IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Venetia, Din ciclul: "Am fost, am vazut, va povestesc"
dr_wise
post Mar 29 2009, 01:17 AM
Post #11





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/aplauze.gif) Mai pune, te rog!
Noi o sa mergem in mai.
Vom sta la hotelul Abano Terme Venetia. Hotelul dispune de o piscina tare tentanta, asa ca-mi doresc sa avem parte de soare si caldura. Vreau sa-mi incarc bateriile cat sa ma tina pana in iulie, cand venim in tara.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Mar 29 2009, 09:42 AM
Post #12


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



Noi am fost prin iulie, foarte aglomerat in plin sezon, iar vremea mi s-a parut schimbatoare : era cald dar acum turna cu galeata - acum era complet uscat si soarele sus pe cer. Pentru orice eventualitate , sa aveti si o umbrela mica cu voi.

Cat urmeaza sa stati? Noi am stat la un hotel in Mestre si luam dimineata trenul spre Venetia, hotelul era aproape de gara , faceam pe drum cu totul, maxim 20 de minute. Nu ne-a aventurat la un hotel prea pretentios pentru ca am stat numai cateva zile , cumva eram in trecere si ne-am oprit cateva zile prin mai multe tari prin care am trecut.

Poze (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

editat - sters imagini care nu mai erau vizibile din cauza ca au fost sterse sau mutate din albumul personal

This post has been edited by Teocris: Feb 7 2011, 09:03 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Mar 29 2009, 10:56 AM
Post #13





Musafir






Sunt superbe pozele!!! :indragostita:Mai ales ultima, facuta la lasarea serii.
Stam 5 zile, din 20 pana in 25 mai. Nu mergem singuri, ci cu un grup, dar doar 2 zile si jumatate sunt acoperite de program cu ghid, restul timpului il petrecem dupa bunul plac.
In prima zi vizitam Venetia, Palatul Ducal si insula Murano. In alta zi vizitam Padova, inclusiv Cappella degli Scrovegni. In a 3-a zi vizitam Ferrara.
Ce-mi recomanzi sa vizitez in zilele libere?
Aaaaa, imi poti spune, te rog, cat costa plimbarea cu gondola? Imi canta nenea barcagiu'? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Sambata sau duminica, daca vor fi fetele disponibile, as vrea sa ma intalnesc cu Albi si Kary.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Mar 29 2009, 12:58 PM
Post #14


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(Laryss_A @ Mar 29 2009, 10:42 AM) *
Noi am fost prin iulie, foarte aglomerat in plin sezon, iar vremea mi s-a parut schimbatoare : era cald dar acum turna cu galeata - acum era complet uscat si soarele sus pe cer. Pentru orice eventualitate , sa aveti si o umbrela mica cu voi.

Asa e, bun sfat! Si eu am fost in mijlocul verii, prin iulie, dar am prins o vreme chiar urata si foarte schimbatoare. Seara nu mai spun, chiar era foarte frig. Iar eu fata prevazatoare, aveam numai maieuri si chestii subtiri si sumare. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Mar 29 2009, 06:17 PM
Post #15


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Larysa ma bucur sa te revad. Fotografiile sint superbe, unele ar fi perfecte pt vederi (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Mar 29 2009, 06:26 PM
Post #16


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Lary, m-ai facut sa lacrimez cand am vazut pozele. Eu am fost in februarie, am prins carnavalul, o sa pun si eu poze. Venezia este de vis (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Mar 29 2009, 08:56 PM
Post #17


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



Multumesc , adevarul e ca-mi place sa ma joc cu aparatul foto.
Szi, pune rapid poze (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) cred ca-i spectaculos festivalul.
Cleo, mi-a fost dor de voi toate (IMG:style_emoticons/default/grouphug.gif)

Dr.wise, cu gondola nu m-am dat...arata mult mai fain in poze, in realitate arata ca un fel de ....dric pe apa. Nu stiu cum sa zic dar pe mine m-au speriat, negre si lucioase cu catifea pe dinautru, nu m-au atras cu atat mai mult cu cat calatoria era de ordinul zecilor de euro in functie de cum negociai cu barcagiul. Si nu, n-am auzit nici un nene cantand (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Dar la receptia hotelului era un afis care anunta o seara cu nu-stiu-care cantareti pe gondola. Deci probabil ca se organizeaza, trebuie sa te interesezi. Oricum, in 5 zile o sa ai timp de toate, e bine ca aveti si ghid.

editat - sters imagini care nu mai erau vizibile din cauza ca au fost sterse sau mutate din albumul personal

This post has been edited by Teocris: Feb 7 2011, 09:03 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lexie
post Mar 30 2009, 11:40 AM
Post #18





Musafir






Foarte frumos, Laryssa. (IMG:style_emoticons/default/estiok.gif)
Imi place Venetia, are ceva al ei, ceva frumos si intereant, merita vazuta. Multi spun ca e o balta, ca miroase, ca mai stiu eu ce. (IMG:style_emoticons/default/sleep.gif)

Doctoreaso, vreau sa-ti recomand un restaurant de pe malul Canale Grande insa nu stiu din pacate cum se numeste, am mancat super bine acolo. Incerc sa gasesc in poze, daca reusesc, te anunt. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Mar 30 2009, 12:04 PM
Post #19


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Uite si de la mine:

(IMG:http://i45.photobucket.com/albums/f73/Szimcsi/P2213060.jpg)

(IMG:http://i45.photobucket.com/albums/f73/Szimcsi/P2213069.jpg)

(IMG:http://i45.photobucket.com/albums/f73/Szimcsi/P2213073.jpg)

(IMG:http://i45.photobucket.com/albums/f73/Szimcsi/P2213088.jpg)

(IMG:http://i45.photobucket.com/albums/f73/Szimcsi/P2213090.jpg)

(IMG:http://i45.photobucket.com/albums/f73/Szimcsi/P2213094.jpg)

(IMG:http://i45.photobucket.com/albums/f73/Szimcsi/P2213095.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laur claudiu
post Feb 18 2010, 12:21 PM
Post #20


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 484
Joined: 17-February 10
From: Undeva in tara lui Dante...
Member No.: 8,005



Locuiesc in Padova,Italia,pana la Venezia cu masina nu fac mai mult de 15 minute,e superb orasul,arhitectura,misterul si opulenta vremurilor opuse ale Serenissimei inca se mai simt in aer,se merita cu adevarat mai ales de CARNAVAL,pacat ca s-a terminat acum,a fost vremea uratica dar magia a fost incredibila si apoi cu prietenii...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 08:25 AM