IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sunt mandra ca sunt romanca!
Ramo84
post Jan 10 2008, 11:48 AM
Post #31


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 10-January 08
Member No.: 2,991



sal sunt noua pe acest forum si normal ca sunt mandra ca sunt romanca.

This post has been edited by Ramo84: Jan 10 2008, 11:49 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 10 2008, 11:53 AM
Post #32


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) Ramo!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jan 21 2008, 08:43 PM
Post #33


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055




Cântecele Mariei Tănase vor răsuna în teatrul parizian Passage vers les étoiles în interpretarea lui Nathalie Joly, între 24 ianuarie și 2 februarie 2008. Maria Tănase (1913-1963) rămâne în memoria generatiilor de ascultători drept vocea de aur a folclorului românesc.
Frantuzoaică get-beget, Nathalie Joly își propune să câștige inimile parizienilor abordand repertoriul în limba română a artistei romance. Asta desi Maria Tănase a înregistrat și trei variante în limba franceză ale cântecelor sale. (IMG:style_emoticons/default/aplauze.gif)
Anuntul a fost facut astazi de Institutul cultural roman de la Paris.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 21 2008, 08:52 PM
Post #34


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Frumos! (IMG:style_emoticons/default/aplauze.gif) in timp ce altii preiau repertoriul vechi romanesc (IMG:style_emoticons/default/estiok.gif) , noi ne strofocam sa ii imitam mult si prost pe americani (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Jan 21 2008, 08:58 PM
Post #35





Musafir






ce ma oftica pe mine e ca tot ce e strain ni se pare mai bun si nu stim sa apreciem si sa valorificam prin turism si nu numai tara noastra

eu una nu suport ce e usa, daca am fi destepti si patrioti am vedea lucruri mult mai bune la noi decat americanismele lor (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jan 21 2008, 09:07 PM
Post #36


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Asa-i, din pacate suntem cam orbi la propriile valori. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Bine ca mai exista oameni care ne bat pe umar si ne arata ca avem cu ce ne mandri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jan 24 2008, 10:48 AM
Post #37





Musafir






Astazi se sarbatoreste Mica Unire.
Flash-uri din copilarie- povestioarele pline de invataminte cu Ocaua lui Cuza, Mos Ion Roata.... si restu'
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scumpic
post Feb 12 2008, 05:21 AM
Post #38


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 997
Joined: 17-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,663



Azi fiind eu in SUa, am vazut un documentar pe Travel despre Romania si m-am simtit tare bine.Le placea si americanilor.

Episodul 6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 20 2008, 08:27 PM
Post #39


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Andrei Pungovschi, fotoreporter la Mediafax Foto, a câştigat un Premiu de Excelenţă la categoria Sports Action, în cadrul celei de-a 65-a ediţii a competiţiei de fotojurnalism Pictures of the Year International (POYi).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Feb 20 2008, 09:00 PM
Post #40


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Ca bine zici!
Si eu voiam sa laud niste romanasi.

Balerina Alina Cojocaru dansează în "Giselle", în premieră la Madrid
Spectacolele, vor avea loc pe scena "Teatro de Madrid" în zilele de 7, 8 şi, respectiv, 9 martie.


Un spectacol al coregrafului Eduard Gabia, prezentat la un teatru din Bruxelles
Spectacolul "8 days a week", creat de coregraful Eduard Gabia şi produs de Centrul Naţional al Dansului Bucureşti (CNDB), va fi prezentat la KaaiTheater Bruxelles, unul dintre cele mai prestigioase teatre europene de dans contemporan.

Eduard Gabia este cunoscut publicului datorită lucrărilor "Bonus" şi "My presence – proof of time", prezentate de-a lungul timpului pe scenele internaţionale din Berlin, Viena, Praga, Nancy, Barcelona, New York, Bruxelles şi Leipzig.

În afara activitătii coregrafice, Eduard Gabia este solistul trupei de rock alternativ Second-Hand Band, co-autorul piesei de teatru "Home Theatre" şi a jucat rolul principal în filmul italian "Cover Boy", în regia lui Carmine Amoroso. În ultimii ani, Gabia a lucrat alături de coregrafii germani Thomas Lehman, Thomas Pliscke şi Katrin Deuffert.


Eduard e de aceiasi varsta cu mine si a facut liceul de Coregrafie unde am studiat si eu o perioada. Cand am vazut numele lui pe agentiile de stiri, paf, m-a trazit ca l-am cunoscut si eu. Mi se pare ca praful s-a depus cam devreme pe memoria mea. As fi vrut sa-mi amintesc mai multe. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 11:51 PM