IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

66 Pages V  « < 64 65 66  
Reply to this topicStart new topic
> Fond de ten necomedogen
amailhik
post May 4 2009, 10:08 PM
Post #651





Musafir






Eu o sa trec pe la Sephora zilele astea sa vad cum e Photo Perfexion. M-ar tenta si Revlon Colorstay; am vazut ca are review-uri bune plus ca este aproape la jumatate de pret. E o diferenta ca de la cer la pamant intre Guerlain Parure si Bourjois- "Comme apres dix heures de sommeil". Bine, si diferenta de pret e la fel. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suchardine
post Dec 12 2009, 04:52 PM
Post #652


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 12
Joined: 12-December 09
Member No.: 7,623



Eu am folosit Normateint de la Vichy (nu e prea grozav), Fond de ten fluid de la Ivatherm ( nu acopera prea bine si luceste fata in zona T, dar e bland cu pielea), pudra Creme Puff de la Max Factor (mi se pare cam agresiva cu tenul), Matt Lovely - Bourjois (acceptabil), dar nu am fost complet multumita de nici unul.
Acum sunt in cautarea unei pudre/fond de ten, care ar fi ideal sa nu irite pielea, sa reziste (minim 6-7 ore - cat timp stau la scoala), sa acopere imperfectiunile (cateva cosuri, puncte negre, relief cutanat usor neregulat (cicatrici acneice), putina roseata in jurul nasului).
M-ar tenta pudra mozaic Couvrance de la Avene...a folosit-o cineva? acopera cat de cat bine?

(IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Dec 12 2009, 06:28 PM
Post #653


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Nu cred ca o pudra mozaic are putere de acoperire, ea are alt scop: luminozitate, poate matifiere daca nu ai tenul foarte gras, uniformizare. Am si eu una, nu Avene si exact efectele acestea le confera. (IMG:style_emoticons/default/happy.gif) De la Avene am avut fdt fluid si un corector lichid, nu mi-au placut nici unul; pudra pare destul de draguta.

p.s.: cati ani ai? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suchardine
post Dec 13 2009, 11:03 AM
Post #654


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 12
Joined: 12-December 09
Member No.: 7,623



ok multumesc (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) trebuie sa mai "studiez piata" atunci
...17 ani am (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) stiu....la cate cosmetice am folosit pana acum, nu ai zice (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) dar incerc totusi sa am grija de mine, sa fiu ok in toate aspectele, pe cat se poate
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Jul 22 2010, 09:56 AM
Post #655


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



Am citit ca Revlon Age Defying ar fi ok. Ce stiti de el?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Aug 31 2010, 03:24 PM
Post #656


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



Tocmai ce am incercat Healthy Mix de la Bourjois. E aparut anul asta. Mi-a placut textura. Are acoperire medie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prajiturapufoasa...
post Jun 2 2013, 03:01 PM
Post #657


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 82
Joined: 13-November 12
From: Bucuresti
Member No.: 11,509



Fondul de ten necomedogen la care am ramas momentan e vichy dermablend pentru ca are acoperire mare, e cremos si deci potrivit si unui ten deshidratat si are un SPF mare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

66 Pages V  « < 64 65 66
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:12 PM