IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Mobila la comanda in Bucuresti
Diana.
post Jun 27 2011, 06:45 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Si-a facut cineva mobila la comanda in Bucuresti? Am nevoie de cite ceva si fostul meu coleg de scoala care face mobila m-a dus cu presul. Am mai vorbit cu alta persoana, insa si aceea s-a dovedit la nef de "serioasa".
Stiti pe cineva care face mobila la comanda la preturi rezonabile?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elisabeta80
post Sep 24 2011, 02:12 PM
Post #2


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 24-September 11
Member No.: 10,630



buna,

daca nu este prea tarziu,iti recomand Hert Design /nr lor 0743.863.866 (atelier de mobila) dar nu stiu cat de ieftin vrei tu.

Succes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 24 2011, 06:03 PM
Post #3


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Multumesc frumos, o sa sun, mai am nevoie de ceva. Oricum, preturile i Bucuresti sint duble fara de "provincie", chit ca tot in pal si mdf lucreaza toti. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Beculetz7
post Dec 9 2012, 06:45 PM
Post #4


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 9-December 12
Member No.: 11,551



Am facut comanda la o firma Sopeso Prodcom Impex, pentru o mobila de bucatarie. Am gasit firma respectiva pe internet unde au si un fel de site cu prezentarea produselor. Au venit si mi-au luat masuratori si ne-am inteles initial la detalii. In final, in momentul in care mi-a fost adusa mobila acasa, am gasit un wenge cu blat total diferit de modelul mobilei (alb cu wenge). "Domnul" Neagu Dragomir, care s-a ocupat de realizarea mobilei nu a avut amabilitatea de a ma intreba daca sunt de acord cu asa ceva. In schimb s-a gandit sa taie direct blatul cu forma de chiuveta. Ideea este ca acum nu vrea sa imi dea alt blat (inteleg ca wenge-le respectiv nu se gaseste la fel si blat, si foaia de pal din care mi-a realizat mobila...insa i-am cerut sa imi aduca altul alb. Bineinteles ca nu vrea sa imi dea altul cu motivul ca deja l-a taiat pe cel wenge pe care mi l-a dat si nu mai are ce face cu el.
De asemenea cei din firma Sopeso Prodcom, mi-au dat mobila cu multe defecte, gauri date care au afectat parti vizibile, imbinari foarte urate cu margini roase.
Daca initial i-am zis ca mobila sa fie predominant alb cu margini wenge, el mi-a facut total invers..cel mai probabil a comandat doar wenge si albul si l-a facut din resturi, pe care le avea pe la atelier (si mi-a dat motivul ca nu isi aminteste sa fi discutat despre model, ca s-a gandit el sa il faca asa...).
Factura nu am primit de la firma respectiva, domnul respectiv a facut o conventie cu mine (spunandu-mi ca la factura se adauga TVA-ul).
Acum nu stiu cum sa procedez cu aceasta firma, dezamagirea este totala, cel mai probabil nu am ce sa mai fac avand in vedere ca mobila a fost platita si ridicata de altcineva de acolo, care nu a verificat toate aceste detalii.
Se pare ca in ziua de azi sunt mult prea multi nesimtiti in lumea asta, care nu tin cont de nimic pentru a face rost de bani.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Dec 10 2012, 08:30 AM
Post #5


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Foarte nasoala treaba asta (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Eu as da un telefon la protectia consumatorului. Sunt destul de prompti si sunt sigura ca domnul patron se va speria un pic (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
E cam aiurea ca nu ai o comanda scrisa pentru mobila comandata si nici un document care sa-ti sustina afirmatiile. Asta insa iti va fi invatatura de minte pe viitor (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 10 2012, 11:30 AM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Degeaba suna la protectita consumatorului- nu are factura, deci nici dovada ca ar fi cumparat ceva. Ideea este ca in aceste cazuri e bine sa nu platesti tot in avans ci un maxim 25% - multi cnd se vad cu banii in mina, isi pun si palma in fund si fac treaba de mintuiala, ca asa e la noi... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 12:32 PM