IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

41 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sampon/Balsam/Masca, Produse pentru par
kale
post Jan 31 2006, 10:14 PM
Post #31


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 303
Joined: 9-December 05
Member No.: 69



din categoria NU...masca cu lapte de la kallos...mi-a incurcat parul, mi l-a facut lipicios, greu de pieptanat si pe deasupra mai miros si ca o prajitura gretoasa in cap..la gunoi cu ea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Feb 2 2006, 03:50 PM
Post #32


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



eu am balsamul Veganese de la lush si sunt super incantata de el. imi face parul stralucitor, nu se mai incurca si parca se ingrasa mai greu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Feb 2 2006, 04:37 PM
Post #33


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



:welcome:
Monicutza :)

Mastile de par...se pare ca intr-adevar ingrasa(spun din experienta) parul DAR il hranesc si e f important dupa parerea mea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Feb 2 2006, 04:53 PM
Post #34


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



da, Ariana, ai dreptate, dar eu ma spal pe par cam la 2-3 zile asa ca masca folosesc doar 1 data pe saptama. in rest Veganese sa traiasca, nu are silicon in el, miroase bestial si nu imi ingrasa parul.
oricum conteaza si ce bagi in tine, la propriu, asa ca ma staduiesc sa manac cat mai des peste, ulei de masline, lactate, fac din cand in cand cure de vitamina e si, mai nou, vreau sa incep sa iau capsule cu ulei de somon.
hai ca sunt un pic off-topic asa ca ma opresc. te pup
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Feb 2 2006, 05:43 PM
Post #35


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Am intrat la Lush dar am iesit tare rapid pentru  toate produsele mi se pare ca arata f dubios...Sa nu radeti de mine.:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aura
post Feb 2 2006, 07:31 PM
Post #36


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 81
Joined: 2-February 06
Member No.: 175



Buna seara tuturor.
Momentan folosec samponul Node de la Bioderma iar ca balsam, de mai bine de patru luni, un produs natural de la firma Neobio pe baza de hena neutra. Ca masca aplic la doua saptamani hena (rosie) amestecata cu uleiuri naturale (printre care ulei de lavanda, ulei de arbore de ceai, ulei de masline, ulei de ricin) si vitamina E uleioasa.
Din pacate am parul uscat spre varfuri si gras la radacina.  :(
Imi spal parul de doua ori pe saptamana desi cateodata am impresia ca ar trebui mai des. Insa nu prea este bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aura
post Feb 2 2006, 07:33 PM
Post #37


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 81
Joined: 2-February 06
Member No.: 175



Hm..trebuia doar sa mentionez balsamul? Scuze. Cred ca am fost  :offtopic:
Ma scuzati. Sunt la inceput. ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Aug 4 2006, 12:32 PM
Post #38





Musafir






Gagix ce produse de par folositi? Eu musai trebuie sa imi iau acum un balsam si ceva masca/tratament si zau daca mai stiu ce sa imi iau.

Asa ca spuneti si voi ce ati folosit...ce a fost bun si ce nu prea vi-a placut.

(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leea
post Aug 4 2006, 12:58 PM
Post #39


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 744
Joined: 31-May 06
Member No.: 352



Mie mi-a placut foarte-foarte mult masca Planet Spa cu ulei de masline de la Avon. Daca ai parul foarte moale, probabil ca nu va fi buna pentru tine; al meu se incurca mereu si trebuie sa-l mai domolesc. De altfel, e unul din putinele produse Avon care mi-au fost pe plac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Aug 4 2006, 01:14 PM
Post #40


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



Klorane - bune dar fiind tratamente nu sunt recomandate pt par vopsit (decat cel cu extract de rodie care e special pt asa ceva), "scot" vopseaua din par.
L'Oreal profesional, Tigi - foarte bune cu un plus pt Tigi (Moisture Maniac parca mi-a placut cel mai mult)
dar de 1 an folosesc numai Lush si prea curand nici nu am de gand sa le schimb. am avut sampoane solide Irresistible Bliss si Karma Komba (f. f.bune) si lichid I Love Juicy (miroase bestial dar parul se ingrasa la fel de repede), balsam Veganese si American Cream.
acum sunt fixata pe combinatia Karma Komba + Veganese. e greu la inceput sa te obisnuiesti cu ele, mai ales cu Veganes,pentru ca nu au siliconi si ai impresia ca nu sunt suficient de cremoase dar rezultatul este super, cel putin in cazul meu.
nu stiu daca or fi ingredientele in cea mai mare parte naturale dar parul meu e mult mai sanatos si mai lucios. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/mwah1.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

41 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 05:17 PM