IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Moda 2007/2008: Blanuri
Diana.
post Oct 5 2007, 10:03 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Fetele, se poarta iar blanurile, de toate culorile, de toate lungimile, de toate natiile...
(IMG:http://www.elady.ro/photos/articole/12121288moda2007_2008_elady2547.JPG) (IMG:http://i35.photobucket.com/albums/d193/eladyphoto/dior01.jpg)
(IMG:http://i35.photobucket.com/albums/d193/eladyphoto/margiela22.jpg) (IMG:http://i35.photobucket.com/albums/d193/eladyphoto/gaultier15.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Oct 7 2007, 03:12 AM
Post #2


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Mi se pare ca blanurile artificiale arata bine doar pe podium, iar cele naturale doar pe animale. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Sau poate n-am ajuns eu la varsta la care sa stiu sa apreciez o astfel de haina. Am avut una singura, dar am preferat sa i-o las mamei pentru ca nu ma simteam in largul meu purtand-o.
Ulterior m-am felicitat pentru gest, deoarece culmea! haina respectiva are fix culoarea matzului meu. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jolie
post Oct 7 2007, 08:57 AM
Post #3


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 751
Joined: 14-April 07
Member No.: 1,478



Eu nu as putea purta o haina de blana naturala.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Oct 7 2007, 09:04 AM
Post #4





Musafir






Atata timp cat mananc carne, imi cumpar pantofi de piele pentru ca mi-e imposibil sa umblu in altceva, chiar nu cred ca as avea vreo problema cu imbracatul hainelor de blana naturala (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) So call me Cruella (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) . Totusi am un pititc pe creier. Blanitele naturale nu prea imi plac cum miros, au un miros specific, poate doar cele foarte expensive si prelucrate in fel si chip nu il mai au, dar eu cred ca tot l-as simti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jolie
post Oct 7 2007, 09:28 AM
Post #5


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 751
Joined: 14-April 07
Member No.: 1,478



Stii care e faza? Eu nu sunt vegetariana, am pantofi si curele de piele...etc.Nu sunt o impatimita...dar cu blana naturala este altceva...Avea o cunostinta o haina de blana naturala, si numai cat am pus mana pe ea mi s-a facut pielea gaina, am avut senzatia ca imi mangai pisica. De aia am zis ca nu as putea sa port asa ceva niciodata...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Oct 7 2007, 09:47 AM
Post #6





Musafir






Te inteleg sa stii, eu am fost vegetariana un an si ceva (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Si asta pentru ca maica-mea lucreaza intr-o ferma de pui...si tot mergeam in perioada aia pe la ea pe la lucru, vedeam puisorii mici, imi era drag de ei, apoi ii vedeam cu cresc si ajung la mine in farfurie. Si ma apucase o sila fara margini. Dar dupa ce m-am pricopist cu tot soiul de carente in urma aventurii mele si cu stat in spital 2 saptamani m-am linistit (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Si am inteles intre timp ca asta e ordinea fireasca a lucrurilor. Dar e normal si omeneste sa nu poti manca un animal de care esti atatsat sau sa ii jupoi blana sa te imbraci cu ea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Oct 7 2007, 04:01 PM
Post #7





Musafir






Eu mi-as lua una midi dac-as avea bani. Astea bune nu miros absolut deloc, sunt usoare, un vis. (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)

N-am decat un guler la un pardesiuas tricotat si un cape scurt de tot.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Oct 7 2007, 04:49 PM
Post #8





Musafir






Eu am un ditamai blanoiul de la mama mostenire...l-am purtat acu vreo 3 ani ca era super calduros (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Da nu mai imi place, desi e clasic, drept, maro, pana sub fund dar nuj...nu ma mai coafeaza (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
scuzati buzunarul fluturand gol pe afara, l-am observat abia dupa poza (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
zici ca sunt ditamai ursoaica cu blana asta pe mine (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Oct 9 2007, 01:31 PM
Post #9





Musafir






Pare oleaca scurt la maneci.
Daca nu-l mai porti asa de ce nu-ti tragi un palton lung sau altfel de scurta din el plus parti impletite din lana foarte groasa sau dintr-o stofa groasa tot de lana? Sigur ar iesi ceva misto.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 9 2007, 01:41 PM
Post #10


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Cred ca ar costa-o manopera plus stofa mai mult decit daca ar lua unul gata facut de la bun-inceput asa.
Call me Cruela too, dar nu am nimic impotriva blanurilor. Nu as putea purta o blana din pisica sau ciine, insa cu una de oaie, iepure, samd, nu am probleme. La urma urmei le crestem fix pentru asta, de-aia le-a lasat Dumnezeu pe pamint.
Adicatelea mincam fritura de iepure, oau, ce bun e, dar mi-e mila sa port blana animalului a carui carne o maninc, rar poate, dar o maninc. Sau iepurelele e mincat de lup, hai sa scoatem lupul in afara legii, ca incalca drepturile animalelor...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th June 2024 - 10:31 PM