IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Coafuri pentru parul cret / ondulat
wizz
post Jun 15 2007, 04:28 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 1
Joined: 15-June 07
Member No.: 1,804



hello ppl mam gandit sa fac topicu asta pt k sunt persoane (printre care ma numar si eu) care au parul cretz si nu stiu sa si`l aranjeze sau nu stiu ce tip de tunsoare li s`ar potrivi!!
eu ma fata rotunda si parul cretz si nu stiu cum sal tund ca sami stea bine vreau o schimbare radilca !! dak ati mai intalnit cazuri sau stiti articole de pe alte siteuri cu cuafuri va rog datimi un PM sau postati aici am mare nevoie de ajutor mai ales k am si o nunta in familie (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) in acest topic puteti vb despr tot ce e legat de parul cretz
Coafuri pentru par cret si ondulat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
4 Pages V   1 2 3 > »   
Start new topic
Replies (1 - 9)
divi2007
post Jun 15 2007, 04:42 PM
Post #2





Musafir






exista produse pt patul cret sa l intinda si sa l hidrateze
poti sa l prinzi in coc si sa ti lasi niste suvite e f elegant sau sa l intinzi cu placa

eu una nu l a s tunde scurt si nici mediu pt ca mi se pare frumos si daca nu vrei sa para f cret daca il ai mai lungut nu pare cret si tunsoarea sa fie filata (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Jun 16 2007, 09:29 PM
Post #3


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



si eu sunt nefericita detinatoare a parului ondulat,cu fir gros,rebel,care nu sta nicicum...
De un an am intrat pe mainile unui "coafez" f bun...intr-adevar,imi face coafuri cu breton si asimetrii care stau f f bine daca-s intinse cu placa...il intind eu cat il intind insa mai rarut ca-i mai dragut...ca mi-e frica sa nu ajunga ca matura...am produse pentru coafuri care se folosesc inainte de intins,am placa buna...paru` nu e vopsit...deci mai are sanse sa se mentina sanatos...
Cateodata il mai imbacsesc cu spuma...il ciufulesc...bretonu sta drept...arata f rebel...:)alte solutii nu vad...nu mi-as pune substante permanente in cap...nici pt intins si nici pt bucle...ma muncesc cu el in starea in care e...ii dau eu de capat...
Cam astea-s solutiile...mai aveti voi altele?
Ah,inc-o solutie (radicala) ar fi foarfeca...am folosit-o si eu...era lejer,ok....dar e mai feminin paru` mediu spre lung... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
l4dyguorl
post Nov 20 2007, 03:29 PM
Post #4


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 20-November 07
Member No.: 2,682



QUOTE(EmptyG @ Jun 16 2007, 09:29 PM) *
si eu sunt nefericita detinatoare a parului ondulat,cu fir gros,rebel,care nu sta nicicum...
De un an am intrat pe mainile unui "coafez" f bun...intr-adevar,imi face coafuri cu breton si asimetrii care stau f f bine daca-s intinse cu placa...il intind eu cat il intind insa mai rarut ca-i mai dragut...ca mi-e frica sa nu ajunga ca matura...am produse pentru coafuri care se folosesc inainte de intins,am placa buna...paru` nu e vopsit...deci mai are sanse sa se mentina sanatos...
Cateodata il mai imbacsesc cu spuma...il ciufulesc...bretonu sta drept...arata f rebel...:)alte solutii nu vad...nu mi-as pune substante permanente in cap...nici pt intins si nici pt bucle...ma muncesc cu el in starea in care e...ii dau eu de capat...
Cam astea-s solutiile...mai aveti voi altele?
Ah,inc-o solutie (radicala) ar fi foarfeca...am folosit-o si eu...era lejer,ok....dar e mai feminin paru` mediu spre lung... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


aici ma bag si eu;)).nu stiu cum resusesti tuh s ii dai d capat parului crets...ca eu una d cand il am ma chinui cu el..si nu sta nici cum:(.d l un timp imi tot indrept paru qm pot k sa nu mai stea aja de aiurea.. k altfel daca nul intnd putin imi sta ca matura (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )si p deasupra mai am si fata rotunda si sunt putin falcoasa:">;))..si nuj ce s fac.ce freza mi sar potrivi:((..multi mi*au zis k imi sta mai bn q paru drept decat q paru crets..da nici nujtiu cum s fac ca q timpu s imi fie drept:|o kiestie e clara (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) )k nu apelez la permanent;))u jtii?:-s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Nov 20 2007, 03:38 PM
Post #5





Musafir






Poate ne mai scrii o data pe romaneste ce-ai vrut sa zici, l4dyguorl, eu una n-am inteles nimic. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miorita
post Apr 4 2008, 06:20 PM
Post #6


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 1
Joined: 4-April 08
Member No.: 3,622



salut fetelor, si eu sunt posesoarea unui par cret natural dar din nefericire a unuia tuns prost. cand e proaspat tuns arata super dar dupa o saptamana incepe sa-si piarda forma si sta in toate directiile. n-as vrea sa ma duc asa des sa ma tund asa ca m-am hotarat sa-mi schimb stilistul. am incercat la vreo 3 pana acum si toti vor sa-mi indrepte parul cu placa... pe motivul ca nu se mai poarta parul cret...lucru care nu-l cred dar care nici nu ma intereseaza ptr ca imi place f mult cum imi sta cu el cret si intentionez sa-l pastrez asa
in fine, rugamintea mea este daca stiti vreun salon din bucuresti unde ati fost si stiti ca tunde parul cret frumos va rog sa-mi spuneti si mie... m-ati ajuta f mult, multumesc.. va doresc o zi cu bucle (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 4 2008, 06:36 PM
Post #7


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi, Miorita! Spune-le sa se duca sa se impuste, parul ondulat e in trend de un an jumate, dar pentru ca "stilistii" nostri nu-s in stare sa tunda parul cret si tot ce stiu sa faca e 2 cocuri, 3 sarmale si doo coafuri si-alea noroc cu peria si cu placa, decreteaza ca "nu se poarta"!
eu am parul ondulat si-ti zic ca de 9 ani nu am mai fost tunsa cum trebe!

... "stlistii" lu` peste prajit! nici frizeri nu merita sa le spunem, daramite "stilisti"...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CRYSSA
post Jan 12 2009, 01:20 PM
Post #8


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 10
Joined: 23-September 08
From: Bucuresti
Member No.: 4,789



QUOTE(Maàt @ Apr 4 2008, 06:36 PM) *
(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi, Miorita! Spune-le sa se duca sa se impuste, parul ondulat e in trend de un an jumate, dar pentru ca "stilistii" nostri nu-s in stare sa tunda parul cret si tot ce stiu sa faca e 2 cocuri, 3 sarmale si doo coafuri si-alea noroc cu peria si cu placa, decreteaza ca "nu se poarta"!
eu am parul ondulat si-ti zic ca de 9 ani nu am mai fost tunsa cum trebe!

... "stlistii" lu` peste prajit! nici frizeri nu merita sa le spunem, daramite "stilisti"...


(IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) corect...

am participat acum multi ani la un training de coafat. Eu , avand parul cret am fost "folosita" pt. a arata cum se tunde pe cret. Se ia fiecare suvita, se rasuceste si se tund varfurile despicate. De atunci..nu am mai vazut vreţo coafeza/stilist sa ma tunda asa. Toti ma tund filat, ca si cand as vaea parul drept (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

Eu il tin numai in cordeluţă sau prins la spate parul din lateral (nu stiu daca exprimarea asta produce in mintea voastra vreţo imagine (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )) )
Mi-ar prinde bine cateva idei de coafuri.. si poate si produse de styling folosite.
Eu folosesc uleiul de la kalos (e super), spuma de par de la Pantene-pt. bucle si mai nou am depistat un balsam de dupa de la nivea : "Treatment pentru păr şaten Brilliant Brown Reflex" . Imi contureaza frunos buclele. Dar trebuie sa bag in par jumatate de tub (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)




Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 12 2009, 02:53 PM
Post #9


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Cryssa, cit de groase erau suvitele? Nu de alta, dar poate ma faci sa ma tund singura iarasi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Jan 12 2009, 03:14 PM
Post #10





Musafir






Am incercat si eu asta cu suvitele,dar nu prea pot singura,ca duc foartecul stramb, si in loc sa tai firele care raman pe dinafara,bag foarfecul si tai juma de suvita (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Oricum, eu mi-am mai "reimprospatat: parul si singurica, cu rezultate nespectaculoase, bineinteles (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:13 PM