IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Imbracaminte si incaltaminte pentru sport
kalua
post May 17 2007, 03:09 PM
Post #1





Musafir






Stim cu toate cat de importanta este mai ales incaltamintea de sport, este o alegere individuala pentru ca practicam diverse sporturi si avem picioare diferite, cu toate astea va intreb ce incaltari purtati la ce fel de sport si cat sunteti de multumite de ele?

Eu am platfus si ma impac foarte bine cu o pereche de Asics (modelul nu-l mai stiu) pe care-i port la orice fel de sport. Sunt singurii de la care nu ma dor picioarele. Am avut Reebok pentru aerobic si-mi terminau picioarele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post May 17 2007, 04:58 PM
Post #2





Musafir






Pai asta urlu si eu de ceva vreme: imi trebuie musai incaltari speciale pt aerobic, dar pana nu ne-a exemplificat antrenoarea cum arata, habar n-aveam ca exista asa ceva. La mine toate incaltarile sport erau la fel, cu mai multe sau mai putine briz brizuri.
Acum m-am luminat!
Astia de aerobic au talpa la spate un picut mai inalta decat media, obliga piciorul sa stea pe varfuri, dar in acelasi timp prezinta niste amortizori sub calcai care atenueaza impactul cu solul.
Asta-mi trebuie si nu gasesc!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 17 2007, 05:02 PM
Post #3





Musafir






dr_wise, pe mine, din cauza platfusului, ma omoara orice papuc pentru aerobic. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Ai mei sunt pentru jogging (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) si-i voi purta pana-i termin (noroc ca nu fac mult sport (IMG:style_emoticons/default/fluierat.gif) ).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post May 17 2007, 05:07 PM
Post #4





Musafir






Stii ceva? Nu poti sa le tragi o poza celor pe care i-ai avut de aerobic, de la Rebook? Sa vad si eu un model sanatos de aerobic?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 17 2007, 05:26 PM
Post #5





Musafir






Alora demult le-am facut vant, aratau cam asa:
(IMG:http://images.ciao.com/ide/images/products/normal/906/Reebok_Premium_Trainer_Woman__2319906.jpg)

Si astia pe care-i acum sunt cam asa (au gel in talpa, ceea ce face bine si la articulatii):
(IMG:http://www.runningnetwork.com/images/productreviews/asics2060.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BiancaDonath
post Jun 13 2007, 01:18 PM
Post #6


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 7
Joined: 13-June 07
From: Graz-Austria
Member No.: 1,792



Hm...mare dreptate ai tu cu Asics ul.Sotul meu care e antrenor de tennis mi i a recomandat si apoi facut cadou, ca sa am cu ce alerga dupa ce am nascut.Aveam si eu o pereche de Lotto dar erau de tennis, imi ramasesera putin cam mici si nu mi mai areau comozi.Cei de la Asics poti sa i folosesti la orice, sunt comozi, moi (cu gel dupa cum ziceai) si nici nu ti transpira asa piciorul in ei.Doar tennis pe zgura nu poti juca cu ei sunt tare suparata cand am ora de ténnis si trebe sa mi las Asics ul acasa (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) .Cred ca sunt cele mai comode incaltari de spor pe care le am avut (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
senorita
post Jul 4 2007, 07:17 PM
Post #7


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 34
Joined: 7-June 07
Member No.: 1,757



Habar nu aveam ca exista si incaltaminte speciala pentru aerobic... adik stiam de adidasi pentru baschet, pentru alergare, casual, fashion... si cam atat (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Eu am niste adidasi f comozi, de strada, pe care ii am de ceva vreme si am zis sa ii intrebuintez la aerobic, ca tot a ma chinuie talentul de la o vreme pe la sala (bine, mai rarut ca-i mai dragut, intelegeti voi (IMG:style_emoticons/default/fluierat.gif) ) Faza nasoala e ca alunec destul de tare cu ei si imi pierd echilibrul cand fac exercitiile... Am incercat sa iau unii Adidas Gazelle, mi s-a parut ca au talpa cu mai mult cauciuc, dar aceeasi poveste... Sa inteleg ca astia speciali de aerobic au talpa dintr-un material special? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Jul 5 2007, 01:33 AM
Post #8


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Eu am unii nu stiu ce firma cu talpa de zici ca n-ai nimic in picioare, tre sa-ti fie cat de comozi posibil si instructorul la sala la care ma duc eu zice sa venim cu sosete flausate pe dinauntru din bumbac vara doar talpa ca cica absorb bine transpiratia.
Mie imi place sa ma duc la sala si noroc cu sala ca am mai slabit niste kg de abia dupa 2 ani jumate dupa ce am nascut m-am dus la sala trebuia mai repede da eram cam elefant si nu prea aveam chef apoi am inceput cu rolele si apoi cu sala.
Daca aproape ca nu-i simti in picioare cand ii probezi sunt buni.
Bafta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Jul 15 2007, 07:33 PM
Post #9


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Doctoresa, ia uite ce am gasit eu pentru tine:
(IMG:http://i40.photobucket.com/albums/e244/ala80/dr-1.jpg) . Le-am facut imediat poza si m-am grabit sa ti-i arat. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Erau 260ron, dar e posibil sa se mai reduca in perioada asta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Jul 26 2007, 11:45 PM
Post #10





Musafir






Vrea si al meu sa-si cumpere Asics c-a vazut el un reportaj pe Discovery. Gasesc asa ceva in Bucuresti? Aveti idee? Or fi prin Unirii?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:33 AM