IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Let's speak English!, practise conversation with us
angeldust
post Feb 18 2008, 03:05 PM
Post #31





Musafir






Da..ma gandeam si eu sa dau o raita prin librarii. Walpu nuj pe unde e, ca nu o prea mai vede omu pe mess (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Oi suna-o eu sa o intreb.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 18 2008, 05:56 PM
Post #32





Musafir






anjelu', daca omul chiar singur vrea sa invete, ma gandesc ca o carte nu ajunge, cat o fi de buna. Ca de unde pronuntie (pasiva si activa)? Nu stiu ce este pe piata romaneasca, dar exista CD-uri de stai cu castile pe urechi si vorbesti de unul singur (trebuie si microfon). O fosta colega de-a mea a invatat italiana asa si se descurca binisor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Feb 18 2008, 06:16 PM
Post #33


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



io am un cd acasa, cu un dictionar, care atunci cand iti gaseste cuvantul il si pronunta!
e super misto!
da nu as putea sa-ti spun de unde e exact pentru ca l-am furat de unde munceam inainte (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Feb 18 2008, 06:59 PM
Post #34





Musafir






Sigurul curs pe care pot sa-l recomand de pe piata romaneasca pentru self-learning este cel de la reader's digest-English in 20 minutes a day (IMG:http://i48.photobucket.com/albums/f206/deyanera/rd.jpg) datorita complexitatii materialelor de suport, graficii, calitatii informatiilor. Insa pretul este pe masura, sunt 2 parti ale acestui curs, fiecare costand 300 ron. Depinde cat e de aplecat interesul tatalui tau. Si al meu are entuziasm, insa cursul tot la mine a ajuns, si asta e unul din multele pe care le-a cumparat.
In rest o mai fi pe piata carti interesante, insa ce altceva am mai vazut nu se apropie de acest curs.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Feb 18 2008, 08:25 PM
Post #35





Musafir






Merci de informatii (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Feb 18 2008, 11:27 PM
Post #36





Musafir






I-a luat sora-mea maica-mii de Craciun o carte in care deasupra propozitiei e scris si cum se citeste (scris in romaneste). Mi s-a parut f buna pentru incepatori. Iti spun maine titlul ei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Feb 19 2008, 08:00 AM
Post #37





Musafir






Eu am un curs de lb engleza f bun, in 2 volume, dar e cumparat la inceputul anilor '90. Ajung la office si-ti scriu de cine e editat.
Mamaaaaa, reader's digest au si cursuri de lb italiana?! Ia sa cautam pe net!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Feb 19 2008, 11:33 AM
Post #38





Musafir






Cartea mea se numeste "spoken English" - Manual de conversatie in limba engleza"
Autori: Dan Dutescu, Sanda Iliescu, Liliana Mares
Editura: Miron
Editia a IV-a revazuta
Bucuresti, 1991
2 volume
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Feb 19 2008, 09:59 PM
Post #39





Musafir






10x girls
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Feb 20 2008, 11:17 PM
Post #40


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



Walpu, am si eu o rugaminte la tine.
pentru ca m-a pocnit (si neaparat trebuie sa ma ocup de asta, fie acum, fie din toamna) sa am ceva la mana in ceea ce priveste limbile, te intreb.. (pe tine cade pacatul:p): ce e mai bine de facut/avut? cambridge sau toefl?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th May 2024 - 12:48 PM