IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Bucataria, poze, idei
LostWhispers
post Apr 12 2008, 07:35 PM
Post #11





Musafir






eu doar azi am vazut topicul asta (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
sa le bucatariti sanatoase fetelor (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
toate sunt frumoase si au ceva aparte , a lui kalua imi place ca e colorata, primitoare
la fanny e luminoasa, portocaliul ala chiar e de efect
iar la roxanica este f eleganta



Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Apr 12 2008, 08:57 PM
Post #12





Musafir






Foarte frumoase bucatariile voastre, gospodinelor!

Roxi, sa o stapanesti cu placere, imi plac mult culorile. Acum ai doua variante: gatesti de zor sa-i faci rodajul sau nu gadesti deloc, sa o pastrezi impecabila (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

O sa pun si eu zilele astea cu a mea/a mamei, insa nu-i cine stie ce de capul ei, mobila e destul de veche dar "tunata".... o sa vedeti voi in ce sens (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Apr 12 2008, 09:51 PM
Post #13





Musafir






Fanny, intr-adevar plita nu-i deasupra cuptorului. Am pus cuptorul acolo, pentru ca n-aveam loc de calorifer sa deschid usa calumea.

Apropo de portocaliu, in cazul meu verde, il regasesc si-n sufragerie la canapea. Baia e bleu cu alb, dormitorul nostru e ciel (bleu-gri), iar dormitorul viitorului bebe, are doar peretii verde-ou de rata. El nu e redecorat, precum restul camerelor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Apr 12 2008, 10:00 PM
Post #14





Musafir






Multumesc dragutelor (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Am vazut ca si in State e aceeasi moda ca in Canada.
Sa stii ca noi n-am terminat definitiv toate camerele. In fiecare mai e cate ceva de luat. E tare fain sa vezi ca iese ceva din mana ta. La bucatarie, n-am mai consultat nici un arhitect, cum am facut in rest, am facut dupa capul meu, ca al meu sot era convins ca n-o sa se potriveasca nuanta de verde la faianta.
Fetelor, vreau un pont. Voi puneti hartie speciala pe rafturi? Parca nu-mi vine sa pun vasele direct pe pal.

This post has been edited by roxanica10: Apr 12 2008, 10:00 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 12 2008, 10:20 PM
Post #15





Musafir






Eu nu pun nicio hartie, nimic. Asta din convingere. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Apr 12 2008, 11:27 PM
Post #16





Musafir






fetelor nu ma abtin sa nu intreb, patratele acelea micute sunt din faianta pe perete? (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 13 2008, 12:39 AM
Post #17


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Dapi, divi, faianta e.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Apr 13 2008, 08:52 AM
Post #18


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Oauuuuuuuuuuuu Roxanica tare frumos si mie imi place a lot bucataria ta, imi place si cea a kaluei albastru ala (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) ma inebuneste.
Dupa ce curat bucataria mea jegoasa ca acum e chiar jegoasa sper sa ajung s-o curat pana la Pasti, o sa pun si eu poze.
Faianta e super faina Roxi si mie imi place verdele ala. S-o stapaniti sanatosi.

This post has been edited by misssn7: Apr 13 2008, 08:54 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stoina
post Apr 13 2008, 11:51 AM
Post #19


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 610
Joined: 8-August 06
From: Iasi, Romania
Member No.: 469



Rox, mergi la Ikea, la raionul bucatarii.Studiaza interiorul dulapurilor de acolo, sint cele mai functionale pe care eu le-am vazut pina acum.Ei folosesc o folie speciala ptr rafturi(dulapuri), care nu are decit rolul de a proteja raftul in sine(si de a face igienizarea mai usoara) si e grozava, am folosit-o si eu la Bucuresti, la mobila de bucatarie din garsoniera.De asemenea, au f multe 'ghidusii' functionale la maximum plus vesela ptr bucatarie, f practica si de calitate.
Cind fac prima vizita la Bucuresti, pun poze cu bucataria de acolo.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Apr 13 2008, 03:01 PM
Post #20





Musafir






Miss mersi.
Stoinici, mersi de pont vis-a-vis de folia de la Ikea. Eu n-am sesizat-o si merg destul de des pe acolo. Sunt la curent cu solutiile lor f utile pentru compartimentarea sertarelor plus alte smecherii, dar bugetul meu s-a cam risipit, asa ca astept luna viitoare pentru aceste achizitii (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .
Tocmai citisem ce-au zis Kalua, Di si Cleo si am oprit-o pe maica-mea sa-mi cumpere nu stiu ce folie de la piata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 User(s) are reading this topic (3 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th June 2024 - 06:17 PM