IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Accessorii, Genti, curele, zorzoane etc
bubulina
post Feb 4 2007, 02:46 PM
Post #1





Musafir






Hai ca am dat-o in patima modei.

VB zicea in cartea ei (parca) ca trebuie sa-ti cumperi accesorii de supercalitate, fiind mai inportante decit hainele in sine.

Ma obsedeaza gentile acum. Problema e ca nu ma pot hotari sa dau peste 50 eur pe o geanta. Si dupa 1 sapt ce imi cumpar o geanta ma trezesc ca nu-mi place cum da si cum sta (mai ales cum sta). Mai mult pierd cumparand multe h&m si zara decit as cumpara una da buna calitate... M-am indragostit iar de o geanta neagra cu 60 de euro....si inca nu m-am vindecat de 3-4 pe care le-am vazut in ultimul an. Ahh ce viata...

Voi cum faceti? Cite genti aveti? Eventual pe ce tip mergeti; culori clasice bla bla.




Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 4 2007, 02:58 PM
Post #2





Musafir






La mine-i cam asa: genti sub circa 50 euro daca sunt trendy, adica le port un sezon, doua. Alea mai scumpe (unele fac o gaura serioasa in buget (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) ), sunt mai clasice.
Nu vreau sa le numar (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) , ca-s multisoare.
Iar de vreo luna port numai una, neagra. Dar maine ma voi imbraca mai clasic si-atunci schimb si geanta. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Cu una de lac mai marisoara, cu lanturi, tot neagra. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Feb 4 2007, 10:53 PM
Post #3


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



eu am o boala cu accesoriile. am atat de multe ca nu prea se repeta (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)

eu sunt cu asortatul culorilor in principal. am destul de multe genti in culorile pe care le si port: rosii, albe, negre, maro, albastre, gri, si elegante si sport, si mici si mari, si cu fermoare si cu buzunare. majoritatea nu sunt de firma, sunt ieftinutze, mai ales cele de zi cu zi (caci am obiceiul sa car o groaza de lucruri inghesuite si le distrug).
dar am una singura clasica neagra de piele (geanta de capatai cum ii zic eu (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) )... care e cadou de la mama. si mai am una "little black purse" - pentru nunti si alte ocazii care implica tinute elegante.

alte accesorii la fel: am un sertar mare plin plin de coliere, bratari, inele, etc etc. multe multe, de toate culorile si marimile (si tot imi iau...). mai am un sertaras mai micutz cu chestii de prins parul (clame, elastice, bentite) care trebuie sa fie si ele asortate la culoare. poate fac odata poze...

ma bucur ca am gasit topicul asta deoarece am o dilema: am o geanta frumusica rau de tot de la H&M (are vreo 25cm si este simpla) si nu stiu daca o pot purta si zi de zi.... eu mi-am luat-o pt o rochie argintie (am si sandalutze), deci pt seara, dar vad ca acum se poarta si cu alte ocazii. ce spuneti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Feb 4 2007, 11:00 PM
Post #4


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Eu port fara probleme gentile micute la tinute de zi. Da-ne mai multe detalii. A ta are ceva modele/paietute care te obliga sa o asociezi cu o tinuta de seara?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Feb 5 2007, 01:11 AM
Post #5


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



e simpla si argintie (mata, nu lucioasa). atat. argintiul e problema.... ca n-am tupeu (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) o sa incerc sa fac o poza cu ea...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 5 2007, 12:47 PM
Post #6





Musafir






Kitten. poti s-o porti, dar nu chiar la serviciu. Cand iesi la un suc sau asa ceva. O curea tot argintie ar completa outfitul fara sa para exagerat.

Eu m-am imbracat azi altfel decat era planificat si tot cu geanta de saptamana trecuta sunt. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Feb 6 2007, 06:32 PM
Post #7


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



mersi de sfat. o sa ies intr-o seara cu ea sa vad cum ma simt... la servici oricum nu mergea, nici sa vreau! am cantitati impresionante de tot felul de stuff de carat (dosare, cabluri, laptop, agenda.....). azi de exemplu am avut si sac si geanta marisoara cu buzunare, toate pline (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) .

am uitat sa mentionez piesa de rezistenta a colectiei de genti (preferata mea): geanta in forma de vacutza, din plus (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Feb 11 2007, 10:29 PM
Post #8





Musafir






si eu sunt obsedata de accesorii, ele intregesc tinuta si o scot din anonimat.
imi plac curele foarte mult mai ales la blugi nu concep blugii fara curea au alta tinuta parca, gentile imi plac la nebunie, la genti merg mai mult pe culorile mele preferate ca sa pot asorta mai usor cu hainele, iar vara imi plac posetele in culori vii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Feb 24 2007, 02:19 PM
Post #9


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



apropo de genti. am gasit asta pe msd si m-am cocoshat de ras (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) I LOVE IT!

(IMG:http://i159.photobucket.com/albums/t146/kittenne/cuteclutch.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Feb 24 2007, 04:19 PM
Post #10





Musafir






e ceva diferit gentuta fata de ce e la noi in magazine, faci senzatie cu ea oricum, e haioasa (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:24 PM