IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cum va imbracati la serviciu?, Tinuta business sau... libertate creativa?
kalua
post Aug 16 2007, 09:47 PM
Post #21





Musafir






lotte, tu crezi ca barbatii isi fac multe ganduri ce sa-i ofere unei colege sau colaboratoare? Ei cu o sticla de vin se cred pe the safe side si gata.
Probabil ca se vor chiora numai in decolteul tau la inceput, dar cu timpul se vor obisnui si nu vor mai face diferenta intre decoltat tare si incheiata pana-n gat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Aug 16 2007, 09:50 PM
Post #22





Musafir






la noi nu am observat sa aiba baietii probleme cu decolteurile noastre (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) si niciodata colegii mei nu au avut, indiferent cu cine am lucrat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lotte
post Aug 16 2007, 09:57 PM
Post #23


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 817
Joined: 7-May 06
From: Ro Mania
Member No.: 324



Intr-o zi, am vrut sa vizitez si eu santierul (care e la 20 m de biroul meu (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) ), pana atunci aveam motiv ca nu am adidasi (caci doar nu o sa merg pe tocuri), si seful imi zice, sa nu merg, caci or sa cada muncitorii de pe sus (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)

Trebuie sa ma grabesc cu vizita asta totusi, caci in stilul asta, cu pantofii mei cu toc, se termina fabrica de construit, si eu nu mai pup nimic sa vad in real, deja fundatiile, cofrajele, le-am pierdut. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)

Si ca sa vedeti, ma duc in team building in Slovacia, o zi vom vizita santierul de acolo, si eu nu am apucat sa-l vad pe cel din Ro! (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Aug 17 2007, 08:42 AM
Post #24


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Am mutat aici discutia de la "Jurnal de moda" despre cum va imbracati la serviciu. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Aug 17 2007, 08:50 AM
Post #25





Musafir






Eu de cand cu jobul parca nu mai am chef sa ma imbrac si sa ma aranjez de nici o culoare (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Eram precisa ca asa se intampla! Mai ales ca pot sa merg la job oricum ma taie capu, de obicei imi trag blugii si un tricou mai sport si asta e toata tinuta. Nu as putea de exemplu sa merg in ce stiu eu ce fusta sau rochie ca as face nota discordanta cu restul fetelor care se imbraca la fel, simplu si lejer.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jolie
post Aug 17 2007, 08:56 AM
Post #26


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 751
Joined: 14-April 07
Member No.: 1,478



Exact asa este si la mine....toata lumea se imbraca lejer..blugi, tricouri...putine fete vin aranjate, imbracate bussines, etc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Aug 17 2007, 08:58 AM
Post #27


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



si eu tot lejer... spre sleampat as putea spune. cred ca as fi cedat nervos daca trebuia sa vin imbracata office
apropo de ce zicea walpu, cat am lucrat in invatamant eram cam singura care venea in blugi si se uita toata cancelaria la mine revoltata (media de varsta era acolo de 50 de ani si se discuta de obicei despre telenovele). de mai multe ori n-a vrut paznicul sa ma lase sa intru in scoala, imi cerea carnetul, ca a crezut ca sunt vreo eleva (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
iar o colega de-a mea de liceu a plans vreo trei zile ca un parinte si-a mutat copilul de la clasa ei, pentru ca domnisoara invatatoare avea un tatuaj pe umar, parul rosu si scurt si pantaloni de piele (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Aug 17 2007, 09:36 AM
Post #28





Musafir






La serviciu ma imbrac clasic, spre elegant. Atunci cand am sedinte adopt stilul office. Am venit imbracata sport, atunci cand a trebuit sa ne mutam si sa ne strangem dosarele de prin dulapuri.
Eu nu mi-am mai cumparat o pereche de blugi de prin 1998. Acum, cand sunt in pana de pantaloni, ar trebui sa umblu la sac, dar nici nu mai stiu daca nu i-am dat cuiva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Aug 18 2007, 07:24 AM
Post #29





Musafir






Eu, de cand am slabit si sunt fffffffffffffoarte mandra de corpul meu (IMG:style_emoticons/default/pistolar.gif) , am adoptat stilul sexy - clasic - elegant...exista asa ceva?! Inainte, cu +18kg era doar clasic - elegant.... (IMG:style_emoticons/default/rusinosul.gif) din cand in cand, doar cand am ora de aerobic, vin in jeansi si adidasi.
...am uitat sa spun...always pe tocuri! F important!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Aug 18 2007, 12:27 PM
Post #30





Musafir






eu ma duc in blugi dar si in pantal mai elegant dar mai mult imi place in blugi e casual si ma simt cela mai bine

tocurile intr adevar fac tinuta sexy si mie imi plac mult dar singurul dezavantaj e ca sunt si asa inalta si am impresia ca sunt cam gigantino cu ele (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) , dar la ocazii sau cand ma mai apuca pe mine si am zile cand aceasta inaltime nu ma complexeaza le port (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 04:22 PM