IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  « < 2 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Perpetuum mobile, Jurnalul Dificilei
Diana.
post Jan 4 2007, 01:31 AM
Post #31


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



La multi ani,Difi... (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/lmani.gif) (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dificila
post Jan 30 2009, 03:51 PM
Post #32


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 68
Joined: 16-May 06
Member No.: 329



Multzumesc mult, si tie la fel.
Ei, azi am furat bucati din soare si-l impart trecatorilor la margine de drum. Te bagi ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 30 2009, 04:36 PM
Post #33


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu mi-s prea obosita si stau cuminte pe-un bolovan asteptind stirpirea goangelor. Ma uit sper cer si astept o minune.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dificila
post Jan 30 2009, 04:45 PM
Post #34


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 68
Joined: 16-May 06
Member No.: 329



Nu starpi goangele, ma refer la buburuze si matza popii. Pentru celelalte te ajut si io cu un par. Si hai, bea o cafea si uita de oboseala.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
post Jan 30 2009, 04:48 PM
Post #35


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



Eu am preferat sa fiu catel sarac decat sa ma prostituez pentru a privi prin geamul unei masini, de rahat pana la urma.
Sa umblu pe jos cu picioarele ude si sa fiu libera ca pasarea cerului.
Sa mananc ce am avut sau sa stau flamanda si sa visez la momente viitoare, inchipuite numai de mine.
In liceu ,colegele mele ma intrebau de ce nu am prieten, astept pe fat -frumos calare pe cal alb?
Nu, nu astept pe nimeni.
Ma astept pe mine, vreau sa ma cunosc mai bine innainte de a ma arunca cu capul in prapastie.

Stiu ca aici e sanctuarul mintilor luminate,dar mi-am permis si eu sa scriu ceva. Va respect si va ador pentru ceea ce sunteti Catel si Magar.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 30 2009, 04:55 PM
Post #36


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Oboseala-i pentru mine ca lautarii pentru nunta. Dar departe-i de mine gindul plingerii, Doar ca la un moment dat toate te-ajung si toate-s grele. Asteapt Mina Cereasca sa ma salveze iar. Dar cine-s eu asa am asa pretentii?! ...

Oana, umblatul descult da voie goangelor sa te intepe si sa iti amarasca singele cu povara chinurilor. Frumos gindul, dar n-avem dreptul sa ne aruncam cu capul in prapastie nici cind stim cu adevarat cine sintem: lut insulfletit cu multe greutati, adunate pe umeri prea moi si uneori si in suflete impietrite in acreala...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dificila
post Jan 30 2009, 04:58 PM
Post #37


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 68
Joined: 16-May 06
Member No.: 329



Tu esti o fiintza foarte foarte speciala asa ca ai dreptul sa ai pretentii. De orice fel, oricand si oriunde. Daca esti obosita, daca toate s-au adunat , ambaleaza-le frumos in poleiala multicolora si pune-le intr-un sertar pana le vine randul.
Oana (IMG:style_emoticons/default/pupaceala.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 30 2009, 05:01 PM
Post #38


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Difi, ambalajul frums poleit ascunde unoeri lucruri grele. Si care devin si ai rele daca le lasi sa cloceasca si sa fac apui.
Iar in sertare stau ascunse secrete tainute de minti si minii prea curioase.
Pe tin te-am pus cu ani in urma intr-un sertar al inimii mele, lipsita de poleiala, nuda si pura asa cum ti-i gindul si pana.
Te scot la rampa din cind in cind, sub reflectoarele inocentei, ca sa te decopar, de fiecare data, mai stralucitoare...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
post Jan 30 2009, 05:01 PM
Post #39


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



Uneori viata pentru mine e o prapastie si tot uneori ma intreb de ce m-au aruncat ai mei parinti in ea.
As fi vrut sa am dreptul de a alege, dar il jignes pe Dumnezeu, eu chipul de lut cu sufletul slabut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 30 2009, 05:04 PM
Post #40


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



... Intrebarile- s bune doar daca-s puse cum trebuie.
Si-as indrazni, cu luare aminte, sa te indemn sa te intrebi si sa te minunezi cum de treci peste toate, cu inima inca boboc invoalat...

Dreptul de a alege i-al nostru si caile multe-s, multe si-innodate-n rascruci.
Urmeaza-ti inima si ea iti va da Lumina de care ai nevoie.
Crucile pot deveni din ce in ce mai grele, a noastra e insa puterea de a le duce fara rusine...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  « < 2 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 02:40 PM