IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  « < 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sampon antimatreata
Diana.
post Sep 4 2008, 11:23 AM
Post #61


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Maica-mii nu i-o folosit nici nizoralul, nici dercosul. Matreata i-a disparut insa de tot intr-o lunafolosind CLEAR (ala cu bulina portocalie). Si nu a recidivat de mai mult de 8 luni. Stiu ca ma repet, insa ma gindesc ca poate nu a vazut lumea primul post.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Sep 4 2008, 11:26 AM
Post #62


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



QUOTE(Maàt @ Sep 4 2008, 12:23 PM) *
Maica-mii nu i-o folosit nici nizoralul, nici dercosul. Matreata i-a disparut insa de tot intr-o lunafolosind CLEAR (ala cu bulina portocalie). Si nu a recidivat de mai mult de 8 luni. Stiu ca ma repet, insa ma gindesc ca poate nu a vazut lumea primul post.


Si pentru mine a functionat CLEAR-ul dar din pacate doar pentru 2 saptamani.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 4 2008, 11:33 AM
Post #63


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pacat. Ce culoare de bulina ai folosit?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Sep 4 2008, 10:27 PM
Post #64


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



Habar nu mai am, era ala galbui pentru par gras. Il mai am undeva dar nu e la indemana sa-mi aduc aminte. Oricum am auzit numai lucruri de bine despre CLEAR in general.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ulpia
post Jan 15 2009, 09:12 AM
Post #65


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 145
Joined: 30-September 07
Member No.: 2,328



Si eu am avut coji si ma manca pielea capului. Am incercat tot felul de sampoane antimatreata insa fara efecte favorabile. Ce mi-a ajutat este Pantene Smooth& Silky, culmea, tocmai un sampon hidratant pentru par uscat; a avut efect inca de la prima spalare: cojile s-au diminuat imediat si am scapat de mancarimi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
barbarella
post Feb 15 2009, 02:58 PM
Post #66


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 18
Joined: 3-October 07
Member No.: 2,351



Mie Pantene-ul mi-a distrus parul incredibil de mult!!!! Simteam ca nu il curata bine si mi-a aparut un fel de matreata foarte ciudata, adica nu era deloc la radacina firului de par, era prin tot parul! La inceput am crezut ca e fixativul care nu s-a spalat bine. Abia dupa ce am schimbat fixativul mi-am dat seama ca samponul era de vina. Asta in conditiile in care inainte foloseam cel mai ieftin sampon existent, Wash&Go si nu mi-a facut probleme. Am acum o parere foarte proasta de Pantene.

Dupa care m-am prostit si am luat un sapun de la Sabon care se poate folosi si ca sampon. Ce sa zic? Aveam parul ca o matura (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Adica imi doresc volum, da de la sapunul asta parul avea volum unde nu trebuie (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Acum il folosesc pe post de sapun de maini. Cred ca ii cel mai scump sapun de maini pe care l-am avut eu.hehe

Am hotarat sa nu mai fac experiente pe parul meu si sa imi cumpar un sampon mai ca lumea. Am luat Klorane cu papucul-doamnei (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) si dupa cateva spalari deja au disparut toate efectele negative ale Pantene-ului(ca sapunul ala nu a inrautatit situatia, numai nu a rezolvat-o). Pana acum imi place Klorane.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudor
post Nov 24 2010, 08:50 PM
Post #67


ex Win-Win
*****

Group: Obsedat
Posts: 554
Joined: 16-May 10
From: IASI
Member No.: 8,548



Clear(toate) de vreo 2 ani cu succes impotriva matretii...
De o luna Nivea Pure Gloss vad ca da rezultate bune.. m-a atras reclama cu banii inapoi daca nu functioneaza si ma gandeam chiar sa le cer banii inapoi sa vad ce se intampla - cica iti dau banii inapoi in limita a 2000 de produse returnate per total. Dar pentru ca functioneaza ma abtin (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


Winu

This post has been edited by Win-win: Nov 24 2010, 08:50 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 25 2010, 03:14 PM
Post #68


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Si e bun Nivea Pure Gloss ? Nu stiu de ce, eu nu am mai cumparat nimic altceva de la Nivea in afara de creme in ultima perioada. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Acum folosesc Clear-ul rosu, pentru par vopsit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Nov 25 2010, 06:37 PM
Post #69


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Ia sa incerc si eu Clearul asta. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudor
post Nov 28 2010, 12:46 PM
Post #70


ex Win-Win
*****

Group: Obsedat
Posts: 554
Joined: 16-May 10
From: IASI
Member No.: 8,548



Nu am mai folosit de vreun an Nivea si am zis sa incerc sortimentul asta desi am avut experiente neplacute in trecut marca asta. La mine a functionat Diana, nu bag mana in foc pentru alte scalpuri (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  « < 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 10:50 AM