IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

21 Pages V  « < 16 17 18 19 20 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Medicamente pentru slabit, Pastile, tablete-minune care te ajuta sa slabesti rapid
Diana.
post Sep 20 2011, 05:54 PM
Post #171


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pai nici noi nu vrem ca altii sa profite de existenta forumului- aka sa isi vinda aici produsele. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mai76
post Sep 20 2011, 08:44 PM
Post #172


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 6
Joined: 20-September 11
Member No.: 10,615



Hai, ca daca tot mi-am facut cont sa ma bag putin in vorba.
Am vazut pe cineva care a dat 36 RON pe niste pastile si asteapta sa slabeasca!!! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Probabil produsul beneficiaza de reclama ceva pe la tv, prin reviste...
Un sfat - mai bine dati aprox. 100 RON pe un produs de detoxifiere, si intr-o luna veti vedea rezultate bune.
A, si nu uitati, nu exista produse-minune, exista doar marketing bine facut!

- at -Diana Sper ca ati remarcat faptul ca nu am dat numele companiei sau al vreunui produs. De-asta le si ceream celor interesati sa discutam pe privat. Va apreciez pentru tonul civilizat si pentru faptul ca stiti bine limba romana. (IMG:style_emoticons/default/thankyou.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lyssuk
post Sep 21 2011, 08:47 AM
Post #173


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 165
Joined: 4-August 11
From: Hell's gates
Member No.: 10,481



Eu cu pastilele sunt cam patita. Adevarul e ca daca nu tii regim si nu faci miscare, nu slabesti, indiferent cate pastile ai lua... sau ce pastile. Degeaba arunci milioane pe ele ca nu slabesti daca nu faci niciun efort.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mai76
post Sep 23 2011, 09:36 AM
Post #174


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 6
Joined: 20-September 11
Member No.: 10,615



QUOTE(Lyssuk @ Sep 21 2011, 09:47 AM) *
Eu cu pastilele sunt cam patita. Adevarul e ca daca nu tii regim si nu faci miscare, nu slabesti, indiferent cate pastile ai lua... sau ce pastile. Degeaba arunci milioane pe ele ca nu slabesti daca nu faci niciun efort.

Eu sunt distribuitor la o firma de produse naturiste. Se recomanda asa - un sirop care detoxifica organismul, curata organismul pe interior + niste pastile care luate inainte de masa se umfla si induc senzatia de satietate si inca niste pastile care chiar ”se ocupa” cu slabitul, pe baza de yucca. Sunt recomandate 3 mese/zi. Daca puteti alerga 3 km/zi contratimp nu veti avea nevoie de prea multe pastile, mai ales daca aveti sub 30 de ani
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilona7854
post Sep 29 2011, 05:37 PM
Post #175


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 29-September 11
Member No.: 10,644



As vrea sa folosesc ceva pentru a-mi mentine greutatea cat timp folosesc anticonceptionale ...cunoasteti, ma puteti ajuta...?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 29 2011, 06:59 PM
Post #176


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi, Ilona! In afara de un regim alimentar sanatos si miscare nu exista nimic. Toate celelalte "pastile de slabit", la fel ca si pastilele care "vindeca acneea" sint "marfa pentru giste", cum zice un cunoscut de-al meu cind vorbeste de produse mincinoase sau exagerat de scumpe.
Cine o sa inventeze pastilele de slabit care sa dea si rezultate si sa nu nenoroceasca organismul, o sa sa fie un om bogat. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mai76
post Sep 29 2011, 08:28 PM
Post #177


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 6
Joined: 20-September 11
Member No.: 10,615



QUOTE(ilona7854 @ Sep 29 2011, 06:37 PM) *
As vrea sa folosesc ceva pentru a-mi mentine greutatea cat timp folosesc anticonceptionale ...cunoasteti, ma puteti ajuta...?


V-ar plăcea să slăbiţi şi, īn acelaşi timp, să vi se īmbunătăţească starea generală?
Ştiaţi că īn Europa fiecare a doua persoană se confruntă cu probleme legate de greutatea corporală?
Ştiaţi că supraponderabilitatea şi obezitatea pot cauza īmbolnăviri?
Ştiaţi că, īn conformitate cu datele OMS (Organizaţia Mondială a Sănătăţii), supraponderabilitatea reprezintă, după fumat, al doilea factor de risc al mortalităţii?
Ştiaţi că obezitatea poate ascunde deseori tulburări ale metabolismului şi că, o dată cu eliminarea acestora, poate scădea greutatea corporală?

Nopalul sau Opuntia Vulgaris este un fel de cactus al deşertului, cu nişte flori minunate; este originar din Mexic şi Statele Unite ale Americii, dar poate fi īntālnit şi īn Insulele Canare. Ocupă un loc de frunte pe listele cu plante ale OMS. Această plantă este bogată īn vitamine (C, B1, B2, B3), īn minerale (potasiu, calciu) şi īn fibre vegetale. Este o sursă valoroasă de proteine uşor digerabile şi de bioflavonoide. Conţine 17 tipuri de aminoacizi, din care 8 sunt esenţiali. Componenţii enumeraţi mai sus influenţează pozitiv metabolismul şi digestia. Un metabolism normal are un efect benefic şi asupra greutăţii corporale şi scade riscul de apariţie a celulitei. Īn plus, fibrele vegetale din cactusul deşertului reglează apetitul, provoacă senzaţia de saţietate şi, astfel, scad pofta de māncare. Reducerea greutăţii corporale se realizează prin restabilirea funcţiilor normale ale organismului, cu efect pozitiv asupra stării generale şi vitalităţii.
Īn literatura de specialitate sunt menţionate următoarele rezultate obţinute īn urma utilizării cactusului nopal:
- Activarea proceselor metabolice
- Reglarea funcţiilor gastrointestinale
- Curăţirea colonului
- Normalizarea frecvenţei eliminării şi a consistenţei materiilor fecale
- Legarea sărurilor de acizii biliari
- Īmbunătăţirea funcţiilor ficatului
- Reducerea retenţiei lichidelorīn ţesuturi
- Detoxifiere
- Reglarea glicemiei
- Reglarea colesterolului şi trigliceridelor īn sānge
- Efect antioxidant
- Reducerea celulitei
- Reglarea greutăţii corporale

Comoara deşertului.
[size="3"][/size][color="#008000"][/color]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 29 2011, 09:28 PM
Post #178


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Of, alt panaceu... bataturi nu vindeca? Glumesc!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mai76
post Sep 29 2011, 10:04 PM
Post #179


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 6
Joined: 20-September 11
Member No.: 10,615



Asta e pentru bataturi! Glumesc, desigur!

Prin esenţă, toxina este orice substanţă care are efect iritant şi/sau nociv asupra organismului nostru, subminează sănătatea noastră sau supraīncarcă funcţiile biochimice sau funcţiile organelor noastre. Aceasta se poate manifesta din cauza unei alimentaţii incorecte, ca efect secundar al consumului de medicamente sau ca o consecinţă a unor procese metabolice diferite de cele fiziologice.

Īn secolul XXI, substanţele toxice periclitează sănătatea noastră īntr-o măsură mult mai mare decāt oricānd pānă īn prezent. Există numeroase substanţe chimice noi, puternice, nemaiamintind de poluarea aerului, a apei, de radiaţii şi reactori nucleari. Īnghiţim noi tipuri de chimicale, consumăm multe feluri de medicamente şi, zilnic, ne distrugem consumānd diferite calmante şi excitante. Īnsă, īncepānd de acum, cu ajutorul clorofilei, putem ajuta organismul nostru īn metabolizarea toxinelor şi, prin aceasta, la eliminarea lor !

Organismele vii ale regnului vegetal sunt compuse din numeroase celule diferite, care pot fi clasificate īn două grupe mari: prima grupă le include pe cele care sunt responsabile de activitatea metabolică a plantei, iar a doua pe cele care, din punct de vedere al metabolismului, sunt inactive şi, pe de o parte, au un rol de sprijin mecanic, pe de alta, se īngrijesc de circulaţia fluidelor. Cele active metabolic conţin toate organitele celulare importante din punct de vedere biochimic. Organitelor carateristice plantelor sunt plastidele. Mai exact, plastidele constituie o familie de organite ale căror membri sunt precursorii din care mai tārziu se dezvoltă cloroplastele, cromoplastele, amiloplastele şi etioplastele.

Cloroplastele găzduiesc aparatul de fotosinteză şi au, īn general, culoarea verde. O mare parte pot fi găsite īn celulele frunzelor, dar pot fi īntālnite şi īn alte ţesuturi verzi. Fiecare cloroplast conţine pigmentul de clorofilă. Denumirea este de origine greacă: chloros = verde şi phyllon = frunză. Pigmenţii sunt substanţe chimice care reflectă doar anumite lungimi de undă a spectrului vizibil. Aceasta le face să pară colorate. Īn faza de lumină a fotosintezei una din categoriile de bază ale pigmenţilor o constituie clorofilele sau pigmenţii verzi.

De secole, īn toată lumea, clorofila obţinută din lucernă se recomandă pentru detoxifiere.
Conform rezultatelor experimentelor, clorofila poate inactiva carcinogenii chimici introduşi īn organism odată cu alimentele la nivelul ficatului şi intestinului subţire, īnainte ca acestea să afecteze organismul. Participă la eliminarea toxinelor şi la anihilarea acizilor. Substanţele nutritive cu un conţinut ridicat de clorofilă alcalinizează şi detoxifică organismul, mai ales ficatul. Are un efect alcalin deosebit de puternic la nivelul aparatului digestiv, acţionează benefic īn artritele reumatoide, elimină mirosul organismului, anihilează respiraţia urāt mirositoare, ameliorează durerea de gāt, īmbunătăţeşte circulaţia sanguină, digestia şi reduce senzaţia de oboseală, optimizează şi menţine starea de sănătate. Pe lāngă alte virtuţi, creşte rezistenţa celulelor faţă de bacterii, ajută la vindecarea cicatricelor, este benefic īn ulcere gastrice şi reglează acitivitatea intestinală.


CROMUL: Este un element esenţial īn metabolismul proteinelor, lipidelor şi glucidelor. Forma biologic activă este picolinatul de crom, care ajută la asimilarea aminoacizilor, accelerează sinteza proteinelor şi are o influenţă benefică asupra proceselor metabolice. Toate acestea asigură o rezistenţă mai mare la solicitări şi o regenerare mai rapidă a ţesuturilor organismului. Īn plus, stimulează metabolismul glucidic, accentuează efectul insulinei şi stabilizează echilibrul energetic, deoarece reglează īn permanenţă nivelul glicemiei.

HIDROXICITRATUL (HC) se extrage din fructul plantei Garcinia Cambogia, originară din India de Sud şi Thailanda. Poate fi de ajutor pentru cei care doresc să slăbească, deoarece reduce pofta de māncare şi, astfel, organismul "se mulţumeşte" cu alimente mai puţine. Īn plus, īmpiedică transformarea glucidelor īn lipide şi, ca urmare, se depun mai puţine grăsimi īn organism. Prin influenţarea proceselor de digestie, īmpiedică formarea colesterolului şi a acizilor graşi. Aportul de HC creşte nivelul energetic al organismului īn timpul meselor, deci arderea grăsimilor, şi, īn consecinţă, īn organism se va depune o cantitate mai mică din alimentele consumate. HC şi cromul acţionează sinergic.

YUCCA - Plantă veşnic verde originară de pe continentul american. Extractul din tulpină de yucca are efecte multiple asupra organismului, dar cea mai importantă proprietate a sa este accelerarea metabolismului. Prin aceasta creşte eliminarea reziduurilor şi a substanţelor toxice, purificānd organismul. Asigură o absorbţie mai bună a substanţelor nutritive, īmbunătăţeşte digestia, accelerează şi reglează procesele de secreţie, ajută la rezolvarea problemelor intestinului gros (ex. colite). Se poate utiliza pentru efectele sale benefice şi īn cazul artritelor. O cură de cāteva săptămāni cu yucca īntinereşte, īntr-adevăr, organismul. Ameliorează echilibrul dintre starea fizică şi cea psihică, asigură o stare generală bună. Este bogată īn enzime, saponine, clorofilă, vitamine, substanţe minerale, antioxidanţi şi alte substanţe active.
[size="3"][/size]

This post has been edited by mai76: Sep 29 2011, 10:06 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentina30
post Oct 3 2011, 04:52 PM
Post #180


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 716
Joined: 5-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,899



Fara pastile sau alte produse-minune, am dat jos 8 kg (in cca 3 luni ). La fel de important ca slabitul in sine, este si faptul ca nu m-a lovit efectul yo-yo. De mai bine de 3 luni am tot 55 kg... si mi-e foarte bine asa.
Pastilele de slabit, oricare ar fi denumirea lor, actioneaza doar atat vreme cat le iei. Iar cand opresti administrarea lor, hopa si kilogramele... se inghesuie inapoi de unde au plecat, uneori cu o viteza de speriat si chiar cu dobanda...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

21 Pages V  « < 16 17 18 19 20 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th May 2024 - 02:00 AM