IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce poarta tineretul in orasul vostru?
kalua
post Oct 6 2007, 09:55 PM
Post #1





Musafir






Uniforma müncheneza este urmatoarea:
- blugi skinny
- balerini aurii sau bascheti sau vans in carouri
- bluzon de piele neagra (de la Zara sau Tchibo - TCM)
- geanta George, Gina & Lucy
- diadema subtire in par

Ce poarta fetele in orasele voastre?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Oct 6 2007, 10:01 PM
Post #2





Musafir






eu am sa ma refer la ce freze poarta tineretul la mine...majoritatea parca sunt trasi la indigo (creepy)
-fetele...bretonul biiine intins cu placa si un ciuf asa mare in crestet...io inteleg ca se poarta bretonul...dar chiar nu mi-ar place sa arat la fel ca juma de Gl
-baieti...acelasi breton ca si fetele (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) si cu chica!!! (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) muult mai aranjati ca fetele...cred ca stau mai mult in baie dimineata...si lucrurile se inrautatesc considerabil daca au si suvite (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
cat despre haine....blugii conici atat la fete cat si la baieti (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) ,colantei si bluzite lungi de ti se acreste..raaaaar cate o combinatie mai originala
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Oct 6 2007, 11:29 PM
Post #3


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



La noi, in Bucuresti se poarta Bretonul drept si intins cu placa, parul lung si intins cu placa. Freza de care zice Rozy la noi nu prea mai e... sau e dar cu bretonel ciufulit, dar vezi mai rarutz. Colanti, bluze lungi (baby doll asortate cu cordeluta cu fundita), jeansi skinny, curea in talie, in picioare neaparat Converse (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (mai ales la clubberite/clubberi) sau mocasini sau balerini (musai aurii sau argintii "fata, nu esti cool daca nu ai asa ceva in 7 exemplare asemanatoare!"). Tocuri vezi mai rarut la pustoaice, ca nu prea sunt in stare sa mearga pe ele. Alea de 15 ani ca alea de 15 ani, mai grav e cand vezi la facultate ca nu-s in stare sa poarte un toc. A, si era sa uit margelele. "Cum fata tu n-ai margele?". Cu buline, fara buline, roz, albastra, verzi... obligatoriu toate la un loc. "Si hai fata ca-mi pun si 10 bratari late colorate pe feiacre mana in parte".
De haine originale sau inspirate macar de la designeri ce sa spun, la noi in Romania cred ca jeansii skinny se vor purta si la anul pe vremea asta foarte bine, desi au cam inceput sa iasa de pe podium. Ca sa nu mai spun de "iegari" care sunt "hot" ce n-ai vazut. Oricum, la noi nu podiumul dicteaza moda 2008 ci vedetele autohtone ce cred ca stiu cum si cu ce sa se imbrace. De aceea nu gasesti prea multe haine misto in magazine. Am cautat jeansi largi cu dunga si talie inalta de mi-a iesit pe nas. Am gasit intr-adevar dar la niste scoruri de te lua cu lesin acolo langa vanzatoare la un magazin de super fite. De aceea prefer sa merg la croitoreasa cu poza printata de pe Vogue si gata...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Oct 6 2007, 11:56 PM
Post #4





Musafir






mai ..nu ma intereseaza ce sa poarta pe nush ce podium...da' daca vad inca 235534 de fete la fel...poi ma shit in ea de treaba!...si na...de-al dracu...se poarta blugi conici...io tot drepti imi iau (IMG:style_emoticons/default/mad.gif) si nici de botul rotund nu m-am lasat corupta...dar acum nu prea gasesti ceva fain fara el!


a..si frezele de care ziceam..le poarta dracoaicele de clasa a 9-a..si-au dat si ele seama ca e musai!..si cand le vezi cum ies ele cate 3 la plimbare..cu freza la fel..si se tin la brat..bineinteles...o bluza lasata pe un umar..o margica...(IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) hilarious!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
expose_yourself
post Oct 8 2007, 06:00 PM
Post #5


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 66
Joined: 29-September 06
From: Bucuresti
Member No.: 593



Aveti dreptate...Stilurile tipelor de pe-aici par trase la indigo (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Copycats...blah
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Oct 8 2007, 06:02 PM
Post #6





Musafir






io am mers de dimineata cu metroul (ceva nou pentru mine, pentru ca de obicei merg cu masina), jur ca am crezut ca a dat invazia de lacuste - marea majoritate a fetelor erau in colanti/pantaloni stramti (da' stramti nene, nu asa) si cu ochelari de soare d'aia gigant. parca din masina nu vad asa multi ochelari din astia.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Oct 8 2007, 06:14 PM
Post #7





Musafir






Pai nu pe-afara se poarta, ci in metrou! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Oct 8 2007, 07:26 PM
Post #8


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



Bia, cine nu poarta la facultate nu inseamna ca nu e in stare. poate n-are chef. sau paote are chef de o tinuta sport. sa-mi iau training asortat cu pantofi cu toc ca sa cresc in ochii tai? (mai sunt si fete care inteleg ca trainingul ar fi tinuta de strada musai)
sau nu. gata, maine ma imbrac cu bludji, hanorac, geaca sport si-mi trag si niste tocuri cui.
mama..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Oct 8 2007, 07:33 PM
Post #9


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



De curand am avut si eu socul cu baietii tunsi cu coama si chica!!!!! Nu stiu cum mama naibii dar au aparut asa dintr-o data si au invadat orasul! Ori eu am pazit canapeaua prea mult, ori am fost pur si simplu oarba!!! Oricum nu-mi place DELOC!!!!

Cat despre fete ... intaresc ce a spus si Rozy! Adevarul e ca am fazut si cateva pe care sa le pot admira .... apreciez originalitatea pozitiva cand o vad!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mititik
post Oct 8 2007, 07:40 PM
Post #10


Membru de Onoare
*****

Group: Obsedat
Posts: 703
Joined: 7-December 05
Member No.: 4



Si mie mi se pare cam imatur sa spui ca daca nu porti tocuri la facultate e grav! Adica daca eu nu ma simt destul de comod pe tocuri, ar trebui sa imi fie rusine?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 12:18 PM