IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cele mai bune diete, diete
albinuza
post Apr 15 2008, 04:23 PM
Post #21


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



sunt atat de multe topicuri pe tema asta, incat mi-e greu sa cred ca nu vei gasi macar unul daca il cauti.... (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Apr 15 2008, 04:29 PM
Post #22


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Steluto, (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif)

Pentru ca spui ca nu reusesti sa scapi de senzatia de infometare, nu vrei sa ne detaliezi un pic si dietele pe care le-ai tinut?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabitza28
post May 19 2008, 02:33 PM
Post #23


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 19-May 08
Member No.: 3,904



QUOTE(kalua @ Apr 1 2007, 07:49 PM) *
Pe timp indelungat eu am vazut rezultate remarcabile doar cu doua diete: Weight Watchers si Montignac.
Orice s-ar face, alimentatia trebuie schimbata s noua forma trebuie pastrata toata viata. Binenteles ca la faza de slabit sunt alte conditii decat la cea de mentinere, indiferent de dieta.

Buna..nu stiu daca sunt unde trebuie...dar am neaparata nevoie de ajutor (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif) Am auzit astazi de dieta montignac si cum am vrut sa vad despre ce e vorba am dat peste voi...deci...am 173 cm si spre rusinea mea am 100kgnu chiar ..dar si 94 tot 100 (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif) nuuuu?
In toata viata mea nu am tinut decat o singura cura de slabire,cand am mancat numai castraveti si am slabit 13kg in aproape 2 luni...numai ca deja 5 le am pus la loc,si nu a trecut nici un an..
As vrea sa stiu pe ce se bazeaza dieta asta si daca a dat cu adecarat rezultate...
TREBUIE sa dau jos...nu ma mai suport...MA AJUTA CINEVA???????????
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 19 2008, 02:39 PM
Post #24


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Bine ai venit la noi!
Avem o multime de topicuri pe aceasta tema.
Dieta Montignac - un subforum intreg
Retete pentru regimul Montignac - inca un sufforum dedicat dietei Monti.
Lectura placuta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gloriana
post May 19 2008, 04:48 PM
Post #25





Musafir






Bine ai venit, gabitza!
Vino la noi la Monti. Urmeaza linkurile date de Maat. Si incearca sa citesti topicurile in intregime. Asa am devenit si eu dependenta.
Monti nu e un regim de slabire ci un regim de viata care iti echilibreaza organismul si trebuie mentinut toata viata. Este atat de permisiv si atat de sanatos ca, dupa ce devii montignaca, te gandesti de doua ori daca sa mai mananci paine sau zahar.
Eu deja am slabit 9 kilograme si vreau sa continui.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 19 2008, 05:00 PM
Post #26


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Gloriana, in cit timp ai dat jos cele 9 kilograme? Ai facut si sport?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post May 19 2008, 05:50 PM
Post #27





Musafir






Maat, eu am dat jos aprox. 1 kg/saptamana, cu Monti, fara sport (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) . Cam asta e ritmul de slabit, bineinteles daca nu apar alti factori: istorie de diete hipocalorice, probleme cu tiroida etc. Norocul meu a fost ca am descoperit Monti la timp, n-am avut decat 5 kg extra.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gloriana
post May 19 2008, 06:38 PM
Post #28





Musafir






Am inceput pe 1 februarie dupa ce am citit toate raspunsurile fetelor de la topicul : Ce mancam azi Montignac? Nu am facut sport. Mare parte din succesul meu se datoreaza comunitatii Montignac de pe elady si faptului ca am notat zilnic ceea ce mananc. Nu am slabit constant ca am mai si calcat stramb dar fetele m-au corectat de fiecare data. Uneori am mai mancat si ciocolata, si putin cozonac, diverse care nu au ce cauta in acest regim dar este foarte important ca nu am abandonat.
Eu recomand tuturor celor care vor sa inceapa Monti sa citeasca ce s-a scris pe acest topic si dupa aceea sa ni se alature.
Inainte sa incep Monti credeam ca sunt condamnata sa fiu grasa si ca asta e felul meu. Dar, de fapt, modul meu de alimentatie era dezechilibrat. Cel mai bun exemplu este ca am renuntat la ceaiuri laxative de care eram dependenta. Si de fiecare data cand calc stramb, revin la ceaiuri. In cazul meu era deja o problema foarte mare.
Bineinteles ca mai am pofte de cate ceva neconform si gust dar acestea sunt exceptii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ichimoto
post Jul 21 2009, 03:10 PM
Post #29





Musafir






Pentru cele interesate de o dieta de detoxifiere cu rezultate si la slabit va sugerez sa mergeti aici- editat http://www.elady.ro/ E un regim ce foloseste un sirop de artar si palmier, ca ingredient de baza. Sirop ce contine in el toti nutrientii necesari oraganismului, astfel incat timp de zece zile puteti consuma doar aceasta bautura gustoasa preparata din sirop Neera, lamaie, piper cayenne(chilli iute) si apa.Poate parea dificil dar nu este chiar atat de greu precum pare. Veti gasi toate lamuririle inclusiv parerile celor care au tinut deja acest regim pe situl mentionat mai sus. Organismul primeste tot ce are nevoie mai putin proteina, pe care si-o ia din rezervele de grasime si/sau din toxine. Se obtine :
1- o detoxifiere a organismului
2- o scadere in greutate
3- se da o pauza tuturor organelor digestive care timp de 10 zile nu mai trebuie sa faca nici un efort. deci o imbunatatire evidenta a sanatatii, detoxifiere si scadere in greutate.
Mentionez ca regimul este unul documentat stiintific creat prin studiile unui medic homeopat Stanley Burroughs si desi la noi in tara abia incepe sa fie cunoscut in exterior este deja faimos, fiind folosit inclusiv de multe vedete de la Hollywood.(asa numita LEMON DIET)
Desigur mult mai multe detalii gasiti pe http://www.elady.ro/

This post has been edited by Maàt: Jul 21 2009, 03:41 PM
Reason for edit: link
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Papp_Istvan
post Sep 15 2009, 11:34 PM
Post #30


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 14-September 09
From: Cluj Napoca
Member No.: 7,167



Fetelor, daca imi permiteti, parerea mea despre diete este foarte rea. O dieta este doar o dieta, si atat. Odata ce nu mai "esti" pe dieta, revii la normal, si cu surplus. Cel mai bine este sa consultati un antrenor personal care are cunostinte si despre cum sa te antrenezi la eficienta maxima si cum sa mananci ca sa traiesti mai mult si sa fii mai sanatoasa.

Va stau la dispozitie. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 01:07 PM