IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Italia - Sicilia, din ciclul "Am fost, am vazut, va povestesc"
dr_wise
post Mar 22 2008, 10:04 AM
Post #11





Musafir






Eu deja ma visez pe nisipul fierbinte, mangaiata de caldura razelor solare (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) stiti ce mi-as dori intr-o alta viata...daca nu se poate in asta? sa locuiesc intr-un loc asa frumos cum e Sicilia, cu caldura mai tot timpul anului, cu marea aproape de mine, cu oameni temperamentali si vorbareti si galagiosi si, bineinteles, cu un vin rosu bun si dulciuri minunate care sa ma slabeasca...daca se poate (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ....offf, asta da viata! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) Kalua, cara mia, mai spune!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Mar 22 2008, 05:30 PM
Post #12


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



Fain kalua...mai ales imaginea cu livezile de portocali si maslini si lamai...si marea,si muntele...pfuaaaa... (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) dar e cam inghesuit totu`...casele,strazile...da` oricum,e fain.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alinice
post Mar 23 2008, 09:08 AM
Post #13


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 283
Joined: 16-January 08
From: Piatra Neamt
Member No.: 3,047



Minunate poze!Eu mi-am promis o excursie in vara prin UE ,daca tot ne-am integrat,dar nu eram hotarata incotro sa o iau.Am avut un gand pentru Italia dar renuntasem la el dupa ce am vazut stirile despre discriminarea romanilor.Acum m-a apucat iar nostalgia...desi nu am mai fost prin zona(cum vine asta?!)
Gata , m-am hotarat !Azi caut pe net oferte turistice caci nu ma incumet sa merg pe cont propriu. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Kalua , multumesc ca mi-ai infrumusetat ziua...vreau si eu in Sicilia!!! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Mar 23 2008, 10:50 AM
Post #14


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Al meu vroia sa megem in Sicilia in luna de miere, anul trecut prin toamna. Dar mi-era mie teama de mafioti si alte alea nasoale si am preferat Corfu. Dar cine stie, poate vara asta mergem in Sicilia (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Mar 23 2008, 07:08 PM
Post #15


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



kalua vai ce frumuseti (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
I`m speechless
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Mar 23 2008, 07:11 PM
Post #16





Musafir






Absolut superb (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Kalua, sa stii ca i-am aratat si sotului pozele si a fost de aceeasi parere. Incercand sa faca o gluma m-a intrebat 'cine-i Etna?' (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .

This post has been edited by roxanica10: Mar 23 2008, 07:11 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Mar 23 2008, 07:12 PM
Post #17





Musafir






Aceste meleaguri si satele provinciale franceze ce ma faceau sa suspin in adolescenta au ramas prin continuitate in sufletul meu. Imaginile sunt superbe! (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)
kalua, voi parca sunteti recidivisti in Sicilia. Ce va face sa va reintoarceti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Mar 23 2008, 08:30 PM
Post #18


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Foarte frumos!
M-am indragostit de pozele astea (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 23 2008, 09:15 PM
Post #19





Musafir






walpu, pai am mai fost o singura data, anul trecut, dar am vizitat numai Palermo, care ne-a placut mult, nu numai ca oras, ci si atmosfera de acolo, oamenii, mancarea. Sper sa mai mergem, mai avem de vazut multisor din ceea ce are de oferit insula asta.

Nimphe, daca sunteti importanti tare s-ar putea sa aveti de-a face cu Mafia. Cu noi, niste amarati, ce sa faca Mafia? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Mar 23 2008, 09:47 PM
Post #20


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



QUOTE(kalua @ Mar 23 2008, 09:15 PM) *
Nimphe, daca sunteti importanti tare s-ar putea sa aveti de-a face cu Mafia. Cu noi, niste amarati, ce sa faca Mafia? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)


Ei, nu ca am fi cine stie ce VIPuri (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Am auzit multe povesti cu batai, cu toate cele si de-asta am zis sa nu...Dar cand vad pozele si citesc atatea chetsii frumoase, zau daca nu imi vine sa rezerv bilete de pe acum (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th September 2024 - 10:26 PM