IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

18 Pages V  « < 16 17 18  
Reply to this topicStart new topic
> Am "aflat" ce inseamna violenta domestica
AnneMaria
post Nov 29 2013, 11:14 AM
Post #171


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 29-November 13
Member No.: 12,230



Vă sfătuiesc să vă documentaţi puţin şi să uzaţi de prevederile legale ce oferă protecţie femeilor aflate în situaţii de violenţă domestică.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Dec 4 2013, 04:37 PM
Post #172


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Ati vazut videoclipul trupei Taxi pentru campania impotriva violentei domestice? Am plans de m-am imprastiat (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)

http://www.youtube.com/watch?v=fKmuUDQdcXc...335&index=1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 10 2013, 02:38 AM
Post #173


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Frumoasa melodie!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
donaalba
post Dec 11 2013, 11:44 AM
Post #174


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 18-April 13
Member No.: 11,786



Este foooarte dar foarte emotionant videoclipul! Exista mai multe piese muzicale care abordeaza tema. Este o problema foarte actuala in tara noastra si in lume. Stiu ca si Inna a facut o piesa, dar nu a fost foarte promovata, de exemplu si altele, multe... Ar trebui ca tarile care sunt acut patriarhale sa se mai uite la lucrurile bune pe care le aduce occidentul. Protectia femeii este obligatorie. Nu sunt o feminista, stiu ca si femeile au greselile lor. Chiar daca un om poate nu are sotia pe care o doreste sau nu este o mama responsabila, din pacate, ca mai exista, dar nu cu violenta o potolesti, asa cum nu cu violenta potolesti un sot alcoolic, cu certuri, reprosuri, dat afara din casa etc. alte astfel de lucruri. E dificil sa ai o astfel de viata, insa omul tot cu iubire, intelegere si putina severitate poate fi readus pe calea de buna. Am avut cazuri in familie si vorbesc din priprie experienta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

18 Pages V  « < 16 17 18
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:25 AM