IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Legalizarea prostitutiei, Este necesara legalizarea prostitutiei? Care e parerea ta
Intrarea in legalitate a celei mai vechi "meserii" din lume
You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Total Votes: 16
Guests cannot vote 
Diana.
post Sep 3 2007, 06:24 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



<< Fostul ministru al internelor si administratiei, Vasile Blaga, a declarat ieri, la Scoala de vara a Organizatiei de femei a Partidului Democrat, ca legalizarea prostitutiei este singura solutie pentru femeile care au aceasta ocupatie incriminata de Codul Penal.„Nu trebuie sa fim atat de fariseici. Femeile care practica prostitutia au o situatie deosebita, nu au un loc de munca. Trebuie sa le integram in societate si, in opinia mea, singura solutie de care dispunem este sa legalizam prostitutia. Daca nu vom face acest pas, lucrurile vor merge din rau in mai rau", a precizat Blaga. In prezent, infractiunea de prostitutie se pedepseste cu inchisoare de la trei luni la trei ani, iar in proiectul noului Cod Penal, aflat in dezbatere publica, se propune o pedeapsa maxima de numai un an si posibilitatea sanctiunii alternative cu amenda.>>
sursa: EvZ.ro, 29 august 2007

Voi ce ziceti? Este necesara legalizarea prostitutiei?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2 Pages V   1 2 >  
Start new topic
Replies (1 - 9)
fortelady
post Sep 3 2007, 06:38 PM
Post #2





Musafir






da (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
pentru a avea controlul maladiilor/bolilor si pentru a colecta taxe si impozite la buget (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) in fond, este o activitate care aduce castiguri si ca oricare castig, trebuie impozitat.
in plus, ar avea si amaratele alea un minim de contributii la sanatate si drept la ingrijire, ca multe-s focare de boli ambulante si-s inconstiente si nu se duc la spital.
ca sa nu mai vorbim de "pesti" - cei care plaseaza prostituatele si pe care le rup cateodata in bataie. si iar, ele n-au nici un drept...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Sep 3 2007, 07:00 PM
Post #3





Musafir






Subscriu. Si ar mai avea parte si de-o pensie la batranete, cat o fi ea de mica.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Sep 3 2007, 07:05 PM
Post #4


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



ei uite eu nu's de acord. sa puna mana sa munceasca asa cum facem toti, nu sa ..
viva el cod penal!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Sep 3 2007, 07:05 PM
Post #5


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



PRO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Sep 3 2007, 07:08 PM
Post #6





Musafir






poi daca s-a legaliza...fiecare peste si-ar face bordel.....ar ajunge mai multe decat scolile .... (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Sep 3 2007, 07:15 PM
Post #7





Musafir






Dar doar si un bordel nu-i nimic altceva decat o firma de prestari servicii, daca n-o conduci bine poti sa cazi in nas.
S-apoi, meg, nu te supara, decat munca dintr-aia, sa vina toti bosorogii burdihanosi la tine si tu nu stiu ce sa le faci, mai bine la fabrica in ture (parerea mea, care n-a lucrat niciodata in ture (IMG:style_emoticons/default/fluierat.gif) )
Mie mi se pare munca ceea ce fac prostituatele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Sep 3 2007, 07:18 PM
Post #8





Musafir






dar cand copilul iese de la scoala,si trece pe langa bordel unde intamplator intra taica-su....nu stiu cat de bine mai e.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Sep 3 2007, 07:20 PM
Post #9





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Pai nu-l lecuieste pe tac'su de mers la ######? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Sep 3 2007, 07:22 PM
Post #10





Musafir






sau ar putea ajunge sa se duca impreuna (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 09:52 AM