTE(Fides @ Feb 12 2010, 05:25 PM) *
Ai un copil absolut superb! Sa-ti traiasca! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) E o scumpete mica!


am facut o prostioara....nu stiu cum am reusit povestea asta...scuze...fetita mea e de abia nascuta are o lunisoara...venim cu pozici peste cateva minutele!!!

This post has been edited by Alina Mamurescu: Mar 7 2010, 04:24 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alina Mamurescu
post Mar 7 2010, 04:17 PM
Post #44


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 46
Joined: 12-February 10
Member No.: 7,976



QUOTE(Book @ Feb 12 2010, 09:33 PM) *
E foarte frumoasa, are niste ochi frumosi de tot. (IMG:style_emoticons/default/bigwink1.gif)


fetelor, nu asta e poveste bebelinei mele!!!

This post has been edited by Alina Mamurescu: Mar 7 2010, 04:23 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:43 PM