IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cum va imbracati la serviciu?, Tinuta business sau... libertate creativa?
meli
post Oct 29 2006, 05:53 PM
Post #11


Dependent
***

Group: Contaminat
Posts: 185
Joined: 8-December 05
Member No.: 44



eu sunt norocoasa,pot merge la servici imbracata cum vrea sufletelul meu.Ar fii super tare sa merg intr-o zi in trening (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/laugh.gif)
Ma imbrac casual si numai cand am cate o intalnire cu vreo persoana mai intepata ma imbrac busines.Imi place ca mi se permite sa fiu inventiva :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lotte
post Aug 16 2007, 07:14 PM
Post #12


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 817
Joined: 7-May 06
From: Ro Mania
Member No.: 324



Ma bucur ca v-a placut bluza lui Roxi. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Apropo, cum va imbracati la munca?Bluze decoltate?
Sau cu bluza pana-n gat?
Pup.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Aug 16 2007, 07:20 PM
Post #13





Musafir






Ma gasesc tot io, decoltata, sa-ti raspund. Am noroc ca acuma vara sunt in concediu ca ce-ar fi sa merg cu decolteul de mai sus la scoala. La bluza mea de mai sus i-as pune o brosa sa-i mai slabesc decolteul si m-as duce si cu ea, directoarele sunt in cealalta cladire (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Cat eram sub nasul lor, n-aveam voie nici cu o camasa fara maneci, imagineaza-ti pe caldura asta. Ma gandesc ca daca-s un pic decoltata am grija sa nu mi se vada si spatele-buricul sau cracii goi prea mult. De obicei bluzele mele de genul decoltate (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) le mediez printr-o brosa care mai strange din decolteu si cam asta-i solutia sa le port si pe alea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Aug 16 2007, 07:30 PM
Post #14





Musafir






Eu ma duc si decoltata tare si inchisa pana-n gat, la noi nu exista dress code. O colega, ceva mai plinuta, vine numai cu niste decolteuri de nu-ti mai iei ochii de la ele (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) , vara, iarna. Ca asa-i sta bine. Si nu zice nimic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Aug 16 2007, 07:30 PM
Post #15





Musafir






io - decoltata cat cuprinde. de fapt cum imi vine (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) desi imi place tinuta office si o prefer. dar am si zile ca azi cand am un tricou bleumarin, o fusta alba de in si adidasi fara machiaj fara nimic.
cand imi vin clientii ma imbrac business.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Aug 16 2007, 07:45 PM
Post #16





Musafir






Sa ma explicationez: double utility
Asa e off-duty (IMG:http://i48.photobucket.com/albums/f206/deyanera/bra_resize.jpg)
si asa on duty (IMG:http://i48.photobucket.com/albums/f206/deyanera/decolteu_resize_resize.jpg)
(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) acu ca ma uit mai bine diferenta nu e chiar asa de mare, dar macar mi-am dat silinta (IMG:style_emoticons/default/sleep.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lotte
post Aug 16 2007, 08:25 PM
Post #17


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 817
Joined: 7-May 06
From: Ro Mania
Member No.: 324



wow, walpu, parca iti vine sa te uiti numai la brosa aceea (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Eu lucrez numai cu barbati, si mi-e tare jena cu decolteuri, si-asa ma simt monotorizata (IMG:style_emoticons/default/huh.gif) Dar intotdeauna port tocuri la munca.
Partea buna e ca primesc sticle de vin de la colegi/colaboratori, dar totusi, ce-o fi in capul lor, de primesc numai alcool? (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 16 2007, 08:33 PM
Post #18


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Wal, brosa aia cred ca evidentiaza si mai mult decoleteul, e ca un punct de atractie! (IMG:style_emoticons/default/sexylady.gif) Ce varste au elevii tai? Cred ca ai creat valva printre baietii tai si invidii printre profesoare, of course! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Aug 16 2007, 08:47 PM
Post #19





Musafir






pai Lotte, ciocolata nu-ti dau colegii ca dupa o vreme n-ar mai avea la ce sa se uite (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Vinul, ehei, obviously, poate iti pierzi capul si tu intr-o zi si le arati vreun decolteu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Sweet am avut gimnaziu, in cladirea cu liceul; acu de 1 an sunt la pustii de 9-10 ani, a 3-a, a 4-a si e cladire separata, numai cu inundatie de pusti, smecheri si ei dealtfel, dar nu vulgari poate ca cei mari (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 16 2007, 09:19 PM
Post #20


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Daa..in ziua de astazi si ei sunt emancipati, cred ca isi dau coate cand te vad prin scoala, pe coridoare..(IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 09:05 PM