IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cura de slabire la preadolescente, Copii in crestere care tin diete
tiana
post Oct 25 2009, 09:47 PM
Post #21


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 899
Joined: 31-May 09
From: arad
Member No.: 6,600



Aless (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) ,esti putin mai mica decat fata mea ,deci te inteleg.

Daca renunti la snacksuri ,sucuri carbogazoase,jumatate din problemele(kg) tale au disparut.

Mai departe ... putintica rabdare si multa miscare in aer liber!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aless
post Oct 25 2009, 11:01 PM
Post #22


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 25-October 09
From: Craiova
Member No.: 7,356



Fides, Google face totul (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Atunci cand spun "Gataaa, de maine ma apuc de cura, azi e ultima zi de bunatati", a doua zi fac la fel si mi-e teama chiar sa si afirm. Of, of, silueta asta (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Oct 26 2009, 01:54 AM
Post #23


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



of, 15 ani ce varsta frumoasa, imi trezeste atatea amintiri (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Aless, consecventa este totul...Pui in balanta, dulciurile& co si ce presupune renutarea la ele. Bine si mie imi plac, dar nu in exces.
Un sport foarte complex este si inotul. Daca nu ai timp de activitati in timpul saptamanii, ramane intotdeauna si varianta weekendului. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) Bafta!

This post has been edited by Cindy: Oct 26 2009, 01:55 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Oct 26 2009, 04:37 AM
Post #24


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Eu cand am zis sala ma gandeam la aerobic, gimnastica, pilates, de-astea de se practica la sala nu doar aparate desi cate putin din toate eu nu cred ca face rau.
Daca iti place natura mergi si alearga, daca iti place apa mergi la innot, stiu ca se faceau cursuri la Balcescu, incearca sa gasesti ceva ce-ti vine mai usor si iti face placere.
Si apoi nu mai incerca sa fii perfecta pt ca esti in crestere inca si corpul tau se modifica, dupa 20 o sa-ti fie mai usor sa-ti mentii silueta.
Inca ceva, eu nu cred ca trebuie sa te privezi de 'bunatati' cum le zici tu, trebuie doar sa mananci mai putin din ele si mai multe fructe si legume, nu trebuie sa dispara de tot daca iti fac placere (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Eu mereu am mancat si cipsuri si ciocolata si prajituri dar cu masura si nu oricand si oricum (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Oct 26 2009, 08:17 AM
Post #25


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Aless, la Gin Gin este o sala unde poti face aerobic, cardio si stretching, plus putin pe aparate. E un instructor foarte bun acolo, e sala pe care o frecventez si eu.

Si cum au zis si fetele, daca elimini snacksurile, bauturile carbogazoase, dulciurile, painea, cartofii prajiti deja esti pe drumul cel bun.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Oct 26 2009, 11:33 AM
Post #26


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



aless, bine ai venit! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Eu te sfatuiesc sa citesti o carte de-a lui Montignac. Nu este nevoie sa urmezi toate indicatiile, dar o sa intelegi cateva principii de baza si iti va fi mai usor sa intelegi ce are efect asupra greutatii tale si in ce fel.
Montignac propune o alimentatie foarte sanatoasa, care iti ofera toate lucrurile de care organismul tau are nevoie. Avand in vedere ca esti in crestere, aceasta metoda nu se poate decat sa te ajute, deoarece este impropiu spus *dieta*.
De asemnea sunt sigura ca un sport te-ar ajuta, eu recomand inotul pentru slabit, dar si tenisul, atata timp cat tie iti place. Si eu spun sa nu mai amani.. (IMG:style_emoticons/default/friends3.gif)
Sa stii ca orice ai face in viata, nu se poate si repede si bine. Ori incet si bine, ori repede dar prost. Asa ca incearca sa ai mai multa rabdare daca vrei sa slabesti sanatos.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aless
post Oct 26 2009, 02:59 PM
Post #27


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 25-October 09
From: Craiova
Member No.: 7,356



Multumesc pt sfaturi (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Celina Melinte
post Jul 4 2012, 03:27 PM
Post #28


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 4-July 12
Member No.: 11,303



Stiu cazul fiicei unei colege care, la varsta de 15 ani dorea sa slabeasca de la 50kg la mai putin.

Nimeni nu reusea s-o convinga de contrariu, nici chiar parintii ei.

Ea o tinea una si buna: e prea grasa si trebuie sa slabeasca.

Am ajuns deja la o varsta si, ca femeie, inteleg dorinta de a avea un trup placut, in forma, dar deja e prea mult.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Emma18
post Sep 26 2015, 09:13 PM
Post #29


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 26-September 15
Member No.: 12,966



Daca nu slabesc,ma omor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 27 2015, 12:06 AM
Post #30


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Citi ani ai, Emma?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 05:08 PM