IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> 16 ani...ca 16 zile
Mistaco
post Jan 16 2006, 07:56 PM
Post #21





Musafir






Peste un anumit numar de ani si tu ca noi!!!!
Si sa fii la fel de fericita!!! :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexa
post Jan 20 2006, 06:10 PM
Post #22


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 190
Joined: 18-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 115



Nu mai zice nimeni nimic de casatorie? :( Incepuse frumos subiectul asta!
Ar fi frumos sa ne amintim cu ne-am cunoscut sotii/sotiile, cum ne-am hotarit sa facem pasul cel mare, cum a fost momentul in care a venit si cel mic pe lume-la cei care e cazul, etc. :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistaco
post Jan 20 2006, 08:29 PM
Post #23





Musafir






A fost acum vreo 19 ani cind eu stateam cu un grup de baieti, iar ea, tocmai primea informatii despre mine de la prietena ei si cind am vazut ca sunt"la raze", m-am ridicat si am strigat la ele daca arat bine! Ea care a devenit sotia mea, s-a rusinat si a plecat de acolo........ce a urmat.............. :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jan 20 2006, 08:54 PM
Post #24


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



eu am dat nas in nas cu sotul meu la bunica in curte, era vara, eu in sort si maieu (n-asteptam musafiri) si cu pleata mea creata si lunga prospat spalata .... in fine apare matusa-mea, care avea niste cutii de carat de la firma si viitorul meu sot s-a oferit sa o ajute .... probabil ca a fost ceva la prima vedere pt ca a ramas  :o eu cand am vazut asta  :rusinosul: .... am facut cunostinta si la petrecerea unui prieten comun am intrat in vorba siiiii uite asa n-am mai scapat de el  :P .... (si nici el de mine)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexa
post Jan 20 2006, 09:31 PM
Post #25


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 190
Joined: 18-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 115



Eu mi-am cunoscut sotul intr-o discoteca Preoteasa-pentru cunoscatori si dupa ce am trimis citiva baieti la plimbare, m-am pregatit sa ma duc sa-l iau de guler pe viitorul sotior si sa-i zic: "Daca stai si te uiti nu iese nimic, asa ca fii cu tupeu!" N-am mai apucat sa fac lucrul asta ca s-a hotarit si singur in sfirsit sa vina-putin cam temator vazind soarta celor de dinaintea lui. Cind i-am spus ca a ratat ocazia de a fi agatat, s-a cam strimbat dar s-a bucurat ca a fost singurul acceptat. De, ce sa-i faci, nu poti sa le ai pe toate :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jan 20 2006, 09:56 PM
Post #26


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Preoteasa? da stiu, acolo am cunoscut si eu, cam in acelasi fel ca tine, un magar care mi-a frant inima, noroc ca sotul meu mi-a refacut-o mai puternica si mai increzatoare decat a fost.


Fetita noastra a venit pe lume intr-o zi calduroasa de ianuarie, parca era primavara. A fost o zi foarte incarcata de emotii pt familia mea si pt ca am nascut prin cezariana. Mi-amintesc ca intr-un moment de trezire din aburii anesteziei l-am intrebat pe sotul meu (care ma pazea ca un uliu) "e sanatos?" si el mi-a spus " da  :D ! e fetita si are niste falcute uite atata .... " (erau rotunde ca niste mere, numa' falcutele se vedeau din scutec) .... zilele care au urmat au fost pline de descoperiri iar scara noastra valorica s-a rasturnat si a trecut pe primul loc o fiinta asa de mica si de dragalasa ca nu ne venea sa credem ca-i real ce ni se intampla ....

M-a apucat nostalgia pt ca sambata viitoare dragalasa noastra implineste 6 ani si eu nu stiu cand  a trecut timpul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexa
post Jan 21 2006, 09:27 AM
Post #27


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 190
Joined: 18-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 115



Sa-ti traiasca fetita hasulica draga si sa va bucurati tota viata de ea. :floricele: :lamultiani:
Esti o norocoasa pentru ca ai un copilas si mai ales o fetita-ceea ce mi-as dori si eu sa am dar cum am spus mai sus, se cam lasa asteptata. :'(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jan 21 2006, 04:43 PM
Post #28


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



merci Alexa  :-* ....
nu te intrista ca ce-i al tau e pus deoparte (ma gandesc la bune) si toate se intampla atunci cand trebuie.  :floricele:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marty69
post Jan 22 2006, 10:37 PM
Post #29


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 40
Joined: 17-December 05
Member No.: 110



Cornelia , iti jur ca n-am mai avut timp sa intru pe forum ....si nici starea necesara  in ultimul timp .
Si eu as vrea sa te vad sau sa mai vb , macar pe mess dar dupa cum stii nu prea mai am cand si viatza mea nu e intr-o directie prea buna acum ........
Subiectele legate de casnicie nu fac decat sa ma intristeze ......si mi se par greu de inteles acum .....si greu de comentat fara sa devin subiectiva .........
Incerc sa inteleg sensul vietzii si fara sotz alaturi si tata la copil .....ceea ce e mai greu decat mi-am inchipuit ............de fapt e cumplit .......
Scuze , nu mai continui pt ca sunt tare suparata si n-as vrea sa va indispun si pe voi .....
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th September 2024 - 05:52 AM