IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

685 Pages V  « < 682 683 684 685 >  
Closed TopicStart new topic
> Ce mancam azi - Montignac?, Idei pentru meniuri Monti
irinica
post Mar 16 2008, 03:00 PM
Post #6831


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 416
Joined: 12-July 07
From: iasi, romania
Member No.: 1,930



Kalua, am scris in acelasi timp, scuze ca am repetat ce ai zis tu. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Mar 16 2008, 03:27 PM
Post #6832





Musafir






irinica, spune-mi te rog cum faci mazarea uscata? se pune la inmuiat? am si eu o punga prin camara, dar nu stiu ce sa fac cu ea. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
despre meniul doctoresei, cauta cateva pagini mai in spate, cred ca am mai discutat despre asta pe-aici, dar probabil ca era in perioada in care ai lipsit. e bine de evitat seara carne, branzeturi, trebuie mancat usor.
Cyl, da o adresa de e-mail si iti trimit cartea lui Monti.
eu am mancat foarte aiurea ieri, conform dar aiurea.
va pup fetelor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
irinica
post Mar 16 2008, 03:49 PM
Post #6833


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 416
Joined: 12-July 07
From: iasi, romania
Member No.: 1,930



Pescarush eu toate boabele ( fasole, linte, soia, mazare) le pun la inmuiat. Mazarea asta o pregatesc ca pe iahnia de fasole si e foarte buna. Cred ca pe diseara am sa fierb conopida si am sa arunc cateva buchetele in restul de...iahnie de mazare.
Au inceput sa se topeasca zapezile pe la voi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gloriana
post Mar 16 2008, 04:51 PM
Post #6834





Musafir






Irinica, ce cantar ti-ai luat? Ce firma? Ca vreau si eu sa imi iau si nu prea stiu de care. Si la cumparaturi din astea imi fac lectiile cu vreo cateva saptamani inainte.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Mar 16 2008, 05:05 PM
Post #6835





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/blush.gif) eu am crezut ca am mancat cat o vrabiuta...
kalua!!!! (IMG:style_emoticons/default/haninoroc.gif) (IMG:style_emoticons/default/pupaceala.gif) chiar te rog sa bei un pahar de vin rosu sicilian pt mine! si sa ne aduci poze, multe!!!
Meniul de astazi:
d - mere rase cu scortisoara si fulgi ovaz, cafea cu lapte
p - piept de pui umplut cu cascaval si masline verzi, in sos alb(fara faina) + brocolli, ardei copti, apa plata cu lamaie (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) , desert miez de nuca, cafea decof cu lapte
17:00 - un mar verde
s - ? nu stiu inca

This post has been edited by dr_wise: Mar 16 2008, 05:06 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Mar 16 2008, 05:17 PM
Post #6836


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



kalua,pai daca pap orezu` il pap dupa 3 ore pauza dupa pranz,nu?daca nu mai apuci sa imi raspunzi pana te intorci,dar poate totusi ne citesti asa rapid,iti urez si eu distractie faina in Sicilia,sa faci poze sa le vedem `colo la topicu` de Turism...si sa nu faci abuz de vin rosu.. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
irinica,mazarea aia uscata o pui cu o seara inainte la inmuiat?am incercat si eu sa fac o mancarica din mazare d-aia...pe punga scria ca tre` pusa la inmuiat 2 ore...cred ca a fost prea putin...ca am fiert-o o ora si tot tare era...
pescarush,ultima carte pe care o ai tu este Les femmes,nu?ca p-aia mi`ai trimis-o tot tu.
Am ajuns si eu in Sb...kalua,nu e decat o calatorie de 3 ore...oricum,o fac o data la o luna juma`...bine ca nu e prea des,ca m-ar manca Gaia...ca am o stare de rau in bus de mor...azi am luat un Emetiral,dar parca tot am simtit ameteli si greturi.Uf....las`ca ma fac eu mare si`mi iau masina... (IMG:style_emoticons/default/fluierat.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
irinica
post Mar 16 2008, 07:11 PM
Post #6837


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 416
Joined: 12-July 07
From: iasi, romania
Member No.: 1,930



Gloriana mi-am luat cantar Terraillon ( de la ei am si cantar de bucatarie de vreun an si ma impac foarte bine cu el) . Asta al meu e simplu, fara memorie , fara calcul de grasimi si alte cele, asta am si vrut.

EmptyG, mazarea o pun la inmuiat dimineata si o fierb seara ( cat timp stau la servici mazarea sta la inmuiat (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) )

Asa cum am spus, in seara asta voi manca iahnie de mazare cu conopida ( le-am amestecat si a iesit un fel de conopida cu maioneza)

O seara frumoasa!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gloriana
post Mar 16 2008, 09:36 PM
Post #6838





Musafir






Multumesc, irinica
Iata meniul meu de azi:
D: iaurt cu fulgi de ovaz si o cafea
P: snitele de porc cu castraveti acri. Snitele au fost facute de mama si erau neconforme dar eu am inlaturat pelicula aia de faina si ou si am mancat doar carnea.
S: peste la cuptor cu tzatziki
Intre mese am mancat cate un mar. Si dupa-amiaza am luat 3 patretele dintr-o ciocolata Anidor cu 70 % cacao si portocale
Ma bucur ca mi-a disparut pofta de rontaiala si de mancat seara dupa 7.

This post has been edited by gloriana: Mar 16 2008, 09:46 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CyL
post Mar 16 2008, 09:51 PM
Post #6839


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 149
Joined: 24-February 08
From: Constanta
Member No.: 3,360



pescarush.. saru'mana mult <lovejoy_syl- at -yahoo.com> gracias mucho. chiar ma gandeam ca nu te'am mai vazut de ceva timp postand, nu stiam ce se intamplase, ma gandeam k poate te'a inghitit zapada.. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) )))

irinica eu lintea am last'o cateva ore bune la inmuiat in apa rece apoi am fiert'o.. destul, pana incepuse sa se inmiaoe bine.

kalua.. spor in toate.. have fun cat se poate si spor si la bussinesuri. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

revin cu menul meu:
G: niste alune
C: o big salata verde cu morcov, telina, ceapa verde.. buna de buna, dar cam multa.

sa aveti un sfarsit de weekend.. odihnitor. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Mar 16 2008, 10:24 PM
Post #6840





Musafir






Cyl, eu sper sa se mai topeasca din zapada asta (cred ca si in aprilie cand vine mama o gaseste tot aici (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) ). din pacate va trebui sa astepti pana ajung maine la job sa-ti trimit cartea, ca o am salvata pe harddiskul de acolo. calculatorul pe care o aveam acasa s-a stricat si pe laptop n-am apucat s-o salvez.
Empty, aia e cartea cu Las Femmes... (eu nu stiu franceza).
Sa pun si eu meniul pe azi, sper sa fie mai ordonat decat ieri:

D (adica ora 1 PM) - o banana destul de necoapta (abia am decojit-o, asa necoapta era)
P - supa de fasole verde, taitei (linguine) integrali cu varza, o bucatica de ciocolata 72 % cacao
C - salata de vinete (cu maioneza vegetala, conforma) cu ardei, rosii, ceapa verde, ridichi
Go to the top of the page
 
+Quote Post

685 Pages V  « < 682 683 684 685 >
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 03:54 PM