IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  « < 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce nu va lipseste din geanta!
angeldust
post Jul 7 2008, 10:15 AM
Post #61





Musafir






la multe chestii foloseste apa termala, daca ai o piele pacatoasa ca a mea (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Eu ma sprayez cu ea pe fata cand mi-i cald, ma mai dau si prin locuri pe unde mi se irita pielea (ca se intampla asta f des), etc. Are un efect calmant
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Jul 7 2008, 10:30 AM
Post #62


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Nici mie nu-mi lipseste vara apa termala din geanta, de vreo 4 ani. In plus...D-zeule! ma uit acum si bag: portofel, ochelari de soare, guma, clesti de par, parfum, servetele, servetele umede intime, sapun gel antibacterial, crema fata spf 40, crema ochi, servetele demachiante, cremuta mica parfumata in tandem cu parfumul, un portfard cu creioane, mascara, 3 farduri, 2 glossuri, 2 rujuri, pudra, corector (le car degeaba), vitamine, o agenda mica, o sticla de jumate de apa minerala, casti telefon, guma mestecat, dropsuri, unghiera, pixuri, marunt aruncat, cate un pliculet de nes pentru domnul, bilete compostate. Port niste genti imense (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
strumfita
post Jul 7 2008, 10:37 AM
Post #63





Musafir






Chiar mi-am luat si eu apa termala, era cadou la o revista si nu stiam cum sa o folosesc. In geanta chei, telefon, porfard (pudra,ruj, mini parfum,oglinda,demachiant - eu am probleme cu ochii de la alergie la polen) picaturi de ochi, stampila, pixuri, ochelari de soare si portofel, bomboane - zic ca poate ma intalnesc cu cunostinte care au copii mici si sa am ce sa le dau..pana ma intalnesc cu ele, le manac eu:), batiste de hartie tot timpul. Cam atata si in fiecare zi le mut dintr-o geanta in alta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpirescu
post Jul 7 2008, 04:10 PM
Post #64





Musafir






Dumnezeule, Altheea, tu mergi cu troleru dupa tine? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Nici in conced nu cred ca am atatea in geanta. Pixuri am si eu, uitai sa spui.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Jul 7 2008, 04:22 PM
Post #65


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Doamne, dar ce mai carati voi zilnic in gentile voastre! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Eu incerc sa ma limitez, pt ca am o problema cu umarul drept (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Am asa: servetele de hartie, portofel cu acte, carduri si bani cash cat mai putini posibil, carpa pt lentile cu etui si ochelarii de soare, portcardul pt carti de vizita, chei, o agenda de buzunar, o carte/ revista, un pix, gloss, blush si guma de mestecat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jul 7 2008, 04:24 PM
Post #66


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Eu: parfum, portofel, sapun gel antibacterian, o sticluta la fel de sapun lichid, servetele umede intim, servetele normale, ochelari de soare cu tocul aferent, un portfard cu oglinda, fond de ten, pudra, pudra bronzanta, fard de obraz crema, mascara, o casetuta cu 2 farduri de ochi si un fard de obraz pudra plus pensulicile aferente, creion de ochi negru, tus de ochi negru, mascara negru, volumizator pentru gene, lip plumper, corector, un gloss transparent, un glos bej-roz neutru, unul roz deschis si un ruj lichid rosu, 2 rujuri (unul roz bej hidratant cu spf 15 si unul la fel dar bej stralucitor), cutiuta cu vitamine (e mica), guma de mestecat, spray de improspatat respiratia, casti de telefon si incarcator, pixuri, agenda (fara ea mor), 2 telefoane si deodorant. Uneori mai port si un mic recipient cu gel de dus ca sa fiu sigura ca daca raman prin vecini sa am cu ce sa ma spal, 2 creme de fata (acum o sa am doar 1 pe care o pot folosi si ziua si seara)., lotiune tonica si demachiant (in 2 recipienti micuti in genul celui de sapun gel antibacterian) si... cred ca atat! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Trebuie sa spun ca aproape niciodata nu folosesc fondul de ten, pudrele si restul produselor de machiaj in afara rujurilor si glossurilor dar eu le car. Pritenele mele scapa de-o grija (zic ele) dar eu sunt mult mai inchisa la ten decat majoritatea si in concluzie nu lis e potrivesc! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jul 7 2008, 08:03 PM
Post #67





Musafir






OMG!! OMG!!
Fetelor gentile voastre au nevoie sa treaca printr-un proces serios de decluttering (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Chiar aveti nevoie de toate chestiile alea? (Bia sa fiu sincera nici nu am avut rabdare sa citesc tot ce ai tu in geanta :|) Era o vreme cand caram si eu mai multe smacuri dupa mine dar am ajuns la concluzia ca nu le foloseam aproape niciodata deci am renuntat. Acum depinde si de programul feicareia cred, dar eu sincer nu ma vad sa ma apuc la lucru sa ma fardez, sa ma bibilesc si alte cele.Glossul e mai mult decat suficient pt mine, uneori nici pe ala nu il folosesc.
Eu aplic de obicei o regula simpla : daca il car mai mult de 3 zile dupa mine si nu il folosesc, it's gotta go!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Jul 7 2008, 09:21 PM
Post #68





Musafir






Aaa... ma simt mic copil in momentul asta. (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)

Eu am in geanta portofel mare cu de toate in el, chei, servetele normale, servetele umede, pixuri, o mini agenduta, ruj, clama de par, miniportofel pentru maruntis, telefon... si in curand o sa am si un blush si o pensula pentru blush (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Mai demult caram si eu toata casa dupa mine, dar mi-a trecut de cand cu durerile de umar sau de spate (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jul 7 2008, 10:37 PM
Post #69


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



wow, Bia, am ramas pentru cateva momente speechless!! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Pe tine poate sa te apuce oricand ceva inopinat, ca te descurci fara nici o grija! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Faceti si o poza cu gentile, sa vedem unde si cum cum intra eroic atatea!
Oricum eu v-am luat la ceva...observ ca nimeni nu are la ea peria de par?!? Eu nu ies niciunde fara ea in geanta..si e mare, rotunda si imi ocupa jumatate din spatiu sau 3/4 daca am o gentuta! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) In rest, o pudra, pensula, gloss, poate un fard, bani, card, chei, telefon etc. Mai uit din lucruri, de exemplu acum cateva zile, trebuia sa notez ceva uber important si am constatat ca nu aveam agenda/foi si nici pix si eram pe drum si am improvizat pe pachetul de tigari si o pasta aruncata (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) Culmea e ca peria aia nu o uit in schimb niciodata!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jul 7 2008, 11:10 PM
Post #70





Musafir






Deah....eu nu sunt f obsedata cu parul. Si oricum....il aranjez el tot ca o fleasca se depune dupa juma de ora, ma piaptan dupa 5 minute tot acolo e in stadiul de fleasca. La lucru merg f mult cu el prins in coada desi arat ca sperie-ciori nu prea imi pasa ca io ma simt bine asa cu el prins (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  « < 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 22nd May 2024 - 02:38 AM