IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Treburi casnice pe care urasti sa le faci
Diana.
post Jul 24 2007, 09:27 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Bun, daca tot sintem noi gospodine de numa-numa, cred ca ar fi cazul sa spunem si ce treburi casnice NU ne place sa facem.
Eu detest sa:
- calc; ma omoara calcatul, imi da dureri de cap. La propriu.
- scutur/bat covorul; chestia asta ma deprima, io cu batatatoru` nu sintem cei mai buni prieteni si sa mor de am de gind sa devin.
- adun paianjenii de pe pereti; nu ma incinta ideea de a sta intr-un echilibru mai mult decit precar pe diferite mobile, intinzind-ma ca gumilasticul ca sa adun arahnidele alea nenorocite car enu au alta treaba decit sa isi faca pinze pe peretii mei.
- streg praful: nu mi se pare o activitate creativa. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Jul 24 2007, 09:42 PM
Post #2





Musafir






- sa spal vase urasc chestia asta

- sa calc la fel doar ce este f dar f necesar calc in rest nu, doar n am innebunit sa calc lenjeria de pat pt ce ca dimineata sa fie la loc sifonata la fel si sa fac patului seara doar iar ma culc in el

- eu covorul il duc la spalat pt 20 ron nu se merita sa ma chinui eu sa l scutur si s ainhalez praf pe langa cel din oras

- sa spal aragazu si faianta
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Jul 24 2007, 09:56 PM
Post #3


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Ohooo, cred că faza cu călcatul va fi numărul unu la imposibil de suportat! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Mirosul de fier de călcat īmi īntoarce pe dos ceva īnăuntru acolo şi ... e scārbos, ce să mai! (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Nu-mi place nici să duc gunoiul şi nici să spăl geamurile de la balcon. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) Dar īmi place să şterg cărţile cu spirt, sper să compenseze. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 24 2007, 10:00 PM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pe asta cu spalatul geamurilor d ela balcon (pe dinafara) am uitat-o... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) La etajul 3 e o placere! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sushi
post Jul 24 2007, 10:06 PM
Post #5





Musafir






QUOTE(Maąt @ Jul 24 2007, 09:27 PM) *
- calc; ma omoara calcatul, imi da dureri de cap. La propriu.


io le bag in uscatorul electric si le scot calde la 30 de grade, le impatur si arata ca si calcate (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
cand n-am avut uscator mi-am dat seama ca exista unele tehnici dupa care se intind rufele pe sarma astfel incat sa nu se mototoleasca. scuturate bine inainte si apoi impaturate in momentul luarii de pe sarma, sunt perfecte.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 24 2007, 10:16 PM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu se verifica la camasi de matase , de exemplu;. la unele tipuri de tesaturi nu tine figura, oricit mi-as dori; eu oricum le intind bine inainte de a le agata pe sirma, dar unele tot au nevoie de fier... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jul 24 2007, 10:36 PM
Post #7





Musafir






Eu n-am nimic impotriva calcatului. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Iac:
-sters praful
-schimbat asternuturi
-frecat faianta
-facut curat in dulapuri, indiferent care
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Jul 24 2007, 10:38 PM
Post #8


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



he he...mie imi place sa calc....dar NU VARA!!! Mor langa fier!
nu SUPORT sa sterg vasele proaspat spalate
NU-MI PLACE sa duc gunoiul
a da si nu APRETEZ urasc apretul (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) nu ii vad rostul!

daca imi mai aduc aminte si altele, completez!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jul 24 2007, 10:39 PM
Post #9


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



yep calcatul in copilarie si mie-mi rasturna stomacul ...mama-si instala "calcatoria" la noi in camera si eu invatam si-mi venea mirosul ala de abur ... (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

insa ce urasc eu sa fac este sa pun la loc in dulap ...vase , haine ... le spal calc orice numai sa nu ma puna nimeni sa le pun la loc (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)

a! si nu-mi place sa cos ...mai bine mesteresc ceva

cred ca mai revin pana diseara (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jul 24 2007, 10:41 PM
Post #10





Musafir






calcat
ordine in dulap.
cu restu n-am probleme. da' decat sa calc, mai bine spal scara de sus pana jos cu periuta de dinti si spal si asfaltu din parcare.
ordine in dulap.. nu pot sa tin. deci mi se pare inutila. de sters vasele nu le sterg, se usuca repede; de apretat nu apretez ca n-am nevoie....
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:11 PM