IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce si cum purtati?, Idei noi...la haine si accesorii
divi2007
post Dec 17 2007, 07:51 PM
Post #21





Musafir






da arata oribil dar si posetele daca nu sunt de calitate arata la fel (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)

cel mai bine e o combinatie piele-lac la incaltaminte sa vedem daca gasim (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 18 2007, 04:58 PM
Post #22


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



In 2008 se poarta palariile... la greu!
Se poarta palariile

Albino:
(IMG:http://www.elady.ro/showphoto/galerie-moda/1376_albino05.jpg)

Anna Sui
(IMG:http://www.elady.ro/showphoto/galerie-moda/785_tinuteannasui11.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Jan 26 2008, 02:23 PM
Post #23





Musafir






intrebare:

daca am un sacou negru cu dungi pantal trebuie sa fie la fel tot cu dungi sau merge si negru simplu ?
apropo la blugi merg?
i am very confused (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 26 2008, 02:53 PM
Post #24


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ce e mult strica. Ar putea fi vorba si de dungi. Daca are dungi sacoul, eu as merge pe fusta/pantalon uni.
Sacou cu dungi la blugi? nu stiu ce sa zic, depinde de dungi. Insa pentru blugi eu as merge pe sacou intr-o singura culoare. Mie mi se pare mai chic asa.

Apropos de dungi si de trenduri:
am vazut ieri o tipa la vreo 35 de ani imbracata cam asa: palarie, maniusi, poseta, cizme= ROSII
costum: sacou+fusta in dungi alb/negru
--------------
pacra era tata floarea aterizata de la Patirlagele din Aruncata din Deal in buricu` tirgului... si se credea cucoana...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Jan 26 2008, 05:15 PM
Post #25





Musafir






sacoul are dungi subtiri albe si eu ma gandeam ca merge mai bine pantal fara dungi parca e prea mult dar eu vedeam pe aici lumea imbracata toata in dungi si ma gandeam ca sa trebuie sa fie costum (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

si eu vad destule "cucoane"
chiar azi era una care avea cizme blana si poseta toate cu rosu
rosu daca e in cant prea mare da in kitch

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 26 2008, 05:37 PM
Post #26


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Io am vazut o tipa iesita la chioscul de la colt cu o palarie argintie (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ce fac trendurile astea din oame... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Jan 26 2008, 06:47 PM
Post #27





Musafir






Di, eu stiu ca singura culoare care merge cu combinatia de alb-negru e rosu. Acuma depinde si de dungi si de materiale. Respectiva o fi incercat sa atraga atentia, dar nu i-o fi iesit figura asa cum a dorit ea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jan 26 2008, 06:55 PM
Post #28





Musafir






Cu combinatia alb negru merg o gramada de culori dupa parerea mea, atata vreme cat nu intervin dungile.
Strict parerea mea personala...daca ai sacou in dungi...restul toalelor musai sa fie uni si intr-una din culorile sacoului. Mie combinatia sacou cu dungi + pantaloni cu dungi mi se pare obositoare si aiurea. Si da...dupa mine, cam orice fel de sacou merge la blugi, mai ales daca sunt din aceia albastru f f inchis si pana (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
didilica
post Apr 16 2008, 09:05 AM
Post #29


Membru de Onoare
***

Group: Dependent
Posts: 261
Joined: 8-December 05
Member No.: 35



O intrebare dubioasa... poate s-a mai discutat, dar eu n-am vazut subiectul...

Cu ce se poarta ciorapii de plasa?
Eu n-am avut niciodata asa ceva si am vazut ca exista intr-o multitudine de culori, cu ochiuri mai mici sau mai mari...
Deci, la ce tinute purtati asa ceva? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Apr 16 2008, 12:45 PM
Post #30


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Eu port ciorapi plasa, negri sau bej cu gaurele mici. Ii port la tinute non sexoase. No way la fuste scurte decat daca sunt colorati, fara tocuri si cu o fustita funky. De exemplu, am purtat acum 3 ani la intalnirea de 10 ani cu liceul. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Adica: Fusta neagra lalea pana la jumatatea gambei, camasuta alba satinata legata cu funda la spate (scolarita in toata regula) la care am trantit ciorapi negri de plasa marunta plus pantofi legati de glezna cu toc metalic (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

poza cu tinuta de atunci, sper sa se vada plasa bine... si ciorapeii erau cu banda adeziva (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
(IMG:http://i263.photobucket.com/albums/ii148/AltheeaS/DSC02458.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 20th June 2024 - 07:31 AM