IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

15 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Idei de design interior pentru living (sufragerie), Living: poze, idei
Ariana
post Apr 15 2008, 06:54 PM
Post #1


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Am revenit in coltul meu. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Datele problemei : apartament cu doua camere,clienti care mi-au dat mana libera
Living mare in jur de 25 de mp destul de ciudat ca forma in sensul ca era destul de lat si ca sa ingustez spatiul am ales ca unul din pereti sa fie bordeaux puternic(e culoarea sufletului meu pentru amenajari (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ).Recunosc,am avut mari emotii vis-a-avis de impactul acestei culori puternice si am riscat putin dar in final am fost multumita de rezultat.
Mobilier minimal ,canapele din piele alba.Practic il vad ca pe o scena in care actorii urmeaza sa fie accesoriile care vor popula casa.

Bucataria deschisa spre living si am hotarat sa o delimitam prin mobilier si printr-un stalp fals din rigips.Asta dupa indelungi dezbateri daca sa o lasam ori nu deschisa.Fiind foarte mica eu insa am tinut sa nu inchidem spatiul caci ar fi rezultat ceva mic si ciudat.
Din pacate pozele nu sunt facute de mine.Nu am mai ajuns sa vad apartamentul in final dupa ce au pus si lustrele iar intre timp l-au inchiriat.

http://picasaweb.google.com/ariana.arsa/Amenajare

Relatia cu tamparul a parut excelenta la inceput dar spre final a fost un dezastru pentru ca omul desi tanar suferea de complexul tamplarului in fata designerului.Plus ca nu a respectat termene si nici indicatiile mele.
Zugravii raman preferatii mei. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Intotdeauna ne-am inteles bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Apr 15 2008, 06:57 PM
Post #2


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Wow, Ariana, am ramas fara cuvinte! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Apr 15 2008, 07:06 PM
Post #3


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Ma bucur din suflet ca iti place.
Am sa caut sa vad daca mai am pe calculatorul simularile facute pe calculator.
Initial mobilierul din living a fost gandit altfel insa cand ne-a dat tamplarul oferta de pret era sa facem atac de cord toti.
Am urmarit sa folosim un buget cat mai mic.Perdelele,lustrele,covoarele,lavoarul din baie care este unul rotund pus pe blat si a costat in jur de un 1 milion jumatate...totul a costat putin in comparatie cu ce e pe piata.
Singurul lucru unde nu am facut rabat a fost zugraveala.Din experienta mea vopsesele San Marco sunt un best of in materie de culori din acestea mai curajoase sa zic asa.
Si canapelele si acestea le-am achizitionat din singurul magazin normal din Timisoara.E jale pe piata la capitolul acesta .Au costat in jur de 35-40 de milioane, nu mai retin exact.Noi avem de doi ani canapele de la acelasi producator,sunt din piele intoarsa si sunt "jos palaria".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Apr 15 2008, 07:09 PM
Post #4


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



WOOOW Ariana,esti foarte inspirata...daca nu mi-as fi ales meseria de acum,designer m-as fi facut...felicitari!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Apr 15 2008, 07:12 PM
Post #5





Musafir






Arata f bine Ari. N-as fi zis ca rosu-l ala atat de intens da bine intr-o sufragerie. Imi place ca-i f aerat. Arata ca o oaza de liniste. Asta-mi inspira mie acum.
Amica mea mi-a recomandat vopsea Caparol.

This post has been edited by roxanica10: Apr 15 2008, 07:13 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Apr 15 2008, 07:13 PM
Post #6





Musafir






WOW! Sa mori incet nu alta (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Eu una nu as fi avut curaj la mine sa imi pun canapele albe, ca si alea maro le fac terci (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

La mine a fost si problema ca apartamentul era semimobilat si nu am prea putut sa fac io cum m-o taiat capu (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

Auzi Ari...da-mi si mie o idee. Acu am scapat de canapelele cu fotolii mari care imi ocupau tot spatiul din living ( ca e mic 3/4) si am doar o canapea, asta noua ce am cumparat-o...iaca i-am facut si o pocsa (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
(IMG:http://i49.photobucket.com/albums/f289/angeldust_new/DSC00218.jpg)

Problema : am ramas cu un perete absolut gol (una din laturile mici) si parca nu stiu...e prea gol. Dar habar nu am ce sa imi pun acolo. Idei? Sugestii?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Apr 15 2008, 07:15 PM
Post #7


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



Ariana, super!
Ti se potriveste bine meseria asta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Apr 15 2008, 07:18 PM
Post #8





Musafir






waw ariana nu mi pot dezlipi ochii de la poze (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 15 2008, 07:28 PM
Post #9





Musafir






Frumos, Ari! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Eu am alta problema: unde-si tine lumea schinarea de carti, de cd-uri, jocuri, dvd-uri si ce se mai aduna pe la casa omului? Ca mie nu mi-ar ajunge dulapioarele alea nici pentru jumatate din lucruri. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Chiar azi m-am uitat prin net tot dupa livinguri si am dat aproape numai de-astea foarte frumoase si aerisite, dar fara nicio modalitate de a adaposti lucruri. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 15 2008, 07:32 PM
Post #10


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ai vazut sufrageria mea; io mi-am tras doua corpuri babane cu rafturi inauntru.
Ca si eu am o mare problema cu spatiile de depozitare. Cartile dupa ce le citesc le expediez la mama, se descurca ea, oriocum la parinti am o biblioteca cu peste 3.000 de volume, cam atitea erau cind eram eu printr-a douasprezecea... acum, sincer, nu mai stiu, ca eu tot am cumparat si am tot trimis, mama tot cumpara si ea... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Ari, foarte frumoasa si aerisita sufrageria amenajata de tine. Felicitari!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:29 PM